„Vytautą“ palaužęs „Lietkabelis“ - LKL pusfinalyje

Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai – Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalyje. Trečiosiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse jie 83:67 (21:14, 26:21, 15:26, 21:6) nugalėjo Prienų-Birštono „Vytauto“ ekipą ir seriją iki trijų pergalių laimėjo „sausai“.

G.Butvinsko nuotr.

May 6, 2017, 5:06 PM, atnaujinta May 6, 2017, 7:35 PM

Rungtynės

Mačo pradžioje svečiai išsiveržė į priekį 6:3, tačiau tuomet „Lietkabelis“ pelnė 7 taškus iš eilės ir persvėrė rezultatą (10:6). Antroje kėlinio pusėje K.Lavrinovičius sumetė abi baudas ir padidino panevėžiečių persvarą iki 7 taškų (17:10). Po pirmojo kėlinio šeimininkai pirmavo 21:14.

Antrojo kėlinio pradžioje šeimininkai pelnė 4 taškus iš eilės ir padidino savo persvarą iki dviženklės (28:16). Didžiąją kėlinio dalį „Lietkabeliui“ pavyko išlaikyti dviženklę persvarą, tačiaulabiau atitrūkti varžovai neleido. Po dviejų kėlinių šeimininkai pirmavo 47:35.

Antrąją trečiojo kėlinio pusėje svečiai laimėjo atkarpą 12:5 ir sumažino skirtumą iki 3 taškų (53:56).  Baigiantis kėliniui V.Lipkevičiaus dvitaškis išvedė svečius į priekį. Paskutinėmis sekundėmis B.Madgeno pataikytas tolimas metimas grąžino minimalią persvarą šeimininkams (62:61).

Ketvirtajame kėlinyje po šalto dušo atsigavę panevėžiečiai po truputį ėmė didinti persvarą ir tolti į priekį. Įpusėjus kėliniui jie jau buvo susigrąžinę dviženklį pranašumą (75:65). Šeimininkai toliau didino atotrūkį, o galiausiai rungtynes laimėjo 83:67.

„Lietkabelis“: K.Lavrinovičius 13, Ž.Skučas 12, B.Madgenas, L.Williamsas, G.Leonavičius ir Ž.Janavičius po 10, D.Lavrinovičius 9, M.Lukauskis 7, D.Tarolis 2.

„Vytautas“: R.Miniotas, V.Lipkevičius, T.Delininkaitis ir L.Birutis po 10, V.Čižauskas 9, A.Valeika 8, M.Linkevičius 4, M.Šerkšnas ir D.Gvezdauskas po 3.

Pusfinalis. Pusfinalyje „Lietkabelis“  žais su Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa, kuri ketvirtfinalio serijoje nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandą. Kitame pusfinalyje žais Kauno „Žalgirio“ ir Klaipėdos „Neptūno“ komandos.

Serija. Pirmąsias rungtynes panevėžiečiai savo aikštėje laimėjo 77:75. Antrąjį mačą išvykoje „Lietkabelis“ laimėjo 84:71.