Sezono pabaiga Toronte: pralaimėję Jonas Valančiūnas ir „Raptors“ jau gali atostogauti

NBA Rytų konferencijos pusfinalio ketvirtosios rungtynės sekmadienį Toronte buvo paskutinės šį sezoną „Raptors“ klubui, kuris pralaimėjo „Cleveland Cavaliers“ ekipai 102:109  (28:28, 21:33, 31:24, 22:24), o kartu ir seriją iki 4 pergalių 0:4.

J.Valančiūnas pelnė pirmuosius taškus dėjimu.<br> AP nuotr.
"Raptors" ir "Cavaliers" rungtynės.<br> AP nuotr.
 Rungtynių akimirka.<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (16)

2017-05-08 01:26, atnaujinta 2017-05-08 09:22

Jonas Valančiūnas šeimininkų ekipai per 25 min. pelnė 8 taškus (4/10 dvitaškių, 0/1 tritaškių), atkovojo 5 kamuolius ir blokavo 3 metimus.

J.Valančiūnas šį sezoną sužaidė iš viso 90 rungtynių, per kurias vidutiniškai aikštėje išbūdavo po 25 minutes, pelnydavo po 11,9 taško, atkovodavo po 9,2 kamuolio ir rinkdavo po 14,6 naudingumo balo. Tai šiek tiek žemesni rodikliai nei praėjusiame sezone.

J.Valančiūnas dabar turės daugiau nei du mėnesius atostogų – Lietuvos rinktinės treniruočių stovyklos pradžia bus tik liepos 21 dieną.

„Cavaliers“ yra pirmoji komanda NBA istorijoje, du atkrintamuosius etapus nugalėjusi sausu rezultatu ir turinti dabar seriją 8:0.

Klivlando žvaigždė Lebronas Jamesas sužaidė rezultatyviausią 32-ejų metų žaidėjo seriją iki keturių pergalių NBA istorijoje.

Į „Raptors“ krepšį keturiuose mačuose jis vidutiniškai metė po 36 taškus. Pagal šį rodiklį L. Jamesas aplenkė net Michaelą Jordaną.

„Cavaliers“ per ketverias rungtynes tritaškiais pelnė net 102 taškus. Trečią kartą klubo istorijoje atkrintamųjų varžybų seriją Toronto klubas baigė sausu rezultatu, tačiau pirmosios serijos vyko pirmame etape - 2000-siais prieš „New York Knicks“ 0:3, 2015 m. prieš „Washington Wizards“ 0:4.

Rungtynės

Toronto Raptors“ – „Cleveland Cavaliers“ 102:109 (28:28, 21:33, 31:24, 22:24).

„Raptors“: S.Ibaka 23, D.DeRozanas 22, C.Josephas 20, P.J.Tuckeris 14 (12 atk. kam.).

„Cavaliers“: L.Jamesas 35 (9 atk. kam., 11/22 metimų), K.Irvingas 27 (9 rez. perd.), K.Korveris 18,

Ketvirtasis kėlinys. Toronto publika sujudo, kai P.J.Tuckeris pataikė dar vieną tritaškį - 83:85. Fredas van Vleetas buvo sumažinęs skirtumą iki taško (86:87), bet L.Jamesas tuoj pat irgi atsakė tritaškiu.

Netrukus skirtumą sušvelnino J.Valančiūnas (90:92), netrukus lietuvis prametė dvitaškį, bet S.Ibaka metimu su bauda vis dėlto persvėrė rezultatą - 93:92. Svečius tempė iniciatyvos keliskart ėmęsis K.Irvingas - 95:101.

Toronto ekipos atakos buvo skubotos ir tuo pasinaudoję čempionai dar labiau nutolo po dar vieno K.Irvingo metimo - 95:103 likus 4 min.

L.Jameso tritaškis panaikino paskutinius intrigos likučius - 95:106 likus 3 min.

Torontas dar kovojo ir sumažino skirtumą iki 99:106, Kai L..Jamesas pataikė tik vieną baudą, P.J.Tuckeris spėjo išauti tritaškį likus 25 sek., bet stebuklo jau nebuvo.

Trečiasis kėlinys. J. Valančiūnas pradėjo rungtynes penkete ir jau po 19 sek. užsidirbo techninę pražangą. Įpykęs lietuvis netrukus šveitė tritaškį, bet nepataikė.

Kai šeimininkai atsiliko 41:57, lietuvis pagaliau sėkmingai užbaigė ataką iš po krepšio.

Po L.Jameso tritaškio šeimininkai buvo atsilikę 60:74, tačiau tada jiems pavyko spurtas 12:2 ir po D.DeRozano metimo beliko keturi taškai (72:76). "Cavaliers"  greit atstatė dviženklę persvarą (75:85) , bet P.J.Tickerio tritaškis dar paliko intrigą - 80:85.

Per tris kėlinius J.Valančiūnas buvo surinkęs 6 taškus ir sugriebęs 3 kamuolius (per 19 min.)

Antrasis kėlinys. Šeimininkų padėtis komplikavosi, kai traumą gavo vienas lyderių DeMaras DeRozanas, bet vėliau jis grįžo į aikštę.

J.Valančiūnas pasirodė aikštėje trims minutėms, per kurias prametė dvitaškį ir daugiau savo sąskaitos nepapildė.

Pamažu įsibėgėję svečiai baigiantis antrajam kėliniui spurtavo ir įgijo dviženklę persvarą 51:41. Didžiausias skirtumas siekė net 14 taškų, o poilsio komandos išėjo  svečiams pirmaujant 61:49.

Lebronas Jamesas ir Kyle'as Korveris iki pertraukos surinko po 16 taškų. Nepanašu, kad Toronto ekipa turi galimybių sulaikyti čempionų atakas.

Pirmasis kėlinys. Stato penkete mačą pradėjęs J.Valančiūnas prametė pirmuosius du savo metimus, o sąskaitą atidarė dėjimu, po kurio „Raptors“ pirmavo 9:6. Šeimininkai  sėkmingai pradėjo rungtynes ir turėjo dviženklę persvarą, kai J.Valančiūnas pataikė dvitaškį 18:8.

Tačiau čempionai sutramdė Toronto ekipos įkarštį ir kėlinio pabaigoje išlygino rezultatą - 28:28.

Iš viso pirmajame kėlinyje lietuvis žaidė 9 min. ir pelnė 4 taškus.