Varžovus sumalęs „Žalgiris“ – Karaliaus Mindaugo taurės finale

Karaliaus Mindaugo taurės finalas visgi gali turėti labai daug intrigos, nors principinis Kauno „Žalgirio“ varžovas Vilniaus „Lietuvos rytas“ iš turnyro išlėkė jau po pirmųjų rungtynių.

„Žalgirio“ ir „Vytauto“ rungtynės.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (44)

Feb 18, 2017, 2:34 PM, atnaujinta Apr 9, 2017, 8:05 PM

Šarūnas Jasikevičius Karaliaus Mindaugo taurei persikėlus į Kauną kartu su savo komanda žengė į finalą. „Žalgiris“ šeštadienį 76:55 (22:18, 24:14, 22:9, 8:14) sutriuškino Prienų-Birštono „Vytautą“.

Dabar žalgiriečiai ruošiasi sekmadienio mūšiui dėl trofėjaus. Pernai Karaliaus Mindaugo taurę laimėjo Vilniaus „Lietuvos rytas“, o šiemet LKL čempionams triumfuoti sieks sutrukdyti Panevėžio „Lietkabelis“.

Tai – vienintelė komanda Lietuvoje, kuriai šiemet pavyko nugalėti Š.Jasikevičiaus auklėtinius. „Lietkabelis“ Kauno „Žalgirį“ šį sezoną nugalėjo du kartus, o į finalą pateko po to, kai 75:70 palaužė Utenos „Juventus“ ekipą. Antanos Sireikos klubas ketvirtfinalyje užfiksavo sensaciją, kai 87:84 eliminavo Vilniaus „Lietuvos rytą“.

Karaliaus Mindaugo taurės finalas sekmadienį vyks 16 val. 50 min.

Kova dėl trečiosios vietos tarp „Juventus“ ir „Vytauto“ – 13 val.

Statistika.

„Žalgiris“: L.Lekavičius 10, K.Pangosas ir E.Ulanovas po 9, I.Hartensteinas 8, B.Motumas ir L.Westermannas po 7, A.Lima, R.Seibutis ir A.Milaknis po 6, P.Jankūnas ir A.Kavaliauskas po 4.

„Vytautas“: V.Lipkevičius 14, A.Valeika 9, S.Kulvietis 8, P.Ivanauskas 7, R.Miniotas ir T.Klimavičius po 4, T.Delininkaitis, D.Šeškus ir T.Michnevičius – po 3.

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys. „Žalgiris“ – „Vytautas“ 76:55 (22:18, 24:14, 22:9, 8:14)

Ketvirtasis kėlinys jau nuo pirmosios sekundės buvo tik formalumu. „Žalgiris“ žaidė atsipalaidavęs, bet išliko aktyvus, o „Vytautui“ surasti stebuklingos esencijos nepavyko. P.Ivanauskas kėlinį pradėjo tritaškiu, bet tai buvo vienintelis taiklus metimas per beveik 5 minutes. Per pusę kėlinio „Vytautas“ buvo vienintelis, rinkęs taškus, bet atsiliko 46:68.

„Žalgiris“ net ir nepersistengdamas išlaikė didžiulį atstumą nuo savo varžovų ir galiausiai šventė pergalę.

Trečiasis kėlinys. „Žalgiris“ – „Vytautas“ 68:41 (22:18, 24:14, 22:9)

Trečiasis kėlinys prasidėjo netaiklių metimų ir klaidų serija. 2 minutes ir 45 sekundes – tiek truko taškų sausra, o tada L.Westermannas pelnė taškus – 48:32.

Įpusėjus kėliniui E.Ulanovas sumetė baudų metimus, o „Žalgiris“ jau pirmavo 55:35.

Kauno „Žalgirio“ sirgaliai jau buvo atsipalaidavę. Niekas netikėjo, kad per likusią minutę ir dar ketvirtą kėlinį „Vytautas“ imtų kurti stebuklus, o šeimininkai subyrėtų. Paskutinę minutę „Žalgiris“ pradėjo pirmaudamas 64:37. O į lemiamą ketvirtį Š.Jaskevičiaus ekipa išėjo pirmaudama 68:41.

Antrasis kėlinys. „Žalgiris“ – „Vytautas“ 46:32 (22:18, 24:14)

Sužaidus dvi minutes „Vytauto“ krepšininkai priartėjo 23:24, tačiau tada B.Motumas pataikė tritaškį, o R.Seibutis ataką baigė dviem gražiais taškais – 29:23. Prasidėjus penktajai minutei „Žalgiris“ jau pirmavo 33:23, o tada efektingu dėjimu ataką baigė A.Lima. „Žalgiris“ pirmavo 35:23.

Po minutės pertraukėlės „Vytautas“ planavo taisyti situaciją, bet A.Milaknis už tokias mintis baudė tolimu metimu – 38:23.

Nors „Žalgiris“ pirmavo ryškiai, Š.Jasikevičius likus žaisti porą minučių už emocijas gavo techninę pražangą. Baudą T.Delininkaitis pataikė, o tada S.Kulvietis smeigė tritaškį. „Vytautas“ skirtumą mažino iki 32:46. Į didžiąją pertrauką „Žalgiris“ išėjo pirmaudamas 46:32.

Pirmasis kėlinys. „Žalgiris“ – „Vytautas“ 22:18.

Reikėjo tik šiek tiek daugiau nei minutės, kad V.Šeškus kraipytų galvą. L.Westermannas lengvai pelnė du taškus su pražanga. „Žalgiris“ pirmavo 3:0, o „Vyauto“ krepšininkai jau buvo prasižengę triskart. Sužaidus tris minutes rezultatas buvo 5:5, o tada ekipos apsikeitė tritaškiais – 8:8.

Įpusėjus ketvirčiui „Žalgiris“ pirmavo 13:8, bet V.Lipkevičius smeigė tritaškį. „Vytautas „priartėjo 11:13.

Likus žaisti tris minutes A.Valeika persvėrė rezultatą (18:17), tačiau žalgiriečiai atstatė „savo teisybę“. Po A.Kavaliausko gražaus dėjimo per greitą ataką šeimininkai išsiveržė 22:18.

Starto penketai.

„Žalgiris“: K.Pangosas, L.Westermannas, E.Ulanovas, P.Jankūnas, A.Lima.

„Vytautas“: T.Delininkaitis, P.Ivanauskas, V.Lipkevičius, S.Kulvietis, A.Valeika.

***

Absoliuti favoritė laimėti trofėjų Šarūno Jasikevičiaus komanda Karaliaus Mindaugo taurę pradėjo užtikrintai, kai be didelių pastangų 81:58 nupūtė problemų drebinamą Klaipėdos „Neptūną“.

„Vytauto“ krepšininkai į pusfinalį pateko po pergalės 90:75 prieš Pasvalio „Pieno žvaigždes“.

Kauno „Žalgiris“ pernai pateko į finalą, tačiau pirmąjį Karaliaus Mindaugo taurės trofėjų tada iškovojo Vilniaus „Lietuvos rytas“, kuris šiemet krito iškart ketvirtfinalyje.

„Lietuvos rytas“ fiasko patyrė Utenoje, kur 84:87 nusileido prieš vietos „Juventus“ komandą.