Vilniaus „Lietuvos rytas“ nutildė ambicingąjį Utenos „Juventus“

„Lietuvos ryto“ komanda iškovojo itin sunkią pergalę.<br>G.Šiupario nuotr.

Mar 5, 2017, 3:03 PM, atnaujinta Apr 8, 2017, 2:14 PM

Vilniaus „Lietuvos rytas“ buvo labai arti didžiulio smūgio, bet Rimo Kurtinaičio garsiai skatinami ir Corey Fisherio tritaškių uždegti krepšininkai lemiamoje atkarpoje parodė viršenybę. „Lietuvos ryto“ komanda sekmadienį Lietuvos krepšinio čempionate (LKL) išvykoje 87:85 (20:19, 21:32, 18:18, 28:16) nugalėjo Utenos „Juventus“ komandą.

„Juventus“ rimtai spaudė svečius ir ilgą laiką pirmavo. Bet ketvirtajame kėlinyje C.Fisheris pelnė dvylika taškų iš eilės, o „Lietuvos rytas“ ne tik išlygino rezultatą, bet ir išsiveržė 82:80. Įtampai vis augus „Lietuvos rytas“ pergalę iškovojo tik po paskutinių sekundžių dramos.

„Lietuvos rytui“ dramatiška pergalė leido išvengti antrojo iš eilės pralaimėjimo LKL čempionate.

Praėjusiame ture „Lietuvos rytas“ 77:86 nusileido Panevėžio „Lietkabeliui“.

Statistika.

„Lietuvos rytas“: C.Fisheris 19, J.Baronas 14, T.Brownas (8 atk. kam.) 13, R.Giedraitis 11, D.Gordonas (10 atk. kam.) 8, L.Ksielius ir A.Jomantas po 6, C.Hannah 5, M.Normantas 3, A.Lapeta 2.

„Juventus“: J.Diggsas (11 atk. kam, 7 rez. perd.) 22, V.Čepukaitis 14, V.Šulskis (7 atk. kam.) 13, D.Šalenga 12, G.Sirutavičius 11, A.Bestas 6, V.Vasylius 5, O.Galdikas 2.

Rungtynės jau nuo pat pirmųjų sekundžių žadėjo nuožmią kovą. „Juventus“ iškart kibo į atlapus R.Kurtinaičio komandai ir pirmąjį ketvirtį pralaimėjo vos vienu tašku (19:20), o tada įjungė aukštesnę pavarą.

„Juventus“ komanda antrajame kėlinyje sugebėjo perimti iniciatyvą. V.Čepukaitis ir J.Diggsas nardė pro „Lietuvos ryto“ gynėjus. Pirmasis per pirmąją mačo pusę surinko 12 taškų, o antrasis – 14. J.Diggsas aidint sirenai pataikė tritaškį, po kurio „Juventus“ ilsėtis išėjo pirmaujant 51:41.

Trečiajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ bandė žaisti agresyviau, bet „Juventus“ krepšininkai mėtė taikliai, o kartais pataikydavo ir iš labai sudėtingų situacijų.

Nuotaikų vilniečiams nepagerino ir tai, kad prieš pat trečiojo kėlinio pabaigą tritaškį pataikė G.Sirutavičius. „Juventus“ į ketvirtąjį kėlinį žengė pirmaudama 69:59.

Prasidėjus penktajai ketvirtojo kėlinio minutei „Lietuvos rytas“ atsiliko 70:74. Po C.Fisherio likus žaisti tris minutes pataikyti tritaškio „Lietuvos rytas“ atsiliko 73:76. O tada C.Fisheris smeigė dar vieną tolimą metimą – 76:76.

C.Fisheris rengė pavojingus išpuolius. Dvylika iš eilės pelnytų taškų leido „Lietuvos rytui“ išsiveržti 82:80, bet „Juventus“ net neketino sudėti ginklų, o įtampa vis augo.

T.Brownas likus žaisti 8,8 sekundės sumetė baudų metimus ir „Lietuvos rytas“ pirmavo 87:85. Bet „Juventus“ dar turėjo laiko atakai. Likus žaisti 5 sekundes G.Sirutavičius jau buvo išmetęs tritaškį, bet D.Gordonas blokavo metimą.

Netrukus G.Sirutavičius mėgino mesti iš vidutinio nuotolio, bet tada jo metimą blokavo T.Brownas. Po akimirkos „Lietuvos ryto“ krepšininkai šventę neįtikėtinai sunkiai iškovotą pergalę.

Sekmadienio rezultatai

Utenos „Juventus“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ 85:87 (19:20, 32:21, 18:18, 16:28)

Kauno „Žalgiris“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 69:78 (16:20, 18:28, 20:11, 15:19)

Alytaus „Dzūkija“ – Panevėžio „Lietkabelis“ 89:80 (17:23, 29:25, 18:18, 25:14)