„Nets“ gynybą draskęs Jonas Valančiūnas – rezultatyviausias mačo žaidėjas

Jonas Valančiūnas drebino varžovų gynybą galingais dėjimais.<br>USA Today Sports/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

2017-02-05 20:22, atnaujinta 2017-04-10 17:48

Rezultyviausias rungtynių žaidėjas. Jonas Valančiūnas suspindėjo sekmadienio NBA lygos susitikime tarp „Toronto Raptors“ bei „Brooklyn Nets“ ekipų. Lietuvio vedama Toronto komanda nutraukė pralaimėjimų seriją bei 103:95 (26:24; 29:19; 20:20; 28:32) įveikė „Nets“.

Starto penkete susitikimą pradėjęs J.Valančiūnas per 25 min. pelnė 22 taškus (9/17 dvit., 4/4 baud.), atkovojo penkis kamuolius, perėmė vieną bei keturis kartus prasižengė. Rezultatyviau už jį nežaidė ne tik joks „Raptors“, bet ir „Nets“ krepšininkas.

Pirmos susitikimo minutės J.Valančiūnui nieko gero nežadėjo: lietuvis neatkovojo ginčo kamuolio, prasižengė bei suklydo. Vis dėlto būtent uteniškis pelnė pirmuosius „Raptors“ taškus rungtynėse, sužaidus kiek daugiau nei minutę. Abiejų ekipų krepšininkai sunkiai rado kelius varžovų gynyboje, o įpusėjus ketvirčiui „Nets“ buvo priekyje 13:10

Apčiuopiamo pranašumo nė vienai komandai nepavyko įgyti iki antro kėlinio pabaigos, o „Raptors“ spurto iniciatoriumi tapo J.Valančiūnas. Per ketvirtį lietuvis pelnė net 12 taškų, o Toronto ekipa atitrūko 55:43.

Po pertraukos „Raptors“ dar padidino pranašumą (67:50), tačiau vidurio puolėjas iš Lietuvos nebebuvo toks naudingas – dažnas lietuvio metimas skriejo netaikliai, o per visą kėlinį ji „sukrapštė“ vos du taškus. Prieš lemiamą kėlinį komandas skyrė tie patys 12 taškų (75:63).

Ketvirtame kėlinyje Toronto komandą timptelėjo Terrence'as Rossas, pataikęs dvitaškį bei tritaškį. Du Seano Kilpatricko tritaškiai bei naudingas Trevoro Bookerio žaidimas įpusėjus ketvirčiui leido „Nets“ sumažinti atsilikimą iki šešių taškų (84:78), tačiau tokios prabangos dar kartą „Raptors“ nesuteikė bei iškovojo pergalę 103:95.

„Raptors“ (31 perg., 21 pral.) NBA Rytų konferencijoje žengia ketvirti. Vos devynias pergales turintys „Nets“ krepšininkai užima paskutinę, penkioliktą, poziciją.

„Raptors“: J.Valančiūnas 22, T.Rossas 17, K.Lowry 15, N.Powellas ir F.VanVleetas po 10.

“Nets“: B.Lopezas 20, S.Kilpatrickas 18, T.Bookeris 15, B.Bogdanovičius 13.