„Žalgiris“ ir toliau siaučia Eurolygoje – įspūdingai patiesta ir galinga „Darussafaka“

Kauno „Žalgirio“ ir Stambulo „Darussafaka“ ekipų momentai<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

2017-01-27 17:16, atnaujinta 2017-04-11 08:05

Kauno „Žalgiris“ euforiją po antradienio įspūdingos pergalės prieš Eurolygos čempionus Maskvos CSKA krepšininkus penktadienį pratęsė galingai sužaidęs su Davido Blatto vedama Stambulo „Darussafaka“ ekipa. Namie žaidęs turkų klubas gavo atsaką už iš Kauno išsivežtą pergalę – 20-ojo turo mače „Darussafaka“ nerado priešnuodžių „Žalgiriui“, o Kaunas per savaitę šventė jau antrąją pergalę iš eilės, 69:66 (16:14, 22:17, 17:18, 14:17) nurungęs turkus. Kauno klubui pasisekė pakartoti iki tol tik kartą buvusią dviejų pergalių iš eilės Eurolygoje seriją – prieš dešimt turų žalgiriečiai paeiliui buvo nugalėję vokiečių „Brose Baskets“ ir serbų „Crvena Zvezda“. Dabar krito ir CSKA ir „Darussafaka“. „Žalgiriui“ pergalę šįkart nukaldino tritaškius reikiamu momentu pelnęs Kevinas Pangosas – jo trys tritaškiai padėjo kauniečiams atsilaikyti ir švęsti galutinę pergalę.

Pirmame mače namie „Žalgiris“ turėjo nedidelę persvarą, tačiau trečiame kėlinyje ją išbarstė, leido turkams įsisiautėti ir galiausiai nesugebėjo pasivyti – 80:83.

Kauniečiai nesugebėjo išlaikyti didesnio taškų pranašumo nei pralaimėjo – paskutinę sekundę turkai įmetė tritaškį ir abi ekipos dabar tarpusavio akistatoje turi  nulį – svečiuose varžovus įveikė 3 taškų skirtumu.

Tai jau buvo 10-oji „Darussafaka“ ekipos nesėkmė Eurolygoje, kuria kartu su amerikiečiu D.Blattu treniruoja ir lietuvis Kęstutis Kemzūra. Šeimininkai neatsitiesė po nesėkmės praėjusiame ture, kur taip pat nusileido kitai Stambulo ekipai „Anadolu Efes“ 81:93.

Kauno komanda 8-iomis pergalėmis lipa aukštyn ir dabar užima 10-13 vietas.

Šarūno Jasikevičiaus vedamiems žalgiriečiams mačas prasidėjo sėkmingai ir jau įpusėjus pirmam kėliniui jie pirmavo 14:7. Svečiai susigrąžino iniciatyvą, tačiau persverti rezultato nesugebėjo – po pirmųjų dešimties minučių pirmavo Kauno komanda 16:14.

Nepasikeitė vaizdas po trumpos dviejų minučių pertraukėlės – ir toliau savo sąlygas diktavę žalgiriečiai daugiau kaip tris kėlinius rodė šeimininkams nugarą, pirmaudami 1-7 taškų skirtumu, o trečiojo kėlinio pradžioje net pabėgę 8 taškais – 40:32. Turkai, kaip ir pirmoje akistatoje Kaune, penktadienį sukruto trečiame kėlinyje, kai beveik panaikino žalgiriečių pranašumą – 47:49.

Vis dėlto, mažasis Kevinas Pangosas įmetė savo antrąjį tritaškį, du taškus pridėjo Edgaras Ulanovas. Pasižymėjo A.Lima ir tuo nemaloni intriga buvo atidėta – 55:47.

Lemiamame kėlinyje savo tritaškį įsūdė Brockas Motumas ir „Žalgiris“ vis laikėsi saugiu atstumu. O po Luko Lekavičiaus reido kauniečiai buvo įgiję 9 taškų persvarą – 60:51.

Likus grumtis 2 min. „Darussafaka“ pakilo lemiamam šturmui ir sumažino atsilikimą iki 60:64.

Tačiau svarbiausiu momentu eilinį savo tritaškį įsūdęs K.Pangosas leido žalgiriečiams ramiau kvėpuoti – 67:60, o per likusias 76 sekundes „Darussafaka“ nesugebėjo pakreipti žaidimo eigos sau naudinga linkme. Jie tik sumažino atsilikimą iki 3 taškų.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 14 (3/7 trit.), Augusto Lima 11, Lukas Lekavičius, Leo Westermannas, Paulius Jankūnas (8 atk. kam.) ir Edgaras Ulanovas – po 6.

„Darussafaka“: Bradas Wanamakeris 17, Dairis Bertanis 13, Willas Clyburnas 9, Adrienas Moermanas 7 (9 atk. kam.), Furkanas Ademiras 6.

Mačo statistika

„Darussafaka“ – „Žalgiris“

Dvitaškiai: 10/26 (38 proc.) – 16/37 (43 proc.)

Tritaškiai: 9/27 (33 proc.) – 8/16 (50 proc.)

Baudų metimai: 19/28 (67 proc.) – 13/16 (81 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 27 (10) – 29 (7)

Rezultatyvūs perdavimai: 11 – 18

Perimti kamuoliai: 4 – 9

Klaidos: 11 – 15

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais vasario 2 dieną namuose su „Barcelona“ (Ispanija) krepšininkais.

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys“ „Darussafaka“ – „Žalgiris“  66:69 (14:16, 17:22, 18:17, 17:14).

Ketvirtojo kėlinio pradžia buvo sėkminga „Žalgiriui“ – nors svečiai įmetė, tritaškiu atsakė B.Motumas ir Kaunas 2 min. pirmavo 58:51.  Maža to – po L.Lekavičiaus reido į baudos aikštę, „Žalgiris“ įgijo rekordinę persvarą 60:51, tačiau turkai 3 min. ją ištirpdė iki 55:60. Įpusėjus kėliniui „Žalgiris“ turėjo ta pačią 9 taškų persvarą – 64:55.

Svečiai siekė žūtbūt sumažinti atsilikimą – likus kovoti 2 min. šeimininkai sumažino atsilikimą iki 60:64. Maža to – kauniečiai pradėjo klysti, tačiau šeimininkai nesunaudojo tomis dovanomis. Komandą eilinį kartą gelbėjo tritaškiu K.Pangosas – 67:60, o žaisti buvo likę 76 sekundes.

Trečiasis kėlinys“ „Darussafaka“ – „Žalgiris“  49:55 (14:16, 17:22, 16:16).

Kėlinio pradžioje kauniečiai pasiekė dar vieną rekordinę aukštumą – pirmavo 40:32, tačiau jau po 2 min. svečiai ją apmažino iki 37:42.  Tačiau tas pats K.Pangosas įsūdė tritaškį ir 4 min. „Žalgiris“ ir toliau karaliavo aikštėje 45:37. Įpusėjus kėliniui „Žalgiris“ ir toliau pirmavo 47:41.

Kaip ir pirmoje šių komandų akistatoje, turkai spausti žalgiriečius pradėjo baigiantis kėliniui ir ši taktika pasiteisino – „žalgiris“ iššvaistė pranašumą, o šeimininkai 7 min. priartėjo 47:49. Vis dėlto, mažasis Kevinas Pangosas įmetė savo antrąjį tritaškį, du taškus pridėjo Edgaras Ulanovas. Pasižymėjo A.Lima ir tuo nemaloni intriga buvo atidėta – 55:47.

Antrasis kėlinys“ „Darussafaka“ – „Žalgiris“ 31:38 (14:16, 17:22).

Antrojo kėlinio pradžioje kauniečiai vis dar pirmavo kelių taškų skirtumu – 2 min. Kauno klubas sugebėjo po A.Kavaliausko baudos metimu padidinti atotrūkį iki 23:19. Tačiau jau 4 min. spurtavę šeimininkai, po A.Žižičiaus baudų metimų, persvėrė rezultatą savo naudai – 24:23.

Abi ekipos suskubo mėtyti tritaškius ir 7 min. ekipas ir toliau skyrė tik vienas taškas – 31:30 pirmavo kauniečiai. Bet švytuoklės rungtynes pirmieji apramino kauniečiai – 8 min. jie po A.Limos pataikyto dvitaškio atitrūko 36:30. Baigiantis kėliniui J.Andersonas sumažino vienu tašku skirtumą, tačiau su sirena pataikė E.Ulanovas ir skirtumas šoktelėjo iki didžiausios persvaros, kurią turėjo kauniečiai – 38:31.

Pirmasis kėlinys“ „Darussafaka“ – „Žalgiris“ 14:16.

Per 3 minutes komandos mažiau galvojo apie gynybą, o daugiau apie puolimą: šeimininkai pirmavo 5:4. Abi ekipos nutarė klausimus spręsti tolimais metimais: „Darussafaka“ buvo įmetusi tik vieną iš trijų, o „Žalgiris“ – vieną iš keturių, tačiau 6 min. svečiai pirmavo 7:5. Sėkmingai žaidę žalgiriečiai per kelias atakas sugebėjo „įsivažiuoti“ ir 7 min. jau turėjo 7 taškų persvarą – 14:7. Daugiausiai bėdų šeimininkams kūrė du tritaškius pataikęs L.Westermannas ir 6 taškus įmetęs A.Lima. Tačiau jau paskutinę kėlinio minutę Stambulo ekipa išlygino rezultatą – 14:14.

„Darussafaka“ starto sudėtis: B.Wanamakeris, W.Clyburnas, A.Moermanas, J.Andersonas, A.Žižičius.

„Žalgirio“ starto sudėtis: K.Pangosas, A. Lima, P.Jankūnas, L.Westermannas ir E.Ulanovas.