Eurolygoje nutrūko „Crvena Zvezda“ pergalių serija, „Real“ tapo lydere

Nutrūko Belgrado ekipos pergalių serija.<br>G.Bitvinsko nuotr.
M.Jamesas pelnė 18 taškų.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Feb 3, 2017, 7:49 PM, atnaujinta Apr 10, 2017, 9:01 PM

17-metis slovėnas Luka Dončičius ir vėl tempė į priekį Madrido „Real“ (16 pergalių ir 5 pralaimėjimai) komandą ir padėjo jai tapti Eurolygos lydere - 79:71 (16:15, 23:21, 20:16, 20:19) įveikta Vitorijos „Baskonia“ (12/9).

Tai buvo jau 16-oji „Real“ pergalė ir jie aplenkė iki tol pirmavusią Maskvos CSKA komandą.

Lietuvis Jonas Mačiulis per 21 minutę pelnė 3 taškus (1/3 trit.), atkovojo penkis kamuolius, perėmė vieną ir surinko 7 naudingumo balus.

L.Dončičius pelnė 16 taškų, atkovojo 9 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Jis surinko 30 naudingumo balų.

Tadas Sedekerskis „Baskonia“ komandoje per kiek daugiau nei dvi minutes pasižymėti nespėjo.

Pralaimėjusiems Rodrigue‘as Beaubois surinko 20 taškų.

Kitose rungtynėse nutrūko septynių iš eilės Belgrado „Crvena Zvezda“ (12/9) pergalių serija – serbai namie 72:86 (20:16, 16:31, 16:14, 20:25) nusileido Stambulo „Anadolu Efes“ (10/11) krepšininkams.

Antrojo kėlinio pabaigoje rezultatas dar buvo 34:34, bet dviejų minučių atkarpą „Anadolu Efes“ laimėjo 13:2 ir įgijo dviženklę persvarą.

Iki 18 taškų išaugusią persvarą „Crvena Zvezda“ buvo sumažinusi iki šešių taškų, bet perlaužti rungtynių eigos nesugebėjo.

Nugalėtojams Derrickas Brownas pelnė 20 taškų, Deshaunas Thomasas pridėjo 17, Bryanas Dunstonas – 16 taškų.

Belgrado ekipai Marko Simonovičius pelnė 17 taškų.

Atėnų „Panathinaikos“ (12/9) krepšininkai pasiekė svarbią pergalę Eurolygos turnyre, padėjusią išsilaikyti septintoje vietoje ir tvirčiau jaustis kovoje dėl vietos atkrintamosiose varžybose. Graikai 84:79 (18:24, 25:16, 25:24, 16:15) įveikė autsaiderius Stambulo „Galatasaray“ (6/15).

Turkai laikėsi iki trečiojo kėlinio – jo pradžioje Atėnų krepšininkai spurtavo ir susikrovė dviženklę persvarą.

„Galatasaray“ ją dar buvo sumažinusi iki keturių taškų, bet „Panathinaikos“ greitai į tai sureagavo ir vėl pabėgo dviženkliu skirtumu.

Šiose rungtynės „Panathinaikos“ pataikė 16 tolimų metimų iš 31. Palyginimui, dvitaškių pataikyta tik 13.

Nugalėtojams Mike'as Jamesas pelnė 18 taškų, Chrisas Singletonas ir Jamesas Feldeine'as po 15 taškų.

Turkų klubui 15 surinko Tiboras Pleissas, Vladimiras Micovas ir Blake'as Schilbas pridėjo po 14.