Krepšinio penktadienis. Čempionų šampaną ragauja „Valencia“, „Fenerbahce“ ir „Crvena Zvezda“

Penktadienį baigėsi Ispanijos, Turkijos ir Serbijos krepšinio lygų finalai. Paskutines sezono pergales iškovojo ir aukso apdovanojimais džiaugėsi pirmą kartą čempione tapusi „Valencia“, kuri nuo viršūnės nustūmė Joną Mačiulį ir „Real“ klubą, bei titulus apgynusios „Fenerbahce“ ir „Crvena Zvezda“. Tuo tarpu Italijos lygoje kova dar tęsiasi, o finalo serijos rezultatas tapo lygus 2:2.

Antrąjį sezoną iš eilės Turkijos čempionai.<br> Eurohoops.net nuotr.

Jun 17, 2017, 12:18 AM, atnaujinta Jun 17, 2017, 12:20 AM

Ispanijos lyga. Finalo ketvirtosios rungtynės (iki 3 pergalių). „Valencia“ – Madrido „Real“ 87:76 (J.Sastre 19, W.Thomasas 12/ S.Llullis 23, J.Carrollas 11, ... J.Mačiulis 2, 13 min., 1/1 dvitaškio, 0/1 tritaškio; serija 3:1).

Pernai 30 metų jubiliejų pažymėjusi ir 28-ąjį sezoną ACB lygoje žaidusi „Valencia“ iškovojo didžiausią savo istorijoje pergalę – pirmą kartą tapo Ispanijos čempione.

Iki šio sezono „Valencia“ buvo tris kartus laimėjusi Europos taurę (2003, 2010 ir 2014 m.) ir sykį – Ispanijos taurę (1998 m.).

Šiais metais ACB lygos reguliariajame sezone „apelsininiai“ užėmė tik trečiąją vietą, bet per atkrintamąsias varžybas, neturėdami aikštės pranašumo, sudorojo Vitorijos „Baskonia“ ir „Real“ komandas. „Valencia“ ypač galingai žaidė per dvejas paskutiniąsias rungtynes su čempiono vardą gynusiu „Real“, kuriam savo arenoje nepaliko nė mažiausios vilties.

Penktadienį „Valencia“ pribloškė varžovus jau antrojo kėlinio pirmoje pusėje, kai surengė spurtą  19:2 ir nutolo 43:23. Nors po pertraukos „Real“ atsigavo ir netgi sumažino atsilikimą iki vienženklio, Valensijos krepšininkai numalšino „karališkojo“ klubo pasipriešinimą.

Per paskutiniąsias sezono rungtynes pataikyti į krepšį vieną kartą pavyko ir dukart Ispanijos čempionui Jonui Mačiuliui. Jis šįmetėje finalo serijoje žaidė labai nerezultatyviai ir per ketverias rungtynes pelnė vos 6 taškus (2/5 dvitaškių, 0/7 tritaškių, 2/2 baudų). Lietuvio sezono vidurkis buvo 4,6 taško.

Naudingiausiu finalo krepšininku buvo išrinktas „Valencia“ aukštaūgis Bojanas Dubljevičius, kuris per paskutines rungtynes pelnė tik 1 tašką (0/5 metimų), bet labai daug žalos varžovams padarė per pirmuosius tris mačus. Per juos juodkalnietis įmetė 19, 20 ir 14 taškų.

Turkijos lyga. Finalo ketvirtosios rungtynės (iki 4 pergalių). Stambulo „Besiktas“ – Stambulo „Fenerbahce“ 94:98 (po pratęsimo; K.Sipahi 22, D.J.Strawberry 20, V.Štimacas 13/ J.Vesely 26, B.Bogdanovičius 23; serija 0:4).

Varžovams nepavyko įrodyti, kad naujoji Eurolygos čempionė „Fenerbahce“ yra įveikiama. Nors Turkijos lygos finale „Besiktas“ krepšininkai visose ketveriose rungtynėse parodė labai aštrius nagus, o dviejuose paskutiniuose mačuose net buvo žaidžiamas pratęsimas, Željko Obradovičiaus auklėtiniai iškovojo dar vieną titulą.

„Fenerbahce“ sezoną baigė pratęsdama ilgą pergalių seriją. „Kanarėlės“ pastarąjį kartą pralaimėjo kovos 31 d. Madrido „Real“ klubui, o paskui laimėjo 22 iš eilės Eurolygos ir Turkijos lygos rungtynes.
22-oji pergalė „Fenerbahce“ klubui lėmė aštuntąjį Turkijos čempiono titulą. „Fenerbahce“ vieną kartą aukso medalius iškovojo praėjusiame amžiuje (1991 m.), o kitus septynis – nuo 2007 metų.

Paskutiniųjų sezono rungtynių didvyriu vėl tapo „Fenerbahce“ gynėjas Bogdanas Bogdanovičius (jis buvo išrinktas naudingiausiu finalo žaidėju), išgelbėjęs komandą ketvirtojo kėlinio pabaigoje. Likus žaisti vos 2 min. „Fenerbahce“ atsiliko net 14 taškų skirtumu 65:79, bet B.Bogdanovičius per likusį laiką įmetė net 10 taškų ir rezultatas tapo lygus 84:84.

„Fenerbahce“ netgi galėjo laimėti be pratęsimo. Kai B.Bogdanovičius likus 6 sek. išlygino rezultatą, „Besiktas“ krepšininkai išmesdami kamuolį iš užribio metė jį tiesiai į kitą užribį, ir varžovai perėmė paskutinės atakos teisę. „Fenerbahce“ žaidėjai dukart metė iš po krepšio, bet nepataikė.
Vis dėlto per pratęsimą „Fenerbahce“ aiškiai pranoko dėl išsprūdusios pergalės susikrimtusius varžovus.

Turkijos vicečempionais su „Besiktas“ ekipa tapo ir du buvę Lietuvos klubų krepšininkai amerikietis D.J.Strawberry bei serbas Vladimiras Štimacas.
Beje, paskutinės finalo rungtynės „Besiktas“ arenoje vyko be žiūrovų. Turkijos lygos vadovybė nubaudė „Besiktas“ klubą už nederamą sirgalių elgesį per praėjusį mačą.

Serbijos lyga. Finalo trečiosios rungtynės (iki 3 pergalių). Belgrado „Crvena Zvezda“ – Belgrado FMP 87:57 (O.Dobričius 25/ A.Radanovas 13; serija 3:0).
„Crvena Zvezda“ krepšininkams Serbijos lygos finalas virto lengvu pasivaikščiojimu. Čempionai varžovus nugalėjo 38, 15 ir 30 taškų skirtumu.

Viena kryptimi vykusioje finalo serijoje treneris Dejanas Radonjičius drąsiai leido žaisti visiems krepšininkams, o naudingiausiojo prizu buvo apdovanotas 22 metų puolėjas Ognjenas Dobričius, kuris per Eurolygos rungtynes labai retai būdavo pakeliamas nuo atsarginių suolo.

Serbijos čempione „Crvena Zvezda“ tapo tik trečiąjį kartą, bet Serbijos pirmenybės pradėtos rengti visai neseniai (2006 m.). Prieš tai ši Belgrado komanda 15 kartų laimėjo Jugoslavijos pirmenybių auksą (12 kartų – iki didžiosios Jugoslavijos subyrėjimo, 3 kartus – XX amžiaus paskutiniajame dešimtmetyje, kai šalį sudarė Serbija ir Juodkalnija).

Italijos lyga. Finalo ketvirtosios rungtynės (iki 4 pergalių). Trento „Dolomiti Energia“ – Venecijos „Umana“ 78:56 (D.Hogue‘as, T.Forray ir D.Flaccadori po 14/ A.Filoy 12; serija 2:2).

Nuo pirmųjų minučių dominavusi Trento ekipa (ji 8-ąją min. pirmavo 20:5) išlygino serijos rezultatą, tad stipriausioms Italijos komandoms reikės sužaisti dar bent dvejas rungtynes.