Pasaulio sporto savaitė: nenuverčiamas „Real“, svari A.Murray pergalė ir kirtis Rusijos lengvaatlečiams

Madrido „Real“ apgynė stipriausio Europos vyrų futbolo klubo vardą, Liono „Olympique“ futbolininkės dar kartą tapo Čempionių lygos nugalėtojomis, Skopjės „Vardar“ pirmą sykį triumfavo rankinio Čempionų lygoje, golfo žaidėją Tigerį Woodsą vėl užklupo problemos su teisėsauga, tenisininkas Andy Murray laimėjo olimpinių žaidynių finalo pakartojimą, o būriui geriausių Rusijos lengvaatlečių nepavyko gauti išimtinės teisės dalyvauti oficialiose varžybose.  Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

C.Ronaldo į "Juventus" vartus pelnė 2 įvarčius<br> AFP nuotr.

Jun 4, 2017, 3:41 PM, atnaujinta Apr 4, 2022, 3:42 PM

Savaitės įvykiai

Gegužės 29 d. „Barcelona“ futbolo klubas paskelbė sudaręs dviejų sezonų sutartį su treneriu Ernesto Valverde, kuris pakeis pasitraukusį Luisą Enrique. Buvęs „Barcelona“ puolėjas E.Valverde prieš tai keturis sezonus dirbo Bilbao „Athletic“ treneriu.

Gegužės 29 d. Floridos policija sulaikė daugkartinį didžiųjų golfo turnyrų nugalėtoją Tigerį Woodsą, kuris įtariamas vairavęs neblaivus.

Gegužės 30 d. Italijos futbolo lygoje antrąją vietą užėmęs „Roma“ klubas nutraukė sutartį su treneriu Luciano Spaletti, kuris dirbo 16 mėnesių. Vokietijos futbolo lygoje trečiąją vietą užėmęs Dortmundo „Borussia“ klubas nutraukė sutartį su du sezonus dirbusiu treneriu Thomasu Tucheliu. Londono „Arsenal“ futbolo klubas susitarė dėl naujos dviejų sezonų sutarties su prancūzu treneriu Arsenu Wengeru. Jis „Arsenal“ futbolininkus treniruoja nuo 1996 m.

Gegužės 31 d. Tarptautinė lengvosios atletikos federacija (IAAF) patenkino tik 3 ir atmetė 27 Rusijos sportininkų prašymus leisti jiems startuoti oficialiose varžybose neatstovaujant jokiai šaliai. Jie negali atstovauti Rusijai, nes šios šalies narystė 2015 m. lapkritį buvo sustabdyta dėl sistemingo dpingo vartojimo.

Gegužės 31 d. Ukrainos futbolo čempionu 10-ąjį kartą tapo Donecko „Šachtar“ (80 taškų per 32 rungtynes). Antrąją vietą užėmė ir kelialapį į Čempionų lygos atranką iškovojo dviejų praėjusių sezonų čempionas Kijevo „Dynamo“ (67 taškai).

Birželio 1 d. Lisabonos „Benfica“ futbolo klubas paskelbė susitaręs su „Manchester City“, kad už 40 mln. eurų (35 mln. svarų) parduos vartininką Edersoną Moraesą. Tai – antra didžiausia suma (skaičiuojant eurais), sumokėta už vartininką. Didžiausią sumą 2001 m. sumokėjo Turino „Juventus“, iš „Parma“ klubo už 53 mln. eurų įsigijęs Gianluigi Buffoną.

Birželio 1 d. Kardife moterų futbolo Čempionių lygos finale Liono „Olympique“ nugalėjo Paryžiaus PSG 0:0 (baudiniai 7:6). Pirmą kartą po 2007 m. į finalą nepateko nė viena Vokietijos komanda, bet pirmą kartą istorijoje finale žaidė du Prancūzijos klubai. „Olympique“ turnyro nugalėtoju tapo ketvirtąjį kartą, ir antrus metus iš eilės finale laimėjo per baudinių seriją.

Birželio 2 d. Šveicarijos futbolo čempionu aštuntus metus iš eilės tapo „Basel“ (86 taškai per 36 rungtynes). Antrąją vietą užėmė ir kelialapį į Čempionų lygos atranką iškovojo Berno „Young Boys“ (69 taškai).

Birželio 3 d. Futbolo Čempionų lygos nugalėtoju 12-ąjį kartą tapo pernai iškovotą titulą apgynęs Madrido „Real“. Kardife vykusiame finale, stebint 66 tūkst. žiūrovų, „Real“ įveikė Turino „Juventus“ 4:1 (Cristiano Ronaldo 2, Casemiro, Asensio/ M.Mandžukičius). „Real“ tapo pirmuoju nuo 1990 m. klubu, dvejus metus iš eilės iškovojusiu svarbiausią žemyno futbolo prizą. 1989 ir 1990 m. tuometinę Čempionų taurę laimėjo „Milan“.

Birželio 3 d. Paryžiuje Prancūzijos teniso atvirojo čempionato trečiajame rate įvyko Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių finalininkų dvikova, kurioje olimpinis čempionas britas Andy Murray nugalėjo argentinietį Juaną Martiną Del Potro 7:6, 7:5, 6:0.

Birželio 3 d. San Marine baigėsi Europos mažųjų šalių žaidynės. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Liuksemburgas (38 aukso, 36 sidabro, 24 bronzos). Žaidynėse dalyvavo devynių mažiausių Europos šalių sportininkai.

Birželio 3 d. Turkijos futbolo čempionu 13-ąjį kartą tapo titulą apgynęs Stambulo „Besiktas“ (77 taškai per 34 rungtynes), antrąją vietą užėmė ir kelialapį į Čempionų lygos atranką pirmą kartą iškovojo „Istanbul“ (73 taškai).

Birželio 4 d. Lenkijos futbolo čempione 12-ąjį kartą tapo titulą apgynusi Varšuvos „Legia“ (44 taškai per 37 rungtynes). Net trys komandos Bialystoko „Jagiellonia“, Poznanės „Lech“ ir Gdansko „Lechia“ nuo čempionų atsiliko tik 2 taškais ir iki paskutiniųjų rungtynių turėjo galimybių pakilti į pirmąją vietą.

Birželio 4 d. Kiolne vyrų rankinio Čempionų lygos finale Skopjės „Vardar“ nugalėjo Paryžiaus PSG 24:23. Naudingiausiu finalo ketverto žaidėju išrinktas serbas Arpadas Šterbikas („Vardar“). „Vardar“ tapo pirmuoju Makedonijos klubu – Čempionų lygos nugalėtoju.