Italija išmetė Lietuvos krepšininkus iš kovos dėl pasaulio čempionato medalių

Dvi tragiškai sužaistos atkarpos mače Lietuvos jauniesiems krepšininkams virto tikra tragedija: apie medalius svajojusi mūsų šalies ekipa pasaulio čempionate Egipte, ketvirtfinalio akistatoje, neišsikapstė iš savo bėdų su Italijos devyniolikmečiais ir buvo priversta  apmaudžiai kapituliuoti  68:73 (15:12, 10:19, 15:21, 28:21). Mūsų krepšininkai nepateko į turnyro pusfinalį ir toliau kovos tik dėl 5–8 vietų. Lietuvos žaidėjai tragiškai sužaidė antrojo kėlinio pirmąsias penkias minutes, kai įkrito į duobę ir leido varžovams laimėti atkarpą 14:1, o trečiame kėlinyje nevykusiai sužaidė 4  minučių atkarpą, kurioje nusileido net 3:18.

Lietuvos ir Italijos komandų mačas<br> FIBA com.
 Lietuvos jaunimas kovoja pasaulio čempionato ketvirtfinalyje<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (28)

Jul 7, 2017, 2:37 PM, atnaujinta Jul 7, 2017, 5:06 PM

Lietuviai, daugiau kaip tris kėlinius besiviję oponentus, likus kovoti 18 sek., buvo atsilikę 66:69, tačiau prametė tritaškį ir po to buvo priversti prasižengti - tačiau tokios pastangos buvo bevaisės, italai pelnė du taškus iš baudų ir sužlugdė lietuvius.

Tad be pralaimėjimų žengusi Lietuvos jaunimo rinktinė paslydo netinkamu metu - per ketvirtfinalį.

Rimanto Grigo vadovaujama Lietuvos jaunimo krepšinio rinktinė planetos pirmenybėse patyrė pirmąją nesėkmę, tačiau ji buvo itin skausminga – lietuviai atsisveikino su viltimis iškovoti planetos pirmenybių medalius. Itin svarbiose ketvirtfinalio rungtynėse lietuviai nesurado jėgų išplėšti pergalę iš Italijos bendraamžių, nes dvikova vyko ne pagal R.Grigo scenarijų.

Lietuviai pasaulio čempinate kaskart siekė susikrauti reikiama persvarą per du kėlinius, tačiau blogai sužaista antrojo kėlinio pradžia viską sujaukė: pirmaudami po dešimties minučių 15:12, lietuviai sustojo it stabo ištikti ir leido italams pabėgti 26:16.

Nors trečiame kėlinyje mūsiškiai pasivijo varžovus - 30:31, tačiau ir vėl pateko į duobę ir likus kovoti 3 minutes Italija pirmavo jau 48:33. Baigiantis mačui lietuviai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 57:62, o po G.Masiulio taškų, likus grumtis 40 sek., rezultatas buvo 64:67, tačiau visi lietuvių bandymai dar labiau aptirpdyti atsilikimą buvo bevaisiai ir R.Grigo kariauna užbaigė kovą dėl apdovanojimų ir sieks bent jau sėkmingai užbaigti turnyrą.

Iš toli lietuviai atakavo vos 16,1 proc. taiklumu (5/31), o baudas metė irgi prastai – 50 proc. taiklumu (23/46). Vienas lietuvių lyderių A.Kulboka sužaidė košmariškas rungtynes, „iš žaidimo“ pataikė vieną metimą iš 15.

Lietuva: Tadas Sedekerskis 20 (12 atk. kam.), Gytis Masiulis 17 (13 atk. kam.), Eimantas Stankevičius 13, Rokas Jokubaitis 8. Italija: Davide‘as Denegri 18, Tommaso Oxilia 16, Andrea Mezzanotte 13, Davidas Okeke 8.

Jau šeštadienį lietuviai dėl 5-8 vietų susikaus su Argentinos ir Ispanijos poros pralaimėtoju.

Lietuviai Egipte vykstančiame čempionate iki šiol žaidė nesulaikomai. Grupės rungtynėse 98:79 įveikė vokiečius, 88:50 sutriuškino šeimininkus Egiptą bei rezultatu 96:57 nepalikta jokių vilčių Puerto Riko komandai. Turnyro aštuntfinalyje lyg volu pervažiavo per Pietų Korėjos rinktinę 110:63.

Tuo tarpu šios dienos mūsų ekipos varžovai italai D grupėje laimėjo du iš trijų mačų. Iš pradžių 70:66  įveikė Angolą, po to 64:45 – Iraną, tačiau galiausiai 65:98 kapituliavo prieš amerikiečius.

Aštuntfinalyje Italija rezultatu 57:55 palaužė japonus.

Rungtynės

Mačas lietuviams prasidėjo sunkokai, italai pirmuosius taškus pelnė dėjimu. Komandos visą pirmąjį kėlinį žaidė taškas į tašką ir keitėsi sėkmingomis atakomis.  Kėlinio pabaigą šiek tiek sėkmingiau sužaidė R.Grigo auklėtiniai ir prieš antrąjį ketvirtį turėjo trijų taškų persvarą - 15:12. Antrame kėlinyje lietuviai įkrito į duobę ir per 6 minutes pelnė vos 1 tašką, o italai pasižymėjo 14 taškų ir išsiveržė į priekį dviženkle persvara 26:16.

Nors lietuviai puolė strimgalviais mažintis skirtumą ir jį aptirpdė iki 19:26, italai nebuvo linkę atiduoti iniciatyvą ir vėl pabgo 31:21. Po kelių Italijos jaunimo klaidų lietuviai sugebėjo prisivyti varžovus iki 25:31 ir nuėjo ilsėtis ir rengtis lemiamiems dviems kėliniams.

Trečiame kėlinyje Lietuva buvo prisivijusi Italiją 30:31, tačiau kėliniui įpusėjus varžovas ir vėl panėgo 38:30. Maža to - likus kovoti 3 min, italai susikrovė didžiausią iki tol turėtą pranašumą - 48:33. Tad Lietuva ir vėl pralaimėjo atlarpą skausmingu skirtumu - 3:18. Po trijų kėlinių Italija pirmavo 52:40.