20 taškų persvarą iššvaistęs „Lietuvos rytas“ Europos taurės „Top 16“ mače krito prieš „Hapoel“

„Lietuvos ryto“ ir „Hapoel“ dvikova<br>T.Bauro nuotr.

Jan 4, 2017, 6:28 PM, atnaujinta Feb 9, 2018, 7:31 PM

NBA žvaigždė Amare'as Stoudemire'as bergždžiai bravūriškai puikavosi ant sostinės „Siemens“ arenos parketo, bet tai neišgąsdino ir nesuglumino Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubo. Tačiau net ir nevykęs NBA veterano pasirodymas nesutrukdė Jeruzalės „Hapoel“ ekipai iš Lietuvos išvykti su išsvajota pergale. Europos taurės turnyro „Top 16“ etapo pirmame mače vilniečiai iššvaistė 20 taškų persvarą ir nusileido debiutiniame G grupės mače 76:80 (23:12, 20:19, 20:26, 13:23).

Trečiadienio dvikova su A.Stoudemire'o vedama Izraelio ekipa Lietuvos komandai prasidėjo kaip niekad gerai – „Lietuvos rytas“ iškart išsiveržė į priekį 8:0, o dar po keturių minučių pirmavo 14:5. Savojo žaidimo neradę oponentai „skendo“ lietuvių atakose, o rezultatas tik didėjo – 23:9. Antrame kėlinyje jis pasiekė ir dviženklę persvarą – 34:14. Tačiau tuomet „Hapoel“ prisiminė, kad žaidžia krepšinį, o ne poilsiauja Lietuvoje ir suskubo mažinti atotrūkį.

Nors vilniečiai dar iki trečiojo kėlinio pabaigos turėjo 10 taškų persvarą, ketvirtojo pradžioje galingai sužaidęs „Hapoel“ pirmą kartą persvėrė rezultatą 65:63. Nors „Lietuvos rytas“ dar bandė kabintis į atlapus svečiams, lemiamu momentu kur kas sėkmingiau kovoję Jeruzalės atstovai atsilaikė.

Tiesa, likus grumtis 30 sek. vilniečiai galėjo pasinaudoti „Hapoel“ klaidomis – esant rezultatui 76:78, svečiai puolime prasižengė, bet R.Giedraičio tolimas metimas nebuvo tikslus, o likus varžytis 8 sek. pergalę baudų metimais įtvirtino T.Kinsey.

NBA žvaigždė A.Stoudemire'as pasižymėjo tik nesportine pražanga, keturiais taškais ir dviem atkovotais kamuoliais.

Po finalinės sirenos „Lietuvos ryto“ treneris Tomas Pačėsas kibo į atlapus rungtynių teisėjams. Treneris buvo nuramintas tik tada, kai įsikišo jo pagalbininkai.

„Lietuvos rytas“ šiame mače vertėsi be traumuoto Artūro Gudaičio, bet su dviem naujokais. Clevinas Hannah pelnė 7 taškus, o Laimonas Kisielius per 8 min. taškų nepelnė.

Kitose G grupės rungtynėse trečiadienį „Nižnij Novgorod“ klubas namie 113:105 pranoko Sankt Peterburgo „Zenit“.

Su „Zenit“ Rusijoje vilniečiai žais kitas rungtynes sausio 11 dieną.

„Lietuvos rytas“: Davidas Loganas 19, Rokas Giedraitis 12 (0/7 trit., 8 atk. kam.), Artūras Jomantas 10, Adamas Lapeta 9 (4/4 dvit.), Clevinas Hannah ir Drew Gordonas – po 7.

„Hapoel“: Curtisas Jerrellsas 26, Jerome‘as Dysonas 15, Yotamas Halperinas ir Shawnas Jonesas – po 10, Dijonas Thompsonas 9 (7 atk. kam.).

Mačo statistika

„Lietuvos rytas“ – „Hapoel“  76:80

Dvitaškiai: 20/36 (55 proc.) – 15/31 (48 proc.)

Tritaškiai: 6/32 (18 proc.) – 13/23 (56 proc.)

Baudų metimai: 18/24 (75 proc.) – 11/14 (78 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 34 (14) – 25 (3)

Perimti kamuoliai: 8 – 8

Rezultatyvūs perdavimai: 10 – 13

Klaidos: 12 – 19

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Hapoel“  76:80 (23:12, 20:19, 20:26, 13:23).

Svečiai pirmą kartą per 30 minučių sugebėjo persverti rezultatą – 2 min. jie išlygino jį 63:63, o J.Dysonas dar ir persvėrė 65:63. Prasidėjo kova taškas į tašką – įpusėjus dvikovai vilniečiai pirmavo 70:69. 7 min. D.Logano tritaškis išvedė vilniečius į priekį 73:72.

Po varžovų tritaškininko C.Jerrellso eilinio tolimo metimo vilniečiai atsiliko 73:77. Likus kovoti 30 sek. svečiai pirmavo 78:74, o A.Jomantas sumažino atsilikimą iki  vieno metimo. Maža to – svečiai prasižengė puolime ir R.Giedraitis siekė tolimu metimu išvesti „Lietuvos rytą“ į priekį. Bet metimas buvo netaiklus – likus kovoti 8 sek. svečiai metė baudas.

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Hapoel“ 63:57 (23:12, 20:19, 20:26).

Svečiai iš Izraelio suskubo mažinti skirtumą ir sužaidę vos vieną minutę laimėjo atkarpą 5:0 bei ištirpdė „Lietuvos ryto“ persvarą iki 36:43. Po J.Dysono metimo  skirtumas dar labiau sumenko – 39:43. Tačiau D.Logano ir R.Giedraičio pastangomis 5 min. šeimininkai ir vėl pabėgo 52:44. 7-ąją min. „Lietuvos rytas“ pirmavo 57:49.

Paskutinę kėlinio minutę po R.Giedraičio dvitaškio skirtumas šoko iki dešimties taškų – 61:51, tačiau C.Jerrellsas įsudė jau 4 tritaškį ir sumažino atsilikimą iki 54:61. Be to, nesportinę pražangą gavo D.Gordonas ir svečiai dar labiau priartėjo 57:61.

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Hapoel“ 43:31 (23:12, 20:19).

Sužaidus 2 min. „Lietuvos rytas“ nubrėžė naują rekordinės persvaros liniją – pirmavo 27:12. Antrame kėlinyje per kelias minutes „Hapoel“ visiškai subyrėjo – po keturių R.Giedraičio taškų ir D.Logano tritaškio vilniečiai įgijo net 20 taškų pranašumą – 34:14.

Sužaidus 7 min. vilniečiai buvo priekyje 38:24. Vis dėlto, svečiai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 31:41, tačiau likus kovoti 10 sek. R.Giedraitis atsikovojo kamuolį, o A.Stoudemire'as gavo ne tik pražangą, tačiau ir nesportinę pražangą. Vilniečiai po dviejų kėlinių pirmavo 43:31.

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Hapoel“ 23:12.

Sužaidus vieną minutę po dviejų triškių ir dėjimo į krepšį „Lietuvos rytas“ pirmavo 8:0. Nors svečiai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 5:8, sostinės ekipa didino spaudimą ir 5 min. jau pirmavo 14:5. Likus kovoti 3 min. sostinės atstovai peržengė dviženklę persvarą – 17:7. Paskutinę minutę „Lietuvos rytas“ sugebėjo padidinti persvarą iki 23:9.

„Lietuvos ryto“ starto sudėtis: C.Fisheris, D.Loganas, D.Gailius, A.Lapeta, D.Gordonas.

„Hapoel“ starto sudėtis: A.Stoudemire'as, B.Timoras, T.Kinsey, T.Petersonas, C.Jerrellsas.