Krepšinio trečiadienis. J.Mačiulis žengė finalo link, M.Kalniečiui pakvipo atostogomis

Jonas Mačiulis ir Madrido „Real“ žengė pirmąjį žingsnį finalo link, Mantas Kalnietis ir Milano „Emporio Armani“ žengė priešpaskutinį žingsnį atostogų link, Maskvos CSKA devintą sezoną iš eilės pateko į Vieningos lygos finalą, o Stambulo „Fenerbahce“ priartėjo prie Turkijos lygos finalo.  Tai – svarbiausi trečiadienio vakaro įvykiai Europos krepšinyje.

Mantas Kalnietis<br> G.Bitvinsko nuotr.

May 31, 2017, 11:48 PM, atnaujinta May 31, 2017, 11:51 PM

Ispanijos lyga. Pusfinalio pirmosios rungtynės (iki 3 pergalių). Madrido „Real“ – Malagos „Unicaja“ 71:68 (S.Llullis 28, G.Ayonas 13, ... J.Mačiulis 6, 21 min., 0/2 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 3/4 baudų, 6 atk.kam./ N.Nedovičius 18, A.Omičius 12).  „Real“ krepšininkai išgyveno ir labai gerų, ir prastų akimirkų, bet pagrindinį tikslą pasiekė – pusfinalio seriją pradėjo pergale.  Antrajame kėlinyje atrodė, kad „baltieji“ gali laimėti ir be didelio vargo. Antrojo kėlinio viduryje šeimininkai buvo nutolę 36:23, bet vos pakvipus triuškinimu, „Unicaja“ atsitokėjo ir pakeitė įvykių eigą, o trečiajame ketvirtyje pati išsiveržė į priekį.  Antrąjį, ir svarbiausią, „Real“ spurtą surengė „neįtikėtinas“ Sergio Llullis. Jis ketvirtojo kėlinio pradžioje per 2,5 min. pelnė 10 taškų ir sukrovė saviškiams lemiamą persvarą 62:54.

Italijos lyga. Pusfinalio ketvirtosios rungtynės (iki 4 pergalių). Trento „Dolomiti Energia“ – Milano „Emporio Armani“ 88:64 (J.Gomesas 21, Sh.Shieldsas 16/ M.Kalnietis 14, 26 min., 1/4 dvitaškių, 4/6 tritaškių, 7 atk.kam.; serija 3:1). Milano krepšininkams nepavyko iškovoti antros pergalės išvykoje, ir jie atsidūrė ant prarajos krašto – pusfinalio serijoje atsilieka 1:3. Italijos čempionai trečiadienį beveik neturėjo jokių šansų. Trento komanda galingai smogė jau antrojo kėlinio pradžioje, kai įmetė 11 taškų iš eilės ir nutolo 32:21. Paskui Milano ekipos reikalai tik blogėjo, o aiškiai dominavusi „Dolomiti Energia“ trečiajame kėlinyje įgijo 20 taškų persvarą 61:41.  Nors M.Kalnietis buvo rezultatyviausias „Emporio Armani“ žaidėjas, jis didžiąją dalį taškų pelnė, kai Milano komanda jau buvo beviltiškai atsilikusi.

Turkijos lyga. Pusfinalio antrosios rungtynės (iki 3 pergalių). Stambulo „Fenerbahce“ – Stambulo „Darussafaka“ 95:81 (B.Bogdanovičius 18, N.Kaliničius ir B.Dixonas po 15/ B.Wanamakeris 21; serija 2:0).  „Fenerbahce“ su varžovais žaidė kaip katė su pele. Eurolygos čempionai jau antrajame kėlinyje įgijo 18 taškų persvarą, ketvirtajame ketvirtyje leido „Darussafaka“ sumažinti skirtumą iki 2 taškų (78:76), bet tada smogė dar kartą ir paskutinę 5 min. atkarpą laimėjo 17:5. Mačo pabaigoje ypač įsisiautėjo Bobby Dixonas, per paskutines 5 min. pelnęs 7 taškus.

Vieninga lyga. Pusfinalio trečiosios rungtynės (iki 3 pergalių). Krasnodaro „Lokomotiv“ – Maskvos CSKA 66:74 (M.Collinsas 18/ M.Teodosičius 16, N.De Colo 13; serija 0:3).  CSKA įtikinamai laimėjo trečiąsias pusfinalio rungtynes ir pateko ten, kur būna kasmet – į Vieningos lygos finalą. Šis regioninis turnyras rengiamas devintąjį sezoną, o „armiečiai“ dar nepraleido nė vieno finalo. CSKA tik 2011 metais pralaimėjo lemiamą mūšį „Chimki“ klubui, o kitus septynis sezonus tapo Vieningos lygos čempionais.  Maskvos komandos varžovai paaiškės Sankt Peterburgo „Zenit“ ir „Chimki“ dvikovoje. Kol kas šių komandų serijoje „Zenit“ pirmauja 2:1.

Graikijos lyga. Mačo dėl 3-iosios vietos antrosios rungtynės (iki 3 pergalių). Salonikų „Aris“ – Atėnų AEK 85:91 (serija 0:2). Prancūzijos lyga. Pusfinalio pirmosios rungtynės (iki 3 pergalių). Šalono „Elan Sportif“ – „Paris-Levallois“ 71:68.