LeBronas Jamesas – ir vėl NBA finale: pagerino Michaelo Jordano rekordą ir sutrypė „Celtics“

LeBronas Jamesas nutildė visus juo abejoti pradėjusius kritikus ir su „Cleveland Cavaliers“ komanda pateko į NBA finalą. „Cavaliers“ komanda be jokio vargo 135:102 (43:27, 32:30, 34:17, 26:28) sutrypė „Boston Celtics“ klubą ir seriją užbaigė 4:1. L.Jamesas į NBA finalą pateko septintą kartą iš eilės.

L.Jamesas žaidė galingai.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 „Cavaliers“ antrą kartą iš eilės pateko į NBA finalą.<br> AP nuotr.
 „Cavaliers“ ir „Celtics“ rungtynės. <br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

May 26, 2017, 7:29 AM, atnaujinta May 26, 2017, 7:48 AM

Šiose rungtynėse „Cavaliers“ pasiuntė ir savotišką įspėjimą finale varžovų laukusiai „Warriors“ komandai, kuri šiemet per atkrintamąjį etapą nepatyrė nė vieno pralaimėjimo.

L.Jamesas šiose rungtynėse tapo rezultatyviausiu krepšininku NBA atkrintamųjų istorijoje. Praėjus vienuolika metų po debiuto NBA atkrintamosiose L.Jamesas aplenkė legendinį Michaelą Jordaną.

Dabar L.Jameso sąskatoje – 5989 taškai. Tai – dviem daugiau nei savo sąskaitoje spėjo surinkti M.Jordanas.

Pastarojo rekordas gyvavo net 19 metų.

Rekordą L.Jamesas pagerino dar trečiajame kėlinyje, kai iki ketvirčio pabagos likus žaisti 2 minutes ir 40 sekundžių pataikė tritaškį.

L.Jamesas šį rekordą pasiekė per 212 rungtynių, o M.Jordanui prireikė 179 mačų.

L.Jamesas dar prieš penktąsias NBA Vakarų konferencijos finalo rungtynes teigė, kad jam bus garbė pagerinti rekordą, tačiau pabrėžė, kad tai neapibrėžia to, koks jis yra krepšininkas.

„Visada sakiau, kad visada, kai mane sieja su didžiaisiais krepšininkais ar pačiu didžiausiu – Mike'u, man garbė. Tai ženklas, ką aš galiu nuveikti šiame sporte“, - kalbėjo L.Jamesas.

Jis jau dabar yra žaidęs vienu kartu daugiau NBA finale nei pats M.Jordanas.

Tačiau M.Jordanas vis dar lenkia L.Jamesą keliose kategorijose. NBA legenda turi 6 NBA čempionų žiedus, o L.Jamesas – tris.

M.Jordano sąskaitoje – penki geriausio žaidėjo (MVP) apdovanojimai. L.Jamesas jų turi keturis. Be To, L.Jamesas neturi nė vieno reguliariojo sezono rezultatyviausio žaidėjo apdovanojimo, o M.Jordanas per savo karjerą tokių surinko net 10.

L.Jamesas penktosiose rungtynėse su „Celtics“ pelnė 35 taškus. Jau per du pirmuosius kėlinius savo sąskaitoje jis turėjo 20 taškų, o „Cavaliers“ komandai tarsi dėl rezultato rūpintis nereikėjo.

Klivlando klubas per pirmąjį ketvirtį pelnė 43 taškus ir praktiškai užbaigė visus reikalus. „Cavaliers“ šiose rungtynėse nė karto neatsiliko ir turėjo 39 taškų pranašumą.

„Cavaliers“ ir „Warriors“ NBA finale žais trečiąjį sezoną iš eilės.

Praėjusį sezoną „Cavaliers“ triumfavo, seriją laimėjusi 4:3. Po to finalo „Warriors“ į savo komandą įtraukė buvusį vieną iš „Oklahoma City Thunder“ lyderių ir neabejotiną vieną geriausių savo kartos krepšininkų Keviną Durantą.

„Warriors“ 2014-2015 metų finalo seriją prieš „Cavaliers“ laimėjo 4:2.

Prie paskutinės pergalės prieš „Celtics“ komandą Kyrie Irvingas prisidėjo 24 taškais, o Kevinas Love – 15.

Avery Bradley „Celtics“ komandoje surinko 23 taškus.