Tragiškai ketvirtą kėlinį sužaidęs „Žalgiris“ krito Eurolygoje prieš „Uniks“

Rungtynių akimirkos.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Dec 22, 2016, 7:36 PM, atnaujinta Feb 9, 2018, 9:11 PM

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai tragiškai sužaidė ketvirtą rungtynių kėlinį, nesustabdė Keitho Langfordo ir patyrė devintąją nesėkmę Eurolygos turnyre – namie 80:88 (19:23, 27:20, 23:15, 11:30) nusileido Kazanės „Uniks“ ekipai.

„Žalgiris“ po trijų kėlinių turėjo vienuolikos taškų pranašumą, bet per paskutines dešimt minučių visiškai subyrėjo ir pralaimėjo rungtynes, kurias privalėjo laimėti. Kauniečiai lemiamą kėlinį pralaimėjo net 11:30.

Dar prieš šią dvikovą Šarūnas Jasikevičius sakė, kad jos bus vienos svarbiausių turnyre.

Žalgiriečius į neviltį varė Keithas Lanfordas, pelnęs 26 taškus. 24 taškus pridėjo baltarusis Arciomas Parachauskis, karaliavęs po krepšiais.

„Žalgirio“ krepšininkai sunkiai pradėjo rungtynes ir vienu metu atsiliko dešimties taškų skirtumu, bet antrajame kėlinyje savo žodį tarė Lietuvos čempionų kapitonas Paulius Jankūnas, jau kurį laiką kamuojamas viruso.

P.Jankūnas per kelias minutes pelnė devynis taškus, kelis kartus efektingai apsigynė ir išvedė „Žalgirį“ į priekį 32:30.

„Uniks“ į priekį tempė individualūs Keitho Langfordo ir Quino Colomo veiksmai. K.Langfordas vien per pirmus du kėlinius pelnė 15 taškų, tačiau jam atsakė paruošęs Kevinas Pangosas leido „Žalgiriui“ įpusėjus rungtynėms pirmauti 46:43.

Trečiasis kėlinys buvo itin sėkmingas „Žalgiriui“ – puikios gynybos dėka ir sėkmingo žaidimo puolime kauniečiai įgijo dviženklę persvarą – 69:58.

Ketvirtojo kėlinio pradžia tapo tikru košmaru „Žalgiriui“ – sužaidus penkias minutes buvo pelnytas vos taškas, o „Uniks“ priartėjo – 70:69.

Kauniečių košmaras toliau tęsiasi – gynyboje jie nesugebėjo padaryti nieko ir patyrė apmaudžią nesėkmę.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 21, A.Kavaliauskas 14, B.Motumas 11, L.Lekavičius 9, E.Ulanovas 7, K.Pangosas 6, R.Javtokas ir L.Westermannas po 4, R.Seibutis ir A.Milaknis po 2, A.Lima ir P.Valinskas po 0.

„Uniks“: K.Lanfordas 26, A.Parachauskis 24, Q.Colomas 15.

Statistika. „Žalgiris“ – „Uniks“

Dvitaškiai: 25/45 (55,6 proc.) – 22/35 (62,9 proc.)

Tritaškiai:  5/17 (29,4 proc.) – 9/20 (45 proc.)

Baudų metimai: 15/16 (93,8 proc.) – 17/22 (77,3 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 30 – 26

Rezultatyvūs perdavimai: 15 – 22

Perimti kamuoliai: 3 – 5

Klaidos: 11 – 10

***

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Uniks“

„Uniks“ tris minutes neleido pelnyti taškų „Žalgiriui“ ir kiek priartėjo – 63:70.

Įpusėjus kėliniui „Žalgiris“ pirmavo vos tašku, o „Uniks“ pavojingai priartėjo – 70:69. Netrukus varžovai jau pirmavo 72:70.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Uniks“ 69:58 (19:23, 27:20, 23:15)

Žalgiriečiai kėlinį pradėjo puikia gynyba, bet patys rinkosi pražangas puolime ir didelės persvaros nesusikrovė – įpusėjus kėliniui pirmavo 54:49.

Varžovai užsidirbo nesportinę pražangą, o tuo naudojosi „Žalgiris“ puikiai – pirmavo 60:54.

Netrukus L.Lekavičius tritaškiu didino persvarą iki dviženklės – 67:57.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Uniks“ 46:43 (19:23, 27:20)

„Uniks“ puikiai pradėjo kėlinį ir atitrūko devyniais taškais, bet žodį tarė sirguliuojantis „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas – jis perėmė kamuolį, surinko septynis taškus iš eilės ir artino Lietuvos čempionus prie varžovų – 26:28.

Netrukus kauniečiai jau buvo priekyje, bet individualiais veiksmais „Uniks“ išliko arti – 38:36.

„Žalgirio“ krepšininkai kėlinį pabaigė sėkmingai – du tolimus metimus pataikė K.Pangosas ir lietuviai pirmavo 46:43.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Uniks“ 19:23

„Uniks“ rungtynes pradėjo galingai – sužaidus tris minutes pirmavo 9:2. „Žalgiris“ nesuprato kaip stabdyti A.Parakhouskį, kuris pelnė septynis taškus ir leido rusų ekipai pirmauti 14:6.

Netrukus ekipas jau skyrė dviženklis skirtumas – „Žalgiris“ atsiliko 10:20.

Tačiau kėlinio pabaiga buvo daug sėkmingesnė – po B.Motumo tritaškio komandas teskyrė keturi taškai (19:23).

***

Starto sudėtys. “Žalgiris“: K.Pangosas, L.Westermannas, R.Seibutis, P.Jankūnas, A.Lima.

„Uniks“: K.Kaimakoglou, K.Langfordas, Q.Colomas, A.Parakhouski, V.Paninas. ***

Padėtis. „Žalgiris“ per 13 turų laimėjo penkis kartus, rusai – keturis.

Svarba. „Kazanės komanda yra mūsų tiesioginė varžovė, todėl tai bus vienos svarbiausių sezono rungtynių. Aš manau, kad su „Uniks“ mes kovosime dėl aštuntosios vietos grupėje, todėl tas mačas ir labai svarbus“, – prieš rungtynes sakė Š.Jasikevičius.