„Juventus“ FIBA Čempionų lygoje AEK klubui privalės įmesti dviem taškais daugiau

Utenos „Juventus“ komanda į Graikiją vyks turėdama minimalų deficitą. Pirmosiose FIBA Čempionų lygos atkrintamosiose rungtynėse Antano Sireikos komanda savo aikštelėje trečiadienį 77:78 (16:9, 14:21, 23:26, 24:22) nusileido Atėnų AEK ekipai.

„Juventus“ pralaimėjo AEK<br>fibaeurope.com
Daugiau nuotraukų (6)

2017-02-08 21:02, atnaujinta 2017-04-10 12:07

Atsakomoji dvikova Atėnuose bus žaidžiama vasario 21 dieną. Norint patekti į kitą etapą, uteniškiams reikia iškovoti pergalę bent dviejų taškų skirtumu.

Puikiai gynyboje rungtynes pradėję „Juventus“ krepšininkai sukaustė varžovų veiksmus puolime, o patys Aarono Besto ir Dainiaus Šalengos tikslių atakų dėka netruko išsiveržti į priekį – 8:2. Likus žaisti tris minutes uteniškiai ir toliau turėjo šešių taškų persvarą (10:4), o po Valdo Vasyliaus dvitaškio persvara dar šiek tiek padidėjo – 16:9.

Per likusį laiką komandos taškų nepelnė, tad po pirmųjų dešimties minučių uteniškiai ir toliau turėjo septynių taškų pranašumą.

Antrąjį ketvirtį jau svečiai pradėjo sukaustę uteniškius geležiniais gynybos gniaužtais, o šeši Donie McGratho taškai iš eilės ištirpdė „Juventus“ pranašumą iki minimumo – 16:15. Keturi iš eilės Vytauto Šulskio taškai vėl leido uteniškiams atitrūkti (20:15), tačiau D.McGrathas įpusėjus kėliniui atstatė pusiausvyrą – 20:20. Likus žaisti tris minutes uteniškių pranašumas vėl buvo minimalus (27:26), bet per likusį laiką svečiai atstatė pusiausvyrą – 30:30.

Trečiąjį ketvirtį AEK klubas pradėjo tritaškių serija ir po Dušano Šakotos tolimo metimo įgijo keturių taškų pranašumą – 41:37. Įpusėjus kėliniui komandas jau skyrė aštuoni taškai (48:40), bet D.Šalengos ir V.Šulskio atakos privertė Juze Zdovcą netrukus prašyti pasitarimo – 51:54. Per likusį laiką komandos pasikeitė tiksliomis atakomis ir prieš paskutines dešimt minučių AEK toliau turėjo trijų taškų pranašumą – 56:53.

Paskutinis ketvirtis prasidėjo sėkmingesniu „Juventus“ žaidimu, o Dovis Bičkauskis baudos metimu sužaidus tris minutes sugrąžino uteniškiams minimalią persvarą – 62:61.

Įpusėjus kėliniui trijų taškų pranašumą vėl susigrąžino svečiai (69:66), bet Jamaras Diggsas tolimu metimu atstatė pusiausvyrą – 69:69. Visgi paskutinėmis susitikimo minutėmis sėkmingiau žaidė Graikijos klubas, kuris prieš atsakomąją dvikovą Atėnuose įgijo minimalią persvarą – 78:77.

„Juventus“ klubui 18 taškų surinko Jamaras Diggsas (tritaškiai 3/6, 7 atk. kam., 8 rez. perd.), 17 – Vytautas Šulskis (dvitaškiai 7/12), po 11 – Gytis Sirutavičius (tritaškiai 2/5) ir Dainius Šalenga (tritaškiai 3/4), po 6 – Vaidas Čepukaitis (6 atk. kam.) ir Ovidijus Galdikas, 4 – Aaronas Bestas, 3 – Valdas Vasylius, 1 – Dovis Bičkauskis.

Svečių gretose pasižymėjo Michaelas Dixonas (15 tšk., tritaškiai 3/6), Donie McGrathas (14 tšk., tritaškiai 3/3) bei Dušanas Šakota (13 tšk., 4 atk. kam.).