Stebuklingas Deivido Gailiaus metimas parklupdė „Neptūną“

Rungtynių akimirkos.<br>D.Umbraso nuotr.

Dec 30, 2016, 6:38 PM, atnaujinta Feb 9, 2018, 8:06 PM

Kai jau atrodė, kad Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir Klaipėdos „Neptūnas turės žaisti pratęsimą mūšyje sostinėje, Deividas Gailius pataikė stebuklingą tolimą metimą ir padovanojo pergalę vilniečiams – 78:75 (17:18, 22:17, 11:21, 28:19).

Rungtynių pabaigohe vilniečiai po Davido Logano baudos metimų įgijo pranašumą 75:73 ir paliko 7,3 sekundės „Neptūnui“. Drew Gordono pražangą išprovokavęs Larry Drew pataikė abu baudos metimus ir išlygino rezultatą, nors jo baudų metimų taiklumas šiame sezone – vos 65 procentai.

Tačiau tada įvyko kažkas stebuklingo – per visą aikštę pasiųstas kamuolys pasiekė D.Gailių, o šis per rankas smeigė tritaškį. Vilniečiams pergalei užteko 1,3 sekundės.

Vilniečiai likus žaisti keturias minutes dar atsiliko aštuoniais taškais, tačiau tada lemiamą spurtą pradėjo visas rungtynes tylėjęs D.Loganas.

„Lietuvos ryto“ kapitonas iki tol buvo prametęs visus aštuonis tritaškius, bet greitai smeigė du iš eilės tolimus metimus ir per kelias akimirkas sostinės ekipa pasivijo varžovus.

Šiose rungtynėse „Lietuvos ryto“ gretose debiutavo naujokas Clevinas Hannah. Įžaidėjas per 17 minučių pelnė 5 taškus ir atliko du rezultatyvius perdavimus.

„Lietuvos rytas“: Deividas Gailius 14, Davidas Loganas (8 rez. perd.) ir Julius Jucikas po 13, Drew Gordonas 11 (12 atk. kam.).

„Neptūnas“: Jerai Grantas 12 (13 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas 11, Jimmy Baronas ir Omari Johnsonas po 10.

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 78:75 (17:18, 22:17, 11:21, 28:19)

D.Loganas toliau nerado savojo žaidimo – prametė jau aštuntą tritaškį, o kitoje atakoje M.Mažeika smeigė tritaškį su pražangą – „Neptūnas“ pirmavo 64:58.

„Neptūnas“ buvo atitrūkęs aštuoniais taškais, bet D.Loganas pradėjo rodyti gyvybės ženklus – pataikės du tritaškius ir mažino atsilikimą iki 69:71.

Vilniečiai po D.Logano baudos metimų įgijo pranašumą 75:73 ir paliko 7,3 sekundės „Neptūnui“. D.Gordono pražangą išprovokavęs L.Drew pataikė abu baudos metimus ir išlygino rezultatą, tačiau tada įvyko kažkas stebuklingo – per visą aikštę pasiųstas kamuolys pasiekė D.Gailių, o šis per rankas smeigė tritaškį. Vilniečiams pergalei užteko 1,3 sekundės.

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 50:56 (17:18, 22:17, 11:21)

„Neptūnas“ jau kėlinio pradžioje privertė T.Pačėsą prašyti minutės pertraukėlės, nes atsilikimą sumažino iki taško – 39:40. Netrukus svečiai jau pirmavo 44:42.

„Lietuvos ryto“ bėdos nesibaigė – po J.Barono tolimo šūvio „Neptūnas“ įgijo didžiausią persvarą 49:42.

Vilniečiams dar pavyko sumažinti atsilikimą iki taško, bet „Neptūnas“ nepasimetė ir susigrąžino solidesnę persvarą (56:50).

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 39:35 (17:18, 22:17)

Po C.Fisherio tritaškio sostinės komanda pirmavo 26:21, bet svečiai sureagavo įspūdingai – įsūdė tris tolimus metimus iš eilės ir įpusėjus kėliniui jau pirmavo 30:26.

Vilniečiams pavyko atgauti persvarą (39:33), bet per paskutines tris kėlinio minutes abi ekipos dažniau svaidė pro šalį – sužaidus du kėlinius „Lietuvos rytas“ pirmavo 39:35.

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 17:18

Vilniečiai rungtynes pradėjo dviem tritaškiais, o „Neptūnas“ rinkosi kiek agresyvesnį žaidimo stilių ir atakas baigė keliais prasiveržimais – „Lietuvos rytas“ pirmavo 8:6.

Debiutas: Clevinas Hannah įpusėjus kėliniui pakeitė C.Fisherį.

Vilniečiai atitrūko 13:6, bet „Neptūnas“ atsakė spurtu 7:0, išlygino rezultatą ir privertė T.Pačėsą prašyti minutės pertraukėlės.

***

Starto sudėtys. “Lietuvos rytas“: D.Loganas, C.Fisheris, R.Giedraitis, D.Gordonas, A.Lapeta.

„Neptūnas“: L.Drew, M.Mažeika, M.Kačinas, J.Grantas, V.Šarakauskas.

***

Pozicija. LKL pirmenybėse „Neptūnas“ žengia penktas – yra iškovojęs 8 pergales ir patyręs tiek pat pralaimėjimų. Vilniečiai yra treti – per šešiolika rungtynių laimėjo 11 kartų.

Naujokai. Šiose rungtynėse vilniečiai jau turėtų pasinaudoti naujoko įžaidėjo Clevino Hannah paslaugomis.

Trauma. Vilniečiams tikrai nepadės traumą patyręs Artūras Gudaitis.