Dėjimų šou Jeruzalėje pasibaigė skaudžiu „Lietuvos ryto“ pralaimėjimu

Rungtynių akimirkos.<br>Yuval Klein nuotr.
„Lietuvos rytas“ Vilniuje nusileido varžovams 76:80.<br>T.Bauro nuotr.
„Lietuvos ryto“ ekipa kovojo su Jaruzalės „Hapoel“ ir pralaimėjo jai Europos taurės turnyre<br>Pauliaus Žukausko nuotr.
Daugiau nuotraukų (52)

Feb 1, 2017, 6:45 PM, atnaujinta Apr 11, 2017, 12:36 AM

Julius Jucikas per apšilimą sulaužė lanką Jeruzalės „Pais“ arenoje, o rungtynes tarp Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir „Hapoel“ nuspalvino dar ne vienas galingas dėjimas – tiesa, dažniau šėlo šeimininkai, kurie ir įsirašė pergalę – 84:77 (19:22, 20:25, 23:14, 15:23). Tai buvo antroji „Hapoel“ pergalė prieš sostinės krepšininkus Europos taurės „Top 16“ etapo G grupėje. Pirmąjį mačą Vilniuje žydų ekipa laimėjo 80:76.

Šis pralaimėjimas iš esmės nieko nepakeitė – „Lietuvos rytui“ svarbiausia bus paskutinio turo dvikova su Sankt Peterburgo „Zenit“ klubu Vilniuje.

Net ir pergalės atveju Jeruzalėje „Lietuvos rytui“ vis tiek būtų reikėję būtinai nugalėti „Zenit“ krepšininkus.

Tiesa, dabar vilniečiai Rusijos klubą turės įveikti didesniu nei 9 taškų skirtumu. Jeigu būtų pasiekta pergalė Jeruzalėje, būtų užtekę paprastos pergalės.

Rungtynes „Hapoel“ krepšininkai pavertė tikra dėjimų fiesta – vienas Lioras Eliyahu šešis kartus krovė iš viršaus, taip surinkdamas 12 iš 14 savo taškų.

Labai prastas rungtynes sužaidė vilniečių lyderis Davidas Loganas – pelnė 10 taškų, bet pataikė vos vieną dvitaškį iš septynių, o iš tiek pat mestų tritaškių tikslą pasiekė du. Ranka nedrebėjo tik prie baudų metimo linijos – pataikyti abu metimai. D.Logano naudingumas – vos du balai.

Šiose rungtynėse „Lietuvos rytas“ jau pirmajame kėlinyje pavojingai atsiliko 11:20, bet greitai sugrąžino pusiausvyą.

Antrasis kėlinys jau vyko taškas į tašką, tačiau kelios neapgalvotos pražangos, neparuošti metimai ir prasta gynyba nuo greitų varžovų atakų neleido išlikti šalia „Hapoel“ – po dviejų kėlinių atsilikta 39:47.

Trečiajame kėlinyje „Hapoel“ vėl turėjo devynių taškų pranašumą, bet sostinės komanda jį greitai panaikino, o prieš lemiamą ketvirtį net pirmavo – 62:61.

Ketvirtą kėlinį šeimininkai pradėjo keturiais taškais per nepilną minutę ir privertė T.Pačėsą prašyti minutės pertraukėlės.

Ji trumpam padėjo – „Lietuvos rytas“ vėl buvo išsiveržęs į priekį, bet neilgam – „Hapoel“ pradėjo rengti žaibiškas atakas ir užtikrintai pabaigė rungtynes.

„Lietuvos rytas“: C.Hannah 14, R.Giedraitis 12, C.Fisheris ir D.Loganas po 10, A.Jomantas 9, D.Gordonas 8, A.Lapeta 6, J.Jucikas ir L.Kisielius po 4.

„Hapoel“: T.Kinsey 23, L.Eliyahu 14, T.Petersonas 13, A.Stoudemire'as ir C.Jerrellsas po 12.

Statistika. „Hapoel“ – „Lietuvos rytas“

Dvitaškiai: 20/37 (54 proc.) – 26/47 (55,3 proc.)

Tritaškiai: 8/27 (29,6 proc.) – 5/21 (23,8 proc.)

Baudų metimai: 20/25 (80 proc.) – 10/12 (83,3 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 33 (10) – 36 (10)

Perimti kamuoliai: 9 – 7

Rezultatyvūs perdavimai: 23 – 16

Klaidos: 11 – 16

***

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Hapoel“ 77:84 (19:22, 20:25, 23:14, 15:23)

T.Pačėsui greitai teko prašyti minutės pertraukėlės – L.Eliyahu pelnė keturis taškus iš eilės per nepilną minutę ir „Hapoel“ pirmavo 65:62.

Nors vilniečiai dar buvo išsiveržę į priekį, „Hapoel“ greitų atakų škvalas paliko lietuvius už nugaros 80:71.

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Hapoel“ 62:61 (19:22, 20:25, 23:14)

Kėlinio pradžioje „Hapoel“ po T.Kinsey tolimo šūvio pirmavo 50:41, bet vilniečius timptelėjo C.Hannah ir A.Jomantas, leidę ištirpdyti atsilikimą iki 49:50.

Vilniečiams net pavyko išsiveržti į priekį, bet „Hapoel“ greitai atsakė penkiais taškais be atsako – 55:51.

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Hapoel“ 39:47 (19:22, 20:25)

Antrojo kėlinio pradžioje kelis kartus keitėsi pirmaujanti komanda, o sužaidus keturias minutes rezultatas buvo lygus 30:30.

Bereikalingos pražangos ir neapgalvoti metimai neleido vilniečiams pirmauti – „Hapoel“ pirmavo 43:37.

L.Eliyahu kėlinį pabaigė trečiu galingu dėjimu ir sukrovė Jeruzalės ekipai 8 taškų persvarą.

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Hapoel“ 19:22

Vilniečių užtrukusi rungtynių pradžia ir varžovų sirgaliai neišblaškė – įpusėjus pirmam kėliniui „Lietuvos rytas“ pirmavo 11:10. 5 taškus pelnė aktyviai rungtyniavęs Clevinas Hannah.

Netrukus Tomas Pačėsas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės – Travisas Petersonas smeigė du tritaškius iš eilės ir „Hapoel“ pirmavo 18:11.

Antrojo kėlinio pabaigoje „Lietuvos rytas“ surengė spurtą 8:0 ir priartėjo prie varžovų.

***

Situacija Europos taurės G grupėje susiklostė taip, kad „Lietuvos rytui“ šios savaitės rungtynės nebus žūtbūtinės. Jos bus mažiau svarbios nei paskutinio turo dvikova su Sankt Peterburgo „Zenit“ klubu.

Net jei vilniečiai laimės Jeruzalėje, jiems vis tiek būtinai reikės namie nugalėti „Zenit“ krepšininkus. O pralaimėjimas „Hapoel“ komandai neatimtų iš „Lietuvos ryto“ galimybių patekti į atkrintamąsias varžybas.

Vis dėlto skirtumas yra. Jeigu „Lietuvos rytas“ laimės Jeruzalėje, jam paskutiniame ture užteks pergalės prieš „Zenit“ ekipą bent minimaliu skirtumu.

Jei nugalėti Izraelyje nepavyks, Vilniaus komandai tikriausiai reikės įveikti Sankt Peterburgo krepšininkus didesniu skirtumu, negu buvo pralaimėta jų aikštėje. O Rusijoje „Zenit“ iškovojo pergalę 88:79.