Krepšinio pirmadienis. Italijos čempionų atsigavimas, Lenkijos čempionų vargai

Mantas Kalnietis ir jo komandos draugai iš Milano „Emporio Armani“ sumažino atsilikimą Italijos lygos pusfinalio serijoje, patikimas Augusto Pečiukevičiaus vadovavimas padėjo Briuselio „Basic Fit“ ekipai vėl perimti aikštės pranašumą Belgijos lygos pusfinalyje, Eurolygos čempionas Stambulo „Fenerbahce“ triuškinama pergale pradėjo Turkijos lygos pusfinalį, Lenkijos čempionas Zeliona Guros „Stelmet“ vargais negalais pateko į finalą, o Bulgarijos pirmenybių auksas vėl atiteko Sofijos „Akademik“ krepšininkams.

G.Šiupario nuotr.

May 30, 2017, 12:05 AM

Italijos lyga. Pusfinalio trečiosios rungtynės (iki 4 pergalių). Trento „Dolomiti Energia“ – Milano „Emporio Armani“ 66:87 (D.Hogue‘as 16/ D.Pascolo 17, R.Hickmanas 16, ... M.Kalnietis 8, 16 min., 3/7 metimų; serija 2:1)

Savo aikštėje dukart pralaimėję Milano krepšininkai nenuleido rankų ir sumažino atsilikimą pusfinalio serijoje. Per įtampos ir nedidelių apsistumdymų kupinas trečiąsias rungtynes čempiono vardą ginantis „Emporio Armani“ jau pirmajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą (8-ąją min. – 19:8) ir nebeleido varžovams atkurti tikros intrigos.

Tiesa, Manto Kalniečio indėlis į pergalę buvo nežymus. Lietuvis 6 iš 8 taškų pelnė paskutinėmis minutėmis, kai Milano ekipos pergale neabejojo net Trento sirgaliai.

Belgijos lyga. Pusfinalio trečiosios rungtynės (iki 3 pergalių). Antverpeno „Giants“ – Briuselio „Basic Fit“ (A.Pečiukevičius 10, 30 min., 6 atk.kam., 9 rez.perd.) 71:74 (serija 1:2), Ostendės „Telenet“ – Šarlerua „Spirou“ 74:56 (serija 3:0).

Antverpeno ir Briuselio komandų dvikovoje visas trejas rungtynes laimėjo svečiai. O pirmadienį prie sunkios antrosios „Basic Fit“ pergalės labai svariai prisidėjo ir Augustas Pečiukevičius, kurio ekipa po trijų kėlinių atsiliko 50:57, bet šaltakraujiškai žaidė paskutinėmis minutėmis.

Finale varžovų jau laukia čempiono vardą ginantis Ostendės klubas, kitame pusfinalyje triskart nugalėjęs Šarlerua komandą.

Turkijos lyga. Pusfinalio pirmosios rungtynės (iki 3 pergalių). Stambulo „Fenerbahce“ – Stambulo „Darussafaka“ 94:72 (M.Mahmutoglu 18/W.Clyburnas ir S.Wilbekinas po 16).

Eurolygos čempionai pirmosiose rungtynėse sutriuškino varžovus, su kuriais prieš kelias savaites susisiejo ypatingais saitais („Darussafaka“ klubo savininkė „Dogus“ bendrovė nuo kito sezono bus pagrindinė „Fenerbahce“ rėmėja).

Kad pirmadienį vykusiose rungtynėse „Fenerbahce“ nebuvo sunku, patvirtina tai, jog rezultatyviausiai komandoje žaidė Melihas Mahmutoglu, per mačus su stipriais varžovais dažniausiai net nepakylantis nuo suolo.

Lenkijos lyga. Pusfinalio penktosios rungtynės (iki 3 pergalių). Zeliona Guros „Stelmet“ – Ostrovo „Stal“ 95:71 (serija 3:2).

Čempionės vardą ginanti Zeliona Guros komanda vargais negalais palaužė Ostrovo ekipos pasipriešinimą ir penktus metus iš eilės žais finale. Jame „Stelmet“ varžovė bus pirmą kartą į finalą patekusi Torūnės „Polski Cukier“, kuri kitoje pusfinalio serijoje 3:0 nugalėjo Slupsko „Czarni“ klubą. Finale bus kovojama iki keturių pergalių.

Per lemiamas penktąsias pusfinalio rungtynes „Stelmet“ po trijų kėlinių pirmavo tik 68:65, bet paskutinįjį ketvirtį laimėjo 27:6.

„Stal“ ir Roberto Štelmaherio treniruojama „Czarni“, kurioje žaidžia Mantas Česnauskis, serijoje iki dviejų pergalių varžysis dėl bronzos medalių. „Czarni“ bandys apginti praėjusių sezonų pozicijas – Slupsko komanda trečiąją vietą užėmė užpernai ir pernai.

Bulgarijos lyga. Finalo ketvirtosios rungtynės (iki 3 pergalių). Stara Zagoros „Beroje“ – Sofijos „Akademik“ 76:83 (serija 1:3).

„Akademik“ šalies čempionu tapo 26-ąjį kartą, o per pastaruosius 15 sezonų (nuo 2003 m.) titulą buvo praradęs tik kartą – kai 2014 metais finale pralaimėjo Sofijos „Levski“ klubui.

Tuo tarpu „Beroje“ klubui šis sezonas, nepaisant pralaimėjimo paskutiniame mūšyje, buvo geriausias istorijoje. Stara Zagoros klubas žiemą pirmą kartą iškovojo Bulgarijos taurę, o pavasarį taip pat pirmą kartą pateko į čempionato finalą ir pasipuošė sidabru.