Europos moterų krepšinio čempionate – šeimininkių fiasko ir buvusios Vilniaus klubo puolėjos šou

Tvirtas moterų krepšinio tradicijas turinčios ir Europos pirmenybes rengiančios Čekijos rinktinė savo žiūrovų akivaizdoje patyrė didelę nesėkmę. Šeštadienį Čekijos krepšininkės pralaimėjo antras iš eilės rungtynes ir prarado galimybes patekti į atkrintamąsias varžybas.

Buvusi Vilniaus klubo žaidėja Q.Hollinsgsworth (Nr. 13) žiba Europos čempionate.<br> FIBA nuotr.

Jun 18, 2017, 10:18 AM

Taip pat greitai su viltimis laimėti medalius atsisveikino užpernai ketvirtąją vietą užėmusi, bet prasidėjus kartų kaitai sunkius laikus išgyvenanti Baltarusijos rinktinė.

Visiškai priešingos emocijos šeštadienį užplūdo kitas aštuonias komandas. Ispanija, Vengrija, Ukraina (A grupė), Turkija, Italija, Slovakija (B grupė), Prancūzija (C grupė) ir Belgija (D grupė) užsitikrino kelialapius į atkrintamąsias varžybas.

Ispanijos ir Turkijos komandos taps grupių nugalėtojomis, todėl iškart pateks į ketvirtfinalį. Vengrijos, Ukrainos, Italijos ir Slovakijos krepšininkės žais aštuntfinalyje, o nuo kurio atkrintamųjų varžybų etapo turės kovoti Prancūzijos ie Belgijos ekipos, paaiškės trečiajame ture pirmadienį.

Prahoje ir Hradec Kralovėje vykstančiame Europos čempionate 16 komandų suskirstytos į keturias grupes. Grupių nugalėtojos iškart pateks į ketvirtfinalį, antrąsias ir trečiąsias vietas užėmusios ekipos turės žaisti aštuntfinalyje, o autsaiderėms turnyras baigsis po pirmojo etapo.

Čekijos sirgalius antrajame ture nuliūdino Vengrijos krepšininkės, po atkaklios kovos įveikusios šeimininkes 74:70. Trečiojo kėlinio viduryje iniciatyvą perėmusios vengrės nuo 30-osios min. visą laiką pirmavo, ir nors skirtumas nebuvo didelis, čekėms nepavyko susigrąžinti persvaros.

Kitose A grupės rungtynėse Ispanija sutriuškino Ukrainą 76:54.

Labai atkakliai vyko B grupės rungtynės, kuriose Turkija palaužė Italiją 54:53. Turkės likus 4 min. pirmavo 53:48, bet paskui labai ilgai nepelnė taškų ir varžovės išlygino rezultatą. Tik likus 11 sek. buvusi Vilniaus "Teo" puolėja Quanitra Hollingsworth pataikė vieną baudos metimą ir išplėšė Turkijos komandai pergalę bei kelialapį į ketvirtfinalį.

Q.Hollingsworth apskritai buvo nesustabdoma. Natūralizuota amerikietė pelnė 29 taškus ir atkovojo 20 kamuolių!

Kitose B grupės rungtynėse Slovakija įveikė Baltarusiją 68:59.

Jau antrą pralaimėjimą patyrė čempionės vardą ginanti Serbijos rinktinė, šeštadienį nusileidusi vienai pagrindinių čempionato favoričių Prancūzijos ekipai 57:73.

Vis dėlto serbės dar neprarado galimybių patekti į atkrintamąsias varžybas. Europos čempionėms reikės pirmadienį nugalėti Slovėnijos komandą, kuri antrajame ture įveikė Graikijos rinktinę 59:56.

D grupės lydere tapusi Belgijos rinktinė kelialapį užsitikrino laimėjusi pirmą čempionato pratęsimą, per kurį palaužė Rusijos komandą 76:75. Belgės ketvirtajame kėlinyje iššvaistė dviženklę persvarą (33-ąją min. pirmavo 63:53), o paskutinėmis ketvirtojo kėlinio sekundėmis (esant lygiam rezultatui 68;68) negalėjo patikėti, kad teisėjai neužfiksavo pražangos Ksenijai Tichonenko, kuri pakibo ant rankų į krepšį metusiai Emmai Meeseman.

Vis dėlto per pratęsimą paprasta belgių taktika perduoti kamuolį vienai labiausiai patyrusių viso čempionato žaidėjų Ann Wauters ir žiūrėti, kaip ji susitvarko su varžovių aukštaūgėmis, visiškai pasiteisino. 36-erių A.Wauters per pratęsimą pelnė 6 taškus, tarp jų – pergalingą dvitaškį, ir užtikrino „Belgijos kačių“ pergalę.
Kitose D grupės rungtynėse Latvija sutriuškino Juodkalniją 76:55 ir iškovojo pirmąją pergalę. Latvijos ekipai 27 taškus pelnė Elina Babkina, kuri po antrojo turo yra rezultatyviausia turnyro žaidėja (vid. 23,5 tšk.).

2-asis turas

A grupė

Ispanija – Ukraina 76:54 (A.Torrens 26, S.Lyttle 16, 18 atk.kam./A.Jakupova 23),

Vengrija – Čekija 74:70 (N.Nagy-Bujdoso 21, Zs.Fegyverneky 20/A.Hanušova 17).

Rikiuotė: 1. Ispanija – 2, 2. Vengrija – 1, 3. Ukraina – 1, 4. Čekija – 0.

B grupė

Slovakija – Baltarusija 68:59 (Z.Žirkova 22/ K.Snycina 12),

Turkija – Italija 54:53 (Q.Hollingsworth 29, 21 atk.kam./C.Zandalasini 23).

Rikiuotė: 1. Turkija – 2, 2. Italija – 1, 3. Slovakija – 1, 4. Baltarusija – 0.

C grupė

Slovėnija – Graikija 59:56 (E.Lisec 15/S.Katsidou 23).

Prancūzija – Serbija 73:57 (C.Dumerc ir E.Miyem po 17/S.Petrovič ir J.Milovanovič po 18).

Rikiuotė: 1. Prancūzija – 2, 2. Slovėnija – 1, 3. Graikija – 1, 4. Serbija – 0.

D grupė

Latvija – Juodkalnija 76:55 (E.Babkina 27/A.Robinson 14, 16 atk.kam.),

Belgija – Rusija 76:75 (po pratęsimo; E.Meeseman 23, A.Wauters 20/E.Prince 17, M.Vadejeva 16, 14 atk.kam.).

Rikiuotė: 1. Belgija – 2, 2. Rusija – 1, 3. Latvija – 1, 4. Juodkalnija – 0.