M.Kuzminskas taškų nepelnė.<br>AFP/Scanpix nuotr.
„Knicks“ ir „Wizards“ rungtynės.<br>AP nuotr.

Rita Stankevičiūtė, specialiai lrytas.lt, Vašingtonas (JAV)

Feb 1, 2017, 5:57 AM, atnaujinta Apr 11, 2017, 1:54 AM

Visada besišypsantis Lietuvos krepšininkas Mindaugas Kuzminskas Vašingtono arenos rūbinėje purtė galvą.

„Košmaras. Niekas šiandien nėjo“, – pripažino „New York Knicks“ puolėjas.

Jo komanda jau trečią kartą šį sezoną pralaimėjo „Washington Wizards“ klubui 101:117.

O Lietuvos krepšinio žvaigždei tai buvo juodas vakaras – tikslo nepasiekė nė vienas iš penkių jo metimų, ir tik pačioje pabaigoje M.Kuzminskas įmetė vieną baudą.

„Pramečiau porą pirmų kartų ir nepagavau žaidimo ritmo. Tai buvo turbūt prasčiausios mano šio sezono rungtynės, – kalbėdamas su lrytas.lt sakė M.Kuzminskas. – Bet labai džiaugiuosi, kad rytoj laukia jau kitos varžybos. Reikia pamiršti, kas buvo šiandien ir žiūrėti į priekį“.

„Wizards“ nepaliko jokių prošvaisčių svečiams iš Niujorko dar trečiajame kėlinyje, kai vieną atkarpą laimėjo 16:2.

Bet ne visas vakaras Vašingtone „Knicks“ sirgaliams buvo niūrus.

Mačą be galo užsivedęs pradėjo Niujorko žvaigždė Carmello Anthony, atidaręs „Knicks“ taškų sąskaitą iš karto po rungtynių pradžios sirenos. Jau o po keturių minučių jis buvo surinkęs šešis, o „Knicks“ pirmavo prieš šeimininkus 13:6.

M.Kuzminskas pasirodė aikštėje likus keturioms pirmojo ketvirčio minutėms, kai rezultatas buvo lygus 16:16.

Netrukus lietuvis pademonstravo nuostabų komandinį žaidimą, kai greitoje atakoje gavo kamuolį iš Brandono Jenningso. M.Kuzminskas nesavanaudiškai nutarė ne įsirašyti lengvus du taškus, o nežiūrėdamas tiksliai padavė kamuolį Kyle’ui O’Quinnui. Jo metimas išlygino rezultatą 20:20.

Iki pat pirmojo kėlinio pabaigos komandos ėjo lygiai ir jį baigė 28:28. C.Anthony jau po pirmojo kelinio sąskaitoje turėjo 13 taškų.

M.Kuzminskas penkete pradėjo antrąjį kėlinį, ir turėjo ne vieną progą puolime pasižymėti. Bet vienas po kito Lietuvos snaiperio metimai skriejo pro šalį. Pradžioje – dvitaškis iš vidutinio nuotolio. Jau kitoje atakoje jis ryžosi mesti tritaškį, bet kamuolys atšoko nuo lanko.

Netrukus M.Kuzminskas įstrigo gynybos gniaužtuose po krepšiu, o tada nepataikė dar vieno tritaškio.

Po šių keturių netaiklių metimų lietuvis buvo pasodintas ant suolo. Tuo metu „Knicks“ vis dar pirmavo 34:32.

Bet Niujorkui sunkiai sekėsi išlaikyti persvarą. Pradėjo mėtyti Johnas Wallas, Marcinas Gortatas, ir „Wizards“ baigė antrąjį kėlinį pirmaudami 59:54.

Viskas išsisprendė per kelias pirmąsias trečiojo ketvirčio minutes. „Wizards“ atkarpą laimėjo 16:2 ir staigiai atsiplėšė devyniolikos taškų skirtumu.

Niujorko žaidėjams niekaip nepavyko rasti būtų sustabdyti užsivedusius šeimininkus, o paties krepšys dažnai atrodė nepasiekiamas taikinys.

M.Kuzminskas aikštėje vėl pasirodė, kai iki trečiojo kėlinio pabaigos liko pustrečios minutės, bet jis galimybės atakuoti krepšio negavo, o jo ginamas Kelly Oubre Jr. paliktas laisvas sugebėjo įspūdingai įkrauti į krepšį.

Leetuvis žaidė ir paskutiniąsias penkias minutes, bet tai buvo NBA vadinamas „šiukšlių metas“, kai nugalėtojas jau buvo aiškus, nes „Wizards“ pirmavo 20 taškų, tai komandos treneris leido pasireikšti visiems atsarginiams.

Bet net tada M.Kuzminsko tritaškis tikslo nepasiekė.

Kai M.Kuzminskas stojo prie baudos linijos, tribūnos švilpė garsiausiai per visą vakarą, nes jei lietuvis būtų prametęs abi baudas, visi žiūrovai gautų nemokamą mėsainį. Antrasis M.Kuzminsko metimas buvo taiklus ir pritildė areną, kuri jau šventė pergalę.

„Wizards“ laimėjo 117:101.

„Nesinori ieškoti pasiteistinimų, bet jei reikia, tai galbūt prisidėjo tai, kad Atlantoje žaidėme keturis pratęsimus, paskui buvo aštauktas mūsų skrydis, išskridome tik kitą dieną“, – sakė M.Kuzminskas, šaldydamas abu savo kelius ir kairįjį petį.

„Knicks“ trūko ir pagrindinės jėgos po krepšiu, nes likus pusvalandžiui iki mačo pradžios „Knicks“ klubas pranešė, kad dėl ligos su „Wizards“ nerungtyniaus Niujorko komandos žvaigždė iš Latvijos Kristapas Porzingis.

Dėl kojos traumos trečias rungtynes praleido „Knicks“ gynėjas Derrickas Rose’as, pasitempęs čiurną.

„Wizards“ yra pasiekę neįtikėtiną pagreitį. Vašingtono klubas laimėjo dvylika rungtynių iš pastarųjų trylikos, o namie nepralaimėjo jau penkiolika kartų iš eilės.

Sausis apskritai buvo labai sunkus mėnuo „Knicks“. Kaupėsi pralaimėjimai, prasidėjo traumos.

Kai negali džiaugtis pergalėmis, sirgaliai ir spauda vos ne visą laiką skyrė diskusijomis apie tai, ar bus išmainytas C.Anthony. Tos pašalinės kalbos krepšininkas nepadėjo.

„Sausį sužaidėme septyniolika rungtynių. Prieš važiuodamas į NBA nelabai net įsivaizdavau tokio tempo. Kaip įmanoma vieną dieną žaisti viename mieste, kitą jau kitame, o trečią vėl Niujorke. Bet man patinka. Labai įdomi patirtis, žaisti smagiau nei treniruotis. Tik gaila kad sausį daug varžybų pralaimėjome vos vienu dviem taškais. Būtume laimėję, visai kitur stovėtume turnyrinėje lentelėje“, – lrytas.lt sakė 27 metų 206 cm ūgio M.Kuzminskas.

Nepaisant eilės nesėkmių, „Knicks“ sezonas toli gražu nėra palaidotas. Nuo aštuntosios vietos klubą skiria vos dvi pergalės.

Iš Vašingtono M.Kuzminskas ir „Knicks“ grįš į Niujorką ir trečiadienį susikaus su savo kaimynais už Bruklino tilto „Brooklyn Nets“.

M.Kuzminskas iš viso žaidė 14 minučių, pelnė 1 tašką, atkovojo 1 kamuolį ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

„Knicks“: C.Anthony 26, B.Jennings 21.

„Wizards“: B.Beal 28, M.Morris 24.