Kauno „Žalgiris“ išlipo iš duobės ir Eurolygoje nukovė Milano klubą

„Žalgiris“ iškovojo pergalę Eurolygoje.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Dec 29, 2016, 9:24 PM, atnaujinta Feb 9, 2018, 8:13 PM

Kauno „Žalgiris“ išgyveno košmarišką etapą, kai pasipylė klaidų virtinė, techninės pražangos, o aikštę dėl baudų turėjo palikti Antanas Kavaliauskas. Tačiau Šarūnas Jasikevičius galiausiai sugebėjo suvaldyti situaciją, o jo krepšininkai parodė charakterį.

Kauno „Žalgiris“ ketvirtadienį Eurolygoje buvo priverstas atremti žvėrišką spaudimą, bet žengęs į ketvirtąjį kėlinį meistriškai sutvarkė visus reikalus, nors rungtynės ir nebuvo tokios gražios.

„Žalgiris“ 78:70 (21:16, 15:17, 20:23, 22:14) nugalėjo Manto Kalniečio atstovaujamą Milano „Emporio Armani“ komandą.

Trečiajame kėlinyje žalgiriečius rimtai išgąsdinę šeimininkai ketvirtajame kėlinyje tiesiog palūžo. Milano klubui tai buvo aštuntoji nesėkmė iš eilės Eurolygoje. Tai – lygos rekordas.

Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ buvo kritęs į duobę. Tuomet Milano klubas spurtavo net 13:0 ir išsiveržė 46:42, tačiau žalgiriečiai sugebėjo sutvarkyti situaciją, išlyginti rezultatą, o ketvirtajame kėlinyje žaidė taip, tarytum problemų ir nebuvo.

Suspindėjo. M.Kalnietis sužaidė geriausias savo sezono rungtynes Eurolygoje. Lietuvos rinktinės įžaidėjas pelnė 16 taškų ir buvo rezultatyviausias savo komandoje. Jis pataikė 4 dvitaškius iš 8, 2 tritaškius iš 2 bei abu mestus baudų metimus. Jis taip pat atliko rezultatyvų perdavimą, atkovojo kamuolį, bet padarė 5 klaidas. M.Kalnietis surinko 11 naudingumo balų.

Riba. M.Kalnietis šiose rungtynėse peržengė 1000 taškų Eurolygoje ribą. Prieš rungtynes M.Kalniečio sąskaitoje buvo 994 taškais. M.Kalnietis tapo dešimtuoju lietuviu, kuriam yra pavykę pasiekti šią ribą. Daugiausia taškų Eurolygoje yra pelnęs Š.Jasikevičius – 2343 taškus.

Sprendimas. „Žalgirio“ starto penkete pasirodė Robertas Javtokas. Š.Jasikevičius veteraną nusprendė išnaudoti dvikovoms su 28 metų 213 cm ūgio Serbijos milžinu Miroslavu Raduljica. Jau pirmosios atakos parodė, kad R.Javtokas turi ką pasiūlyti varžovui – pelnė taškus, tačiau greitai surinko dvi pražangas ir turėjo sėsti ant suolo.

Priverstinė pertrauka. Dėl techninių kliūčių trečiajame kėlinyje buvo sustabdytos rungtynės. „Žalgiris“ kėlinį pradėjo dviem tritaškis ir išsiveržė 42:33, o tada mačas ir buvo sustabdytas. Sugedo rungtynių statistikos programa. Netrukus žaidėjams buvo leista mėtyti į krepšį, kad nesustingtų raumenys. Po 10 minučių rungtynės tęsėsi.

Griuvo pamatai. Po priverstinės pertraukos „Žalgiris“ tarsi užmiršo, ko atvyko į Milaną. Kauno komanda ėmė berti klaidas, o šeimininkai lengvai rinko taškus. „Emporio Armani“ surengė itin galingą spurtą, prie kurio prisidėjo ir Pauliaus Jankūno nesportinė pražanga. Italijos komanda spurtavo 13:0 ir išsiveržė 46:42.

Atsisveikinimas. Iki trečiojo kėlinio pabaigos likus žaisti minutę teisėjas skyrė abipusę techninę pražangą. „Emporio Armani“ nuo to labai nenukentėjo, o Antanui Kavaliauskui teko palikti aikštę. Žalgirietis pasimetė tarp pražangų skaičiaus ir sėdo ant suolo, bet netrukus turėjo eiti į persirengimo kambarį.

Statistika.

„Žalgiris“: A.Milaknis 16 (tritaškiai: 4/6, baudų metimai: 4/4), E.Ulanovas 11, B.Motumas, L.Lekavičius, B.Motumas ir P.Jankūnas (11 atk. kam.) po 9, K.PAngosas ir A.Lima po 6, R.Javtokas ir A.Kavaliauskas po 4, L.Westermannas ir R.Seibutis po 2.

„Emporio Armani“: M.Kalnietis 16, R.Sandersas ir R.Hickmanas po 15, Z.Dragičius 10, M.Macvanas 8, J.McLeanas, S.Fontecchio, D.Pascolo po 2.

„Emporio Armani“ – „Žalgiris“

Dvitaškiai: 20/39 (51 proc.) – 15/34 (44 proc.)

Tritaškiai: 6/20 (30 proc.) – 9/17 (53 proc.)

Baudų metimai: 12/18 (67 proc.) – 21/22 (96 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 26 (10) – 27 (7)

Perimti kamuoliai: 11 – 11

Rezultatyvūs perdavimai: 12 – 19

Klaidos: 19 – 19

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys. „Emporio Armani“ – „Žalgiris“ 70:78 (16:21, 17:15, 23:20, 14:22)

Š.Jasikevičius vėl metė A.Milaknio kortą. Jis pataikė du tritaškius iš eilės ir „Žalgiris“ išsiveržė 62:56.

Žalgiriečiai susitvarkė su įtampa. Kai sužaidus beveik penkias minutes E.Ulanovas pataikė dvitaškį, „Žalgiris“ pirmavo 69:58.

Netrukus P.Jankūnas pataikė tritaškį – 72:60.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ valdė situaciją, tačiau Milano klubas išliko pavojingas.

Likus žaisti šiek tiek daugiau nei tris minutes M.Macvanas skirtumą sumažino iki 66:74.

Paskutinę minutę komandos pasiekė „Žalgiriui“ pirmaujant 76:68.

Trečiasis kėlinys. „Emporio Armani“ – Kauno „Žalgiris“ 56:56 (16:21, 17:15, 23:20)

„Žalgiris“ trečiąjį kėlinį pradėjo puikiai. A.Milaknis sumetė du tritaškius, o Š.Jasikevičiaus komanda per dvi minutes neleido šeimininkams pelnyti taškų. „Žalgiris“ pirmavo 42:33.

Po spurto dėl statistikos programos klaidos teko sustabdyti rungtynes. Krepšininkai apie 10 minučių tiesiog mėtė į krepšį, kad nesustingtų raumenys. Pratęsus rungtynes „Žalgiris“ iškart ėmė žaisti labai aktyviai, bet padarė klaidą. Netrukus R.Hickmanas pataikė tritaškį – 36:42.

Sužaidus 4 minutes R.Sandersas galingai krovė į krepšį ir skirtumą mažino iki 38:42.

„Emporio Armani“ tęsė spurtą iki 9:0. Po jo rezultatas buvo 42:42. Netrukus šeimininkai surengė dar vieną ataką, tačiau P.Jankūnas užsidirbo nesportinę pražangą.

Po šeimininkai išsiveržė 44:42. Iki kėlinio pabaigos likus žaisti dvi minutes A.Kavaliauskas pelnė du taškus ir „Žalgiris“ išsiveržė 52:51.

Trečiasis kėlinys baigėsi rezultatu 56:56.

Antrasis kėlinys. „Emporio Armani“ – „Žalgiris“ 33:36 (16:21, 17:15)

Antrasis kėlinys prasidėjo lietuvių klaidomis. Iš pradžių kamuolį prarado R.Seibutis, o tada – M.Kalnietis. Galiausiai „Žalgiris“ pelnė taškus, kai kamuolį puolime atkovojo A.Lima – 23:16. Šeimininkai irgi atsakė taškais – 18:23.

M.Kalnietis lengvai pelnė taškus, nors A.Kavaliauskas ir mėgino blokuoti metimą. Po metimo „Emporio Armani“ atsiliko 23:28, tačiau L.Lekavičius iškart atsakė dvitaškiu.

Sužaidus 4 minutes A.Kavaliauskas gynyboje grubiai grūmėsi dėl kamuolio ir gavo techninę pražangą. Š.Jasikevičius į aikštę sugrąžino R.Javtoką. R.Hickmanas pataikė baudos metimą – 24:30. Kamuolys iškart atiteko šeimininkams, tačiau jie progos neišnaudojo.

Iki ketvirčio pabaigos likus žaisti porą minučių R.Sandersas smeigė tritaškį ir „Emporio Armani“ atsiliko 31:34. Netrukus R.Sandersas metė baudas, bet abu kartus nepataikė.

Į didžiąją pertrauką „Žalgiris“ išėjo pirmaudamas 36:33.

Pirmasis kėlinys. „Emporio Armani“ – „Žalgiris“ 16:21

K.Pangosas tritaškiu pradėjo rungtynes, o netrukus R.Javtokas sulaukė pavėluoto perdavimo. „Žalgirio“ centras ilgai prašė kamuolio ir nors jį gavo gerokai vėliau, lengvai pelnė taškus. Sužaidus dvi minutes „Žalgiris“ pirmavo 5:0.

Pirmuosius taškus „Emporio Armani“ pelnė sužaidus beveik tris minutes. Dvitaškį pataikė Z.Dragičius. „Žalgiris“ pirmavo 5:2.

Kauno „Žalgiris“ valdė situaciją. Kai įpusėjus kėliniui A.Lima krovė į krepšį, svečiai pirmavo 12:4.

Kėlinys taškų lietumi tikrai nepasižymėjo. Likus žaisti 3 minutes žalgiriečiai pirmavo 13:7. Strigo ir „Žalgirio“, ir „Emporio Armani“ atakos. Galiausiai šeimininkai pralaužė sieną – 9:13.

M.Kalnietis pirmuosius savo taškus pelnė per paskutinę kėlinio minutę. Tai Milano klubui buvo svarbus metimas. Lietuvos rinktinės įžaidėjas tritaškiu skirtumą mažino iki 16:19.

„Žalgiris“ dar spėjo padidinti skirtumą – 21:16.

Starto penketai.

„Žalgiris“: L.Westermannas, K.Pangosas, E.Ulanovas, P.Jankūnas, R.Javtokas.

„Emporio Armani“: R.Sandersas, R.Hickmanas, D.Pascolo, Z.Dragičius, M.Raduljica.

Trauma. „Emporio Armani“ komanda buvo priversta verstis be Krunoslavo Simono. 31 metų 197 cm ūgio krepšininkas Eurolygoje vidutiniškai rinko po 9,8 taško.

Serija. „Emporio Armani“ krepšininkams priklauso ilgiausia Eurolygos pralaimėjimų serija. „Emporio Armani“ pralaimėjo septynis iš eilės mačus. Dabar Italijos komanda turi vos 4 pergales ir užima 15-ąją vietą, lenkdama tik Stambulo „Galatasaray“ komandą.

Kliūtys. M.Kalnietis Lietuvos krepšinio rinktinėje – pagrindinis trenerių įrankis, tačiau „Emporio Armani“ klube demonstruoti gerbėjams įprastos formos jam nepavyksta. M.Kalnietis šį sezoną Eurolygoje starto penkete žaidė vos keturiskart. Jis vidutiniškai renka po 5,8 taško, atlieka 3,2 rezultatyvaus perdavimo.

Veidai. Rakimas Sandersas – rezultatyviausias Milano komandos žaidėjas. 193 cm ūgio puolėjas renka po 14,3 taško. „Žalgirio“ ekipoje rezultatyviausias yra Paulius Jankūnas, kuris pelno 13,4 taško.

Skaičiai. „Emporio Armani“ (82,6 taško per rungtynes) ir „Žalgiris“ (81,4) Eurolygoje pagal pelnomus taškus užima 4-5 vietas. „Žalgiris“ pagal atkovotus kamuolius Eurolygoje yra penktas (35,57). Pagal atkovotus kamuolius puolime Š.Jasikevičiaus ekipa yra antra (12,79).