Netaikliai tritaškius svaidęs jaunimas iš Europos čempionato grįš su sidabru

Lietuvos jaunių krepšinio rinktinei nepavyko triumfuoti Europos aštuoniolikmečių čempionate. Lietuviai finale nerado kelių puolime ir pripažino užtikrintai pirmavusių Prancūzijos krepšininkų pranašumą – 68:75 (12:20, 16:16, 22:17, 18:22).

Lietuviai grįš su sidabru.<br>Instagram nuotr.

Dec 22, 2016, 7:09 PM, atnaujinta Feb 9, 2018, 9:11 PM

Mūsiškiai metė net 38 tolimus metimus, bet pataikė tik dešimt.

Lietuviai Europos jaunių čempionato finale žaidė jau septintą kartą, tačiau tik du buvo laimėti – 1994 ir 2010 metais.

Šiame turnyre lietuviai grupėje laimėjo du kartus – įveikė Latviją ir Izraelį, bet nusileido Bosnijos ir Hercegovinos rinktinei.

Atkrintamosiose varžybose stebuklingai nukauta Rusija, o vėliau ir Vokietija.

Lietuviai tragiškai pradėjo rungtynes – prametė vieną tolimą po kito, bet prancūzai stebuklų taip pat nerodė – įpusėjus kėliniui atsilikta tik 7:9.

Tačiau tada mūsiškiai įstrigo varžovų gynyboje, per pirmą kėlinį metė net devynis tolimus metimus, pataikė du ir atsiliko 12:20. Antrajame kėlinyje buvo pavykę rezultatą išlyginti, bet varžovai greit ir vėl šovė į priekį. Tik prasidėjus trečiam kėliniui prancūzai jau pirmavo dviženkliu skirtumu.

Tačiau lietuviai sugebėjo grįžti į kovą – pasivijo varžovus kėlinio pabaigoje, o paskutinę sekundę net galėjo išlyginti rezultatą. Deja, tolimas metimas skriejo pro šalį – 50:53.

Ketvirtajame kėlinyje, likus žaisti keturias minutes, po A.Kulbokos tritaškio ekipas teskyrė taškas, bet tada F.Ntilikinas įmetė net trits tritaškius iš eilės ir prancūzai atitrūko 69:59.

Lietuva: Arnoldas Kulboka 28 (8/15 trit.), Tadas Sedekerskis (11 atk. kam.) ir Gytis Masiulis (0/4 trit.) – po 10, Einaras Tubutis 7, Arnas Velička 4 (8 rez. perd., 0/5 trit.), Ignas Sargiūnas ir Grantas Vasiliauskas – po 3.

Prancūzija: Frankas Ntilikina 31 (4/6 dvit., 7/10 trit.), Sekou Doumbouya 15.

Rungtynių eiga.

Ketvirtasis kėlinys: Lietuva – Prancūzija

Lietuviai buvo priartėję prie varžovų per tašką, bet sužaidus keturias minutes užsidirbo nesportinę pražangą ir atsiliko 56:60.

Trečiasis kėlinys: Lietuva – Prancūzija 50:53 (12:20, 16:16, 22:17)

Tik prasidėjus kėliniui prancūzai įgijo dviženklę persvarą 38:28.

Nors prancūzai kurį laiką išlaikė dviženklę persvarą, bet puiki kėlinio pabaiga leido jaunimui priartėti – 50:53. Lietuviai net galėjo išlyginti rezultatą, bet paskutinę kėlinio sekundę mestas tritaškis skriejo pro šalį.

Antrasis kėlinys: Lietuva – Prancūzija 28:36 (12:20, 16:16)

Lietuviai atsiliko 14:22, bet susiėmė – laimėjo atkarpą 8:0 ir išlygino rezultatą. Netrukus prancūzai atsakė savo spurtu ir kelias minutes neleido lietuviams pelnyti taškų – 33:26.   Pirmasis kėlinys: Lietuva – Prancūzija 12:20

Lietuviai tragiškai pradėjo rungtynes – prametė vieną tolimą po kito, bet prancūzai stebuklų taip pat nerodė – įpusėjus kėliniui lietuviai atsiliko 7:9.

Lietuviai įstrigo varžovų gynyboje, per pirmą kėlinį metė net devynis tolimus metimus, pataikė du ir atsiliko 12:20.