Eurolygos savaitė. CSKA nuopolis, A.Bagatskio pamoka ir „Emporio Armani“ serija

Maskvos CSKA gavo dar vieną antausį Ispanijos sostinėje ir pratęsė ilgiausią šį dešimtmetį pralaimėjimų seriją, Ainaras Bagatskis nuliūdino savo buvusį viršininką Davidą Blattą, Pirėjo „Olympiakos“ graikai užgožė savo tautiečius iš Atėnų „Panathinaikos“ komandos, Milano „Emporio Armani“ pralaimėjo jau devintas iš eilės rungtynes, o Kauno „Žalgiris“ buvo vienintelė namie suklupusi komanda.

Ainaras Bagatskis nuliūdino savo buvusį viršininką Davidą Blattą.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Rolandas V.Eidvilas

Jan 7, 2017, 10:26 AM, atnaujinta Apr 12, 2017, 2:55 PM

Tai buvo įdomiausi krepšinio Eurolygos 16-ojo turo įvykiai.

0

Vyriausias Eurolygos krepšininkas, gruodžio viduryje „Baskonia“ ekipą sustiprinęs Pablo Prigioni žaidė jau trečiose rungtynėse, bet vis dar nepelnė nė taško. Gegužę 40-metį pažymėsiantis argentinietis ketvirtadienį nė karto nemetė į „Uniks“ krepšį, bet atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Baskų komanda savo aikštėje sutriuškino Tatarstano klubą 102:70.

1

Šią savaitę tik vienerias rungtynes laimėjo svečiai. Išsivežti pergalę iš varžovų arenos pavyko „Crvena Zvezda“ krepšininkams, kurie penktadienį Kaune įtikinamai nugalėjo „Žalgirį“ 77:61. Kauniečiai pelnė pirmuosius taškus, bet daugiau nė sykio nepirmavo, jau pirmajame kėlinyje atsiliko dviženkliu skirtumu ir nesukėlė svečiams jokių problemų.

1

Į nesėkmių ruožą patekęs Eurolygos lyderis CSKA artimiausius persekiotojus lenkia vos 1 tašku. Po 16 turų CSKA sąskaitoje yra 12 pergalių, jam ant kulnų minantys „Real“, „Baskonia“ ir „Olympiakos“ iškovojo po 11 pergalių. Nedaug atsilieka ir 10 kartų laimėjęs „Fenerbahce“.

1

Ainaras Bagatskis iškovojo pirmąją pergalę eidamas „Maccabi“ vyriausiojo trenerio pareigas. Latvio vadovaujama Tel Avivo komanda ketvirtadienį namie palaužė „Darussafaka“ ekipą 93:92. Verta prisiminti, kad A.Bagatskis iki gruodžio vidurio dirbo „Darussafaka“ klube Davido Blatto padėjėju, o D.Blattas anksčiau daug metų praleido „Maccabi“ klube, su kuriuo tapo Eurolygos čempionu.

2

Per „Real“ ir CSKA rungtynes aikštėje buvo du krepšininkai, šį sezoną apdovanoti geriausio mėnesio žaidėjo prizais. Tai – spalio laureatas Milošas Teodosičius iš CSKA ir lapkričio laureatas Sergio Llullis iš „Real“. Jų dvikovą aiškiai laimėjo S.Llullis, pelnęs 24 taškus, atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus ir 4 kartus suklydęs. M.Teodosičius pelnė 13 taškų, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir 5 kartus suklydo.

O komandų dvikovą gana aiškiai laimėjo „Real“, savo aikštėje įveikęs varžovus 95:85. CSKA tik pirmoje rungtynių pusėje porą kartų trumpam išsiveržė į priekį, o po pertraukos „Real“ visą laiką pirmavo apie 5 taškų skirtumu.

3

CSKA patyrė trečią iš eilės nesėkmę (žaisdamas su „Fenerbahce“, „Crvena Zvezda“ ir „Real“ ekipomis). Maskvos klubas praėjusį kartą trejas iš eilės Eurolygos rungtynes pralaimėjo 2010 metų pabaigoje per juodąjį sezoną, kai Duško Vujoševičiaus treniruojami „armiečiai“ nepateko į „Top 16“ etapą.

Beje, kitame ture CSKA namie žais su turnyro autsaideriu „Emporio Armani“.

3

Nors abiejose Graikijos komandose vietos krepšininkų indėlis paprastai būna nemažas, per tarpusavio rungtynes „Panathinaikos“ graikai buvo nutildyti – jie pelnė vos 3 taškus (tritaškį pataikė Giannis Bourousis). Tuo tarpu „Olympiakos“ ekipoje du rezultatyviausi žaidėjai buvo graikai Giannis Papapetrou (13 taškų) ir Vasilis Spanoulis (12 taškų), kurių vedami „raudonieji“ šventė pergalę savo aikštėje 77:69.

„Olympiakos“ didžiąją mačo dalį pirmavo, bet skirtumas nebuvo didelis ir tik ketvirtajame kėlinyje šeimininkų persvara tapo dviženklė.

4

Eurolygos lentelės apačioje yra po 4 rungtynes laimėję „Emporio Armani“ ir „Galatasaray“ klubai. Kitos komandos jau pabėgo į priekį – „Žalgiris“, „Maccabi“ ir „Uniks“ turi po 6 pergales. Beje, su autsaidere „Galatasaray“ komanda kitame ture žais „Žalgiris“. Rungtynės vyks Stambule.

5

„Panathinaikos“ komandoje debiutavo iš „Emporio Armani“ atvykęs Alessandro Gentile. Jis penktadienį žaidė tik 8 min., tačiau net 5 kartus metė į „Olympiakos“ krepšį. Tikslo nepasiekė nė vienas A.Gentile metimas.

7

„Galatasaray“ yra vienintelė komanda, nė sykio nelaimėjusi svečiuose. Žaisdami išvykose „Galatasaray“ krepšininkai patyrė jau 7 nesėkmes.

Tiesa, ketvirtadienį „Galatasaray“ svečiuose žaidė tik formaliai, nes kovojo su kitu Stambulo klubu „Anadolu Efes“, kuris varžovus priima toje pačioje „Abdi Ipekci“ arenoje. Joje, stebint vos 2,4 tūkstančio žiūrovų, „Anadolu Efes“ pasiekė įtikinamą pergalę 84:73.

9

„Emporio Armani“ pralaimėjo jau devintas iš eilės rungtynes. Milano krepšininkai penktadienį Stambule nebuvo bejėgiai, bet nusileido „Fenerbahce“ komandai 79:86.

Svečiai iš Milano neleido šeimininkams įgyti didesnio nei 7 taškų pranašumo ir patys ne sykį buvo išsiveržę į priekį. Net ir paskutinę minutę Stambulo ekipa pirmavo tik vienu tašku 80:79. Tačiau likus 36 sek. labai svarbų tritaškį pataikė „Fenerbahce“ gynėjas Jamesas Nunnally ir „Emporio Armani“ po šio smūgio nebeatsitiesė.

10

Į „Fenerbahce“ komandą po 10 savaičių pertraukos grįžo traumą išsigydęs Bogdanas Bogdanovičius. Per rungtynes su „Emporio Armani“ pasveikęs snaiperis dar nežaidė taip, kaip gali, ir taškų nepelnė (0/2 dvitaškių).

10

Rezultatyviausias „Žalgirio“ žaidėjas Paulius Jankūnas į „Crvena Zvezda“ krepšį įmetė vos 10 taškų. Visų kitų Kauno komandos krepšininkų rezultatyvumas buvo vienženklis.

10

„Darussafaka“ krepšininkai per rungtynes su „Maccabi“ ekipa nepataikė net 10 baudos metimų (įmetė 18 iš 28 baudų). 9 netaiklūs metimai būtų pasimiršę, jei ne Bradley Wanamakerio klaida paskutinėmis akimirkomis. Likus vos 0,5 sek. ir Stambulo ekipai atsiliekant 90:93, B.Wanamakeris gavo teisę mesti tris baudas, bet nepataikė pirmosios ir sužlugdė „Darussafaka“ viltis išplėšti pratęsimą.

Šioje dvikovoje buvo daugiau staigių posūkių. „Maccabi“ dominavo pirmoje pusėje ir po dviejų kėlinių pirmavo 53:36, tačiau trečiajame ketvirtyje „Darussafaka“ įmetė beveik tiek pat taškų, kiek per du pirmuosius, ir išsiveržė į priekį 71:67.

Likus 20 sek. Izraelio klubas turėjo saugią 5 taškų persvarą (93:88), bet leido įmesti varžovų naujokui Ante Žižičiui, o paskui Stambulo krepšininkai perėmė kamuolį ir rengė paskutinę mačo ataką, pasibaigusią B.Wanamakerio baudos metimais.

14

Trečiadienį 20-ąjį gimtadienį pažymėjęs Ante Žižičius tik prieš pusantros savaitės perėjo iš Zagrebo „Cibona“ į „Darussafaka“ klubą, tačiau jau įgijo didelį trenerio D.Blatto pasitikėjimą. Per rungtynes su „Maccabi“ ekipa jaunasis puolėjas žaidė 24 min. ir pelnė 14 taškų bei atkovojo 9 kamuolius.

Treneris naujoką į aikštę leido net ir paskutinėmis akimirkomis, kai buvo sprendžiamas dramatiškų rungtynių likimas.

20

„Brose“ gynėjas Janis Strėlniekas į „Barcelona“ krepšį įmetė 20 taškų (3/3 dvitaškių, 4/9 tritaškių, 2/2 baudų) ir pasiekė karjeros rekordą. 27 metų latvio taiklūs metimai padėjo Vokietijos čempionams be didelio vargo susidoroti su grėsmingais varžovais – „Brose“ nuo antrojo kėlinio aiškiai dominavo ir laimėjo 20 taškų skirtumu 85:65.

29

Rezultatyviausias turo krepšininkas buvo „Baskonia“ gynėjas Rodrigue‘as Beaubois. 28 metų prancūzui užteko 19 min., kad į „Uniks“ krepšį įmestų net 29 taškus (7/8 dvitaškių, 5/8 tritaškių) ir pasiektų karjeros rekordą.

33

Naudingiausiu turo krepšininku pripažintas „Maccabi“ puolėjas Sonny Weemsas. Jis per rungtynes su „Darussafaka“ komanda žaidė 35 min., pelnė 24 taškus (7/10 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 4/5 baudų), atkovojo 8 kamuolius, išprovokavo 4 pražangas ir surinko 33 naudingumo balus.

Beje, šiame ture įvyko S.Weemso dvikova su kitu buvusiu „Žalgirio“ lyderiu Jamesu Andersonu iš „Darussafaka“. J.Andersonas pelnė 13 taškų ir atkovojo 6 kamuolius.

S.Weemso sezono vidurkis yra 12,6 taško, J.Andersono – 11,1 taško.

Eurolyga. 16-asis turas. Stambulo „Anadolu Efes“ – Stambulo „Galatasaray“ 84:73. B.Dunstonas 17, D.Brownas 13, J.Grangeris 12/ S.Guleras 20, V.Micovas 17, A.Tyusas 16, 10 atk.kam. 2440 žiūrovų.

Bambergo „Brose“„Barcelona“ 85:65. J.Strėlniekas ir D.Milleris po 20, N.Melli 17, 13 atk.kam./ T.Rice‘as 19, A.Vezenkovas 9. 6150 žiūrovų.

Tel Avivo „Maccabi“ – Stambulo „Darussafaka“ 93:92. S.Weemsas 24, M.Zirbesas ir V.Ruddas po 13, D.J.Seeley 12/ W.Clyburnas 17, B.Wanamakeris 16, A.Žižičius 14, J.Andersonas 13. 11060 žiūrovų.

Vitorijos „Baskonia“ – Kazanės „Uniks“ 102:70. R.Beaubois 29, J.Voigtmannas 14/ K.Langfordas 19, A.Parachovskis 13, P.Stollas 11. 10645 žiūrovai.

Stambulo „Fenerbahce“ – Milano „Emporio Armani“ 86:79. J.Nunnally 19, E.Udoh 18, L.Datome 17, B.Dixonas 11/ M.Kalnietis 20, R.Hickmanas 15, J.McLeanas ir M.Raduljica po 12. 8308 žiūrovai.

Pirėjo „Olympiakos“ – Atėnų „Panathinaikos“ 77:69. G.Papapetrou 13, V.Spanoulis 12, Kh.Birchas 11/ M.Jamesas 24, K.C.Riversas 23. 11039 žiūrovai.

Madrido „Real“ – Maskvos CSKA 95:85. S.Llullis 24, J.Mačiulis 20, G.Ayonas ir A.Randolphas po 14/ N.De Colo 18, M.Teodosičius 13. 11998 žiūrovai.

Kauno „Žalgiris“ – Belgrado „Crvena Zvezda“ 61:77. P.Jankūnas 10, R.Seibutis ir B.Motumas po 8/ M.Simonovičius 16, B.Lazičius 15, Ch.Jenkinsas 13. 10433 žiūrovai.