Krepšinio diena. VEF bei EWE prisikėlimas ir Nimburko klubo auksinė rutina

Arnas Labuckas ir Rygos VEF dar labiau priartėjo prie Latvijos lygos čempiono vardo, Mantas Česnauskis pasitraukė iš kovos dėl Lenkijos pirmenybių aukso, Nimburko ČEZ dar kartą tapo Čekijos čempionu, Vokietijos lygos pusfinalyje Oldenburgo EWE pavijo varžovus atsilikdama 27 taškų skirtumu, o Turkijos lygoje prasidėjo atkrintamosios varžybos.

A.Labuckas.<br> G.Šiupario nuotr.

May 24, 2017, 10:38 AM

Tai – svarbiausi antradienio vakaro įvykiai Europos krepšinyje.

Latvijos lyga. Finalo trečiosios rungtynės (iki 4 pergalių). Rygos VEF (A.Labuckas 6) – „Ventspils“ (E.Želionis 2) 90:82 (serija 3:0).

„Ventspils“ trečiojo kėlinio pradžioje pirmavo 21 taško skirtumu 53:32, bet varžovų nesutrikdė didelis atsilikimas. VEF sugebėjo pakilti ir finalo seriją galės baigti jau ketvirtadienį, kai Rygoje vyks ketvirtosios rungtynės.

Lenkijos lyga. Pusfinalio trečiosios rungtynės (iki 3 pergalių). Slupsko „Czarni“ (M.Česnauskis 11) – Torūnės „Polski Cukier“ 52:65 (serija 0:3).

Ketvirtfinalyje sensacingai reguliariojo sezono nugalėtoją Vloclaveko „Aniw“ ekipą įveikusiems Slupsko „Czarni“ krepšininkams jėgų antram žygdarbiui neužteko. „Czarni“ pralaimėjo pusfinalio seriją ir kovos dėl bronzos medalių. Roberto Štelmaherio treniruojamos Slupsko ekipos varžovė tikriausiai bus Ostrovo „Stal“, kuri kitoje pusfinalio serijoje atsilieka nuo čempionės vardą ginančios Zeliona Guros „Stelmet“ komandos 0:2.

Tuo tarpu tik prieš trejus metus pirmojoje lygoje debiutavusi „Polski Cukier“ pirmą kartą pateko į Lenkijos lygos finalą ir užsitikrino pirmuosius istorijoje medalius. Iki šio sezono geriausias Torūnės komandos rezultatas buvo penktoji vieta.

Čekijos lyga. Finalo atsakomosios rungtynės. Nimburko ČEZ – Diečyno „Armex“ 70:56 (pirmosios rungtynės 82:71).

Nimburko klubas 14-ąjį sezoną iš eilės tapo Čekijos čempionu, o Diečyno ekipa trečiąjį sezoną iš eilės laimėjo sidabro medalius.

Turkijos lyga. Ketvirtfinalio pirmosios rungtynės (iki 2 pergalių). Stambulo „Besiktas“ – „Gaziantep“ 66:57, Stambulo „Anadolu Efes“ – Stambulo „Galatasaray“ 95:85.

Vokietijos lyga. Pusfinalio antrosios rungtynės (iki 3 pergalių). Oldenburgo EWE – Ulmo „ratiopharm“ 107:103 (po pratęsimo; serija 1:1).

Reguliariojo sezono nugalėtoja Ulmo „ratiopharm“ po dviejų kėlinių pirmavo 27 taškų skirtumu 60:33, bet Oldenburgo EWE pavijo varžovus, per pratęsimą iškovojo pergalę ir išlygino pusfinalio serijos rezultatą.

Prancūzijos lyga. Ketvirtfinalio pirmosios rungtynės (iki 2 pergalių). „Nanterre“ – „Paris-Levalois“ 85:88, Šalono „Elan Sportif“ – „Porteil“ 76:63.