Eurolygos savaitė. Reguliariojo sezono nugalėtojas „Real“ ir paskutiniojo turo intrigos

1

Dėl vienintelio likusio kelialapio į ketvirtfinalį kitą savaitę kovos „Crvena Zvezda“ bei „Darussafaka“.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Rolandas V.Eidvilas

2017-04-01 12:58, atnaujinta 2017-04-06 18:32

1

Eurolygos atkrintamosiose važybose liko viena laisva vieta. Dėl paskutiniojo kelialapio į ketvirtfinalį kitą savaitę kovos „Crvena Zvezda“ ir „Darussafaka“. Po 29 turų „Crvena Zvezda“ sąskaitoje yra 16 pergalių, „Darussafaka“ – 15. Paskutiniajame ture šios komandos susitiks tarpusavyje Stambule, o į aštuntuką pateks rungtynių nugalėtojai. Pirmąsias jų rungtynes Belgrade spalio mėnesį laimėjo „Darussafaka“ 73:70.

2

„Barcelona“ veteranas Juanas Carlosas Navarro antrą kartą šį sezoną per Eurolygos rungtynes nepelnė nė taško. 36 metų snaiperiui ketvirtadienį nepavyko įmesti į „Maccabi“ krepšį. Tiesa, tai nesutrukdė visą laiką pirmavusiems „mėlyniems-granatiniams“ iškovoti pergalę 76:71.

J.C.Navarro vidurkis šį sezoną yra vos 5,8 taško – mažiausias karjeroje. Geriausią Eurolygos sezoną jis įmesdavo 16,8 taško (2006-2007 m.), o jo karjeros vidurkis yra 12,6 taško.

3

Trys komandos jau užsitikrino net tik kelialapius į atkrintamąsias varžybas, bet ir aikštės pranašumą ketvirtfinalyje. Tai – „Real“ (22 pergalės), CSKA (21) ir „Olympiakos“ (19). Dėl ketvirtosios vietos paskutiniajame ture kovos „Panathinaikos“ (18), „Anadolu Efes“ (17) ir „Fenerbahce“ (17). Kelialapį į ketvirtfinalį taip pat jau gavo „Baskonia“ (17).

Beje, trijų stipriausių komandų išsidėstymas paskutiniajame ture nepasikeis. „Real“ užsitikrino pirmąją vietą, CSKA – antrąją, „Olympiakos“ – trečiąją.

3

Kovo pradžioje dėl pirmosios vietos kovojęs „Fenerbahce“ klubas paskutinę mėnesio dieną patyrė trečią iš eilės pralaimėjimą ir rizikuoja ketvirtfinalyje neturėti aikštės pranašumo. Traumų kamuojama „Fenerbahce“ penktadienį išvykoje nusileido „Real“ komandai 56:61. Per visas rungtynės nė viena ekipa nebuvo įgijusi dviženklės persvaros, bet ketvirtajame kėlinyje madridiečiai visą laiką kontroliavo situaciją ir, net pirmaudami nežymiu skirtumu, nepaliko varžovams realių vilčių iškovoti pergalę.

Trumpą atsarginių suolą turinti „Fenerbahce“ šįkart žaidė be Luigi Datome ir Kosto Slouko.

3

„Baskonia“ krepšininkai trečią kartą šį sezoną pelnė daugiau nei 100 taškų. Vitorijos klubo puolimas buvo nesustabdomas penktadienį Stambule, kur beveik visą mačą dominavę svečiai iš Baskų krašto sutriuškino „Galatasaray“ klubą 103:80. Šį sezoną komandos 100 ar daugiau taškų pelnė 18 kartų.

CSKA tą padarė 4 kartus, „Baskonia“ ir „Real“ – po 3, „Emporio Armani“ ir „Anadolu Efes“ – po 2, „Brose“, „Fenerbahce“, „Galatasaray“ ir „Uniks“ – po kartą.

Sezono rekordas yra 112 taškų. Rezultatyviausiai žaidė CSKA komanda, namie įveikusi „Baskonia“ ekipą 112:84.

7

Penktadienį Kaune viešėjęs „Emporio Armani“ nutraukė septynių pralaimėjimų seriją. Milano krepšininkai prastai pradėjo rungtynes ir jau pirmajame kėlinyje atsiliko dviženkliu skirtumu 13:24, tačiau sugebėjo atsitiesti ir iškovojo pergalę 88:84. „Emporio Armani“ nesukliudė net tai, kad į Kauną atvyko tik dešimt krepšininkų, iš kurių du (traumuotas Mantas Kalnietis ir 16-metis dubleris Samuele Giardini) visas rungtynes praleido ant suolo, o dar du (Jamelas McLeanas ir Ricky Hickmanas) nebaigė mačo dėl pražangų limito.

Milano komanda šį sezoną išvykose laimėjo vos dvejas rungtynes: pirmąsias su „Darussafaka“ ir paskutiniąsias su „Žalgiriu“. Tarp šių pergalių įsiterpė 13 pralaimėjimų serija.

7

Žiemos pabaigoje įsibėgėjusi „Anadolu Efes“ iškovojo septintąją iš eilės pergalę (skaičiuojant visus turnyrus), o nuo vasario vidurio (po pralaimėjimo Turkijos taurės finale) laimėjo 11 iš 12 rungtynių.

Ketvirtadienį Stambulo „aludariai“ savo aikštėje nedideliu skirtumu, bet įtikinamai pranoko „Olympiakos“ krepšininkus 77:69. „Anadolu Efes“ tik mačo pradžioje atsiliko, tačiau jau pirmojo kėlinio pabaigoje pradėjo galingą spurtą 16:0, po kurio įgijo dviženklę persvarą 25:15, ir nuo tada visą laiką pirmavo panašiu skirtumu.

9

Šį sezoną pratęsimai buvo žaidžiami devyneriose Eurolygos rungtynėse. Aštuntąjį kartą 40 minučių krepšininkams neužteko ketvirtadienį Bamberge, kur „Brose“ per papildomą laiką nusileido „Darussafaka“ komandai 97:99, devintąjį – penktadienį Atėnuose, kur „Panathinaikos“ palaužė CSKA klubą 85:80.

„Panathinaikos“ yra dažniausiai pratęsimus žaidžianti komanda. Šį sezoną papildomo laiko reikėjo net ketveriose atėniečių rungtynėse, o per vienerias iš jų (su „Anadolu Efes“) buvo žaidžiami du pratęsimai. „Panathinaikos“ laimėjo trejas iš ketverių pratęstų rungtynių.

12

Ilgiausiai laimėti negalinti Eurolygos komanda „Uniks“ patyrė 12-ąjį iš eilės pralaimėjimą. Penktadienį Kazanės krepšininkai išvykoje tik pirmajame kėlinyje parodė nagus, bet paskui beviltiškai atsiliko ir pripažino „Crvena Zvezda“ pranašumą 65:83. „Uniks“ pastarąją pergalę šventė sausio 12 dieną, kai namie nugalėjo „Brose“ klubą 63:58.

18

Atėnų olimpinėje arenoje per „Panathinaikos“ ir CSKA rungtynes susigrūdo daugiau nei 18 tūkstančių sirgalių (18310). Jie pamatė vieną įdomiausių sezono dvikovų, kurioje „Panathinaikos“ per pratęsimą palaužė varžovus 85:80.

Per keturis kėlinius skirtumas nė karto nebuvo didesnis negu 5 taškai, o ketvirtojo kėlinio pabaigoje progų laimėti turėjo abi komandos. Tačiau po to, kai šeimininkų gynėjas Nikas Kalathis likus 25 sek. dviem baudos metimais išlygino rezultatą 73:73, varžovai net tris kartus (du – CSKA, vieną – „Panathinaikos“) prarado kamuolį ir nesugebėjo surengti nė vienos atakos.

Per pratęsimą taip pat vyko labai arši kova, o krepšininkai dažnai stojo prie baudos metimų linijos. Vis dėlto lemiamoje mačo atkarpoje tiksliau žaidė Atėnų komanda.

30

30 taškų pelnęs „Darussafaka“ gynėjas Bradas Wanamakeris buvo rezultatyviausias savaitės žaidėjas ir tapo naudingiausiu 29-ojo turo krepšininku. 27 metų amerikietis pasižymėjo per rungtynes su „Brose“ komanda, kurios aprangą vilkėjo praėjusį sezoną. Jam gerai pažįstamoje Bambergo arenoje B.Wanamakeris per 40,5 min. įmetė 30 taškų (5/9 dvitaškių, 4/8 tritaškių, 8/12 baudų), atkovojo 6 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 8 pražangas ir surinko 34 naudingumo balus.

Per pratęsimą šeimininkus palaužusi „Darussafaka“ didesnę rungtynių dalį atsiliko, bet vis pavydavo Bambergo komandą. Svečiai teisę žaisti pratęsimą iškovojo po taiklaus Luke‘o Harangody tritaškio, kurį amerikietis pataikė likus 24 sek. iki sirenos. Tiesa, paskui „Brose“ rengė dar vieną ataką, o šios amerikietis Dariusas Milleris susikūrė neblogą progą, bet išplėšti pergalės nesugebėjo.

Per pratęsimą pirmaujanti komanda keliskart keitėsi, bet svarbiausius metimus pataikė B.Wanamakeris ir jo komandos draugas Willas Clyburnas (pelnė 26 taškus).

Eurolyga. 29-asis turas.

Stambulo „Anadolu Efes“ – Pirėjo „Olympiakos“ 77:69. Th.Heurtelis 18, B.Paulas, B.Dunstonas ir T.Honeycuttas po 11/ G.Printezis 16, V.Spanoulis 11, 10 rez.perd. 5804 žiūrovai.

Bambergo „Brose“ – Stambulo „Darussafaka“ 97:99 (po pratęsimo). F.Causeur 15, D.Theisas ir M.Lo po 13, N.Melli 12, 10 atk.kam./ B.Wanamakeris 30, W.Clyburnas 26, A.Moermanas 19. 6150 žiūrovų.

„Barcelona“ – Tel Avivo „Maccabi“ 76:71. A.Tomičius 15, P.Koponenas 14, B.Olesonas ir A.Vezenkovas po 13/ G.Mekelis 18, V.Ruddas 11, D.Simpsonas 10, 12 atk.kam. 3037 žiūrovai.

Belgrado „Crvena Zvezda“ – Kazanės „Uniks“ 83:65. M.Bjelica 19, M.Guduričius 18, M.Simonovičius 13, N.Woltersas 12/ K.Langfordas 16, Q.Colomas 11. 9332 žiūrovai.

Stambulo „Galatasaray“ – Vitorijos „Baskonia“ 80:103. A.Tyusas ir J.Diebleris po 14, S.Guleras 12, A.Daye 11/ K.Tillie 20, I.Diopas 18, J.Voigtmannas 15, ... T.Sedekerskis 0. 2658 žiūrovai.

Atėnų „Panathinaikos“ – Maskvos CSKA 85:80 (po pratęsimo). K.C.Riversas 17, Ch.Singletonas ir M.Jamesas po 13, N.Kalathis 12/ N.De Colo ir M.Teodosičius po 15, J.Augustine‘as ir A.Voroncevičius po 14. 18310 žiūrovų.

Madrido „Real“ – Stambulo „Fenerbahce“ 61:56. S.Llullis 16, R.Fernandezas 11, J.Mačiulis 7/ B.Bogdanovičius 15, J.Vesely ir B.Dixonas po 11. 10827 žiūrovai.

Kauno „Žalgiris“ – Milano „Emporio Armani“ 84:88. K.Pangosas 16, L.Lekavičius 15, P.Jankūnas 12, B.Motumas 11, A.Milaknis 10/ J.McLeanas ir A.Cinciarini po 17, R.Hickmanas 16, A.Abassas 13, D.Pascolo 12; M.Kalnietis nežaidė. 15231 žiūrovas.