Lietuvos krepšininkai nepagailėjo saviškių žiūrovų palaikomos Egipto jaunimo rinktinės

Pasaulio jaunimo (iki 19 metų) krepšinio čempionate Egipte - antroji iš eilės įtikinanti Lietuvos krepšininkų pergalė. B grupės antrosiose rungtynėse sekmadienį lietuviai sutriuškino šeimininkų komandą 88:50 (22:13, 33:8, 19:12, 14:17).

Lietuvos krepšininkai nugalėjo egiptiečius.<br> FIBA nuotr.

Jul 2, 2017, 11:39 PM

Pirmajame ture lietuviai 98:79 įveikė vokiečius, o egiptiečiai kiek nelauktai 67:65 pranoko Puerto Riko komandą.

Sekmadienį vokiečiai 69:49 įveikė puertorikiečius, tad jau po sekmadienio rungtynių Lietuvos rinktinė su 2 pergalėmis užsitikrino pirmąją vietą nepriklausomai nuo maču su Puerto Riku baigties.

Sekmadienio rungtynėse Rimanto Grigo treniruojamą Lietuvos rinktinę į priekį vedė Arnoldas Kulboka, pelnęs 19 taškų.

Dviženklį taškų skaičių taip pat surinko Tadas Sedekerskis (11), Mantvydas Žukauskas ir Gytis Masiulis (po 10).

Jau po dviejų kėlinių lietuviai pirmavo nepadoriu skirtumu 55:21, o po pertraukos skirtumas pasiekė ir 40 taškų. Ketvirtajame kėlinyje Lietuvos krepšininkai galėjo sau leisti atsipalaiduoti, o šeimininkai stengėsi išvengti gėdingo rezultato.

Tačiau paskui Tomo Masiulio treniruojama Lietuvos rinktinė laimėjo dramatiškas mažojo finalo rungtynes prieš australus 106:100 (po pratęsimo) ir iškovojo bronzą. 1994-aisiais metais gimusių krepšininkų rinktinėje nebuvo tokio aiškaus lyderio, kaip L.Kleiza ar J.Valančiūnas, o geriausiai žaidė Marius Grigonis, Tomas Dimša, Lukas Lekavičius ir Justas Tamulis.