Akibrokštas: galingasis „Raptors“ su J. Valančiūnu krito prieš vieną NBA autsaiderių

Jonas Valančiūnas.<br>AFP nuotr.

Dec 30, 2016, 6:47 AM, atnaujinta Feb 9, 2018, 8:13 PM

Matematika paprasta – 22 visiškai nėra geriau už 9. Tokią lygtį ketvirtadienį pralaimėdami „Phoenix Suns“ ekipai išsprendė Jonas Valančiūnas ir „Toronto Raptors“. Namie žaidęs „Suns“, savo sąskaitoje turėjęs vos 9 laimėjimus po 32 mačų sugebėjo sukurti nemenką sensaciją, įveikęs 22 pergales ir 9 nesėkmes iki tol turėjusią „Raptors“ ekipą 99:91 (16:18, 26:22, 34:22, 23:29).

Pergalė prieš Rytų konferencijos vieną geriausių komandų padėjo „Suns“ pakilti iš visiško Vakarų konferencijos dugno – dabar Fynikso atstovai užimą 14-ąją poziciją, paskutinėje vietoje palikusi su 9 laimėjimais „Dallas Mavericks“ krepšininkus.

Lietuvos krepšinio rinktinės vidurio puolėjas J.Valančiūnas aikštę šįkart paliko nepelnęs dviženklio taškų skaičiaus: lietuvis per 19 minučių įmetė 8 taškus, atkovojo 10 ir prarado vieną kamuolį.

Geriausiai jam sekėsi taškus rinkti nuo baudų linijos – iš keturių bandymų visi kamuoliai krito į krepšį. Tuo tarpu iš žaidimo J.Valančiūnas įmetė du dvitaškius iš keturių. Tačiau lemiamu momentu J.Valančiūno treneris D.Casey į aikštę neleido.

„Raptors“ ir „Suns“ šiame mače du kėlinius žengė beveik koją kojon ir ilsėtis ekipos išėjo šeimininkams pirmaujant 42:40. Griausmas virš „Raptors“ pasigirdo trečiame kėlinyje, kai kanadiečiai pralaimėjo atkarpą 12:0 ir atsiliko 50:62. Maža to – „Suns“ sugebėjo atitrūkti net 72:58.

Ketvirtame kėlinyje Toronto ekipa pabandė perlaužti įvykių eigą ir buvo sumažinusi atsilikimą iki 78:84, bet „Suns“ surasdavo jėgų pasipriešinti ir atsilaikė prieš vienus iš NBA lyderių.

„Suns“: E.Bledsoe 22 (10 rez. perd., 8 kl.), D.Bookeris 19, P.J.Tuckeris 14, T.Ulisas 10.

„Raptors“: K.Lowry ir D.DeRozanas po 24, C.Josephas 15, J.Valančiūnas 8 (10 atk. kam.).

Ketvirtadienio rungtynių rezultatai.

„Phoenix Suns“ – „Toronto Raptors“ 99:91 (16:18, 26:22, 34:22, 23:29).

„Memphis Grizzlies“ – „Oklahoma City Thunder“ 114:80 (27:21, 28:18, 23:22, 36:19).

„Charlotte Hornets“ – „Miami Heat“ 91:82 (21:19, 21:30, 31:17, 18:16).

„Cleveland Cavaliers“ – „Boston Celtics“ 124:118 (32:25, 34:34, 35:24, 23:35).

„Utah Jazz“ – „Philadelphia 76ers“ 100:83 (22:24, 27:27, 21:23, 30:9).

„Los Angeles Lakers“ – „Dallas Mavericks“ 89:101 (27:26, 30:24, 13:31, 19:20).