Drama Stambule: Eurolygos autsaideriai įrašė dar vieną pralaimėjimą „Žalgiriui“

Žalgiriečiai atvyko į Turkiją.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Jan 13, 2017, 5:49 PM, atnaujinta Apr 12, 2017, 5:49 AM

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai patyrė vienuoliktą nesėkmę Eurolygoje, dar labiau atitolinusią nuo pirmojo aštuntuko. Lietuvos čempionai Stambule nesustabdė „Galatasaray“ metikų, atsiliko beveik visų rungtynių metu ir pralaimėjo 79:87 (17:17, 17:23, 23:25, 20:20).

„Galatasaray“ savo sąlygas diktuoti pradėjo antrajame kėlinyje, kuriame įgijo devynių taškų pranašumą.

Trečiojo kėlinio pradžioje ir pabaigoje jie įgijo dviženklę persvarą – daugiausiai bėdų kėlė vieną tritaškį po kito pataikęs urugvajietis Bruno Fitipaldo.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgirio“ viltis gaivino puikus Luko Lekavičiaus ir Pauliaus Jankūno žaidimas, kėlinio viduryje leidęs priartėti iki 68:69.

Likus žaisti tris minutes žalgiriečiai atsiliko tik 73:74, bet turkai atsakė keturiais taškais iš eilės ir Šarūnas Jasikevičius buvo priverstas griebtis minutės pertraukėlės, tačiau ji nepadėjo – „Galatasaray“ pabėgo dar labiau ir pasiekė revanšą už pralaimėjimą pirmo rato rungtynėse Kaune. Tada „Žalgiris“ buvo stipresnis 87:75.

Kauniečius skandino tragiška gynyba – „Galatasaray“ įprastai įmeta po 77,5 taško, bet „Žalgiriui“ sugebėjo atseikėti net 87.

Jie pataikė 11 tolimų metimų, o keturis jų – B.Fitipaldo. Tuo tarpu „Žalgiris“ jų įmetė vos 7.

Ši pergalė „Galatasaray“ leido pakilti iš paskutinės – šešioliktos vietos į penkioliktą, nes Milano „Emporio Armani“ 64:101 buvo sumindyta Maskvos CSKA krepšininkų.

„Žalgiris“ po šio pralaimėjimo nusirito į keturioliktą vietą.

„Žalgiris“: B.Motumas 18, P.Jankūnas 14, L.Lekavičius 11, L.Westermannas 10, A.Lima 8, A.Milaknis 6, K.Pangosas 5, E.Ulanovas 4, R.Javtokas 3, A.Kavaliauskas ir R.Seibutis po 0.

„Galatasaray“: B.Fitipaldo 21, T.Pleissas 17, S.Guleras 16.

Statistika. „Galatasaray“ – „Žalgiris“

Dvitaškiai: 18/32 (56,3 proc.) – 21/39 (53,9 proc.)

Tritaškiai: 11/26 (42,3 proc.) – 7/22 (31,8 proc.)

Baudų metimai: 18/22 (81,8 proc.) – 16/22 (72,7 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 26 (6) – 31 (14)

Perimti kamuoliai: 4 – 5

Rezultatyvūs perdavimai: 21 – 20

Klaidos: 9 – 9

***

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Galatasaray“ 79:87 (17:17, 17:23, 23:25, 20:20)

L.Lekavičius pelnė penkis taškus iš eilės ir gaivino „Žalgirio“ viltis – 64:68.

P.Jankūnas pelnė šešis taškus iš eilės – 68:71.

„Žalgiris“ likus žaisti tris minutes atsiliko vos tašku, bet per likusį laiką nesugebėjo nieko padaryti, pralaimėjo atkarpą 6:13 ir pralaimėjo.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Galatasaray“ 57:65 (17:17, 17:23, 23:25)

Stambulo klubas kėlinį pradėjo trimis tritaškiais ir sužaidus tris minutes pabėgo į priekį dviženkliu skirtumu – 49:39.

Netrukus „Žalgiris“ atsakė spurtu 7:0 ir priartėjo prie varžovų 48:52.

Stambulo komandai užteko vos poros minučių, kad atstatytų dviženklę persvarą – 61:51.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Galatasaray“ 34:40 (17:17, 17:23)

„Žalgiris“ per ne pilnas dvi minutes sugebėjo susirinkti net penkias komandines pražangas ir atsiliko 17:20.

Įpusėjus kėliniui „Galatasaray“ pirmavo 30:24 – tritaškiais apsikeitė A.Milaknis ir V.Micovas.

Š.Jasikevičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes Stambulo komanda vis bėgo – 36:29.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Galatasaray“ 17:17

Žalgiriečiai strigo varžovų gynyboje, tačiau padėtį gelbėjo gera kova dėl atšokusių kamuolių puolime. Įpusėjus kėlinius lietuviai atsiliko 6:11.

B.Motumas pagyvino kauniečių puolimą, o L.Lekavičius baudos metimais galiausiai persvėrė rezultatą – 14:13.

***

Starto sudėtys: “Žalgiris“: L.Westermannas, K.Pangosas, A.Milaknis, P.Jankūnas, R.Javtokas.

„Galatasaray“: S.Guleras, A.Daye, V.Micovas, B.Fitipaldo, T.Pleissas.

***

Citata. „Pergalė prieš Stambulo „Galatasaray“ namie nieko nereiškia, tai net dar blogiau – jie norės revanšo ir susigrąžinti pergalę, ypač prieš savus žiūrovus. Naujos rungtynės – nauja istorija“ – prieš rungtynes sakė Šarūnas Jasikevičius.

Pokyčiai. Stambulo komandoje po mačo su „Žalgiriui“ neliko dviejų amerikiečių – Russo Smitho ir Justino Dentmono.