Charakterį parodę lietuviai buvo priversti pripažinti Izraelio pranašumą

Lietuvos dvidešimtmečių rinktinė nesustabdė bendraamžių iš Izraelio ir nusileido 88:94 (22:34; 22:22; 18:19; 26:19). Tai buvo pirmasis lietuvių pralaimėjimas Europos čempionate. Tuo tarpu izraelis iškovojo antrąją pergalę.

Lietuviams iškovoti antrosios pergalės nepavyko.<br> fiba.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Jul 16, 2017, 8:20 PM, atnaujinta Jul 17, 2017, 1:05 PM

Lietuviai jau nuo pirmųjų minučių atsidūrė besivejančių vaidmenyje, o skirtamas beveik visų rungtynių metų buvo dviženklis.

Vilties atsirado, kai po Laurynio Beliausko tritaškio Lietuvos rinktinė sumažino atsilikimą iki 3, o iki rungtynių pabaigos buvo likę kiek daugiau nei 3 minutės. Tačiau tada Izraelis atsakė dviem tritaškiais ir išsprendė visus klausimus.

Izraelis taip pat išpsrendė ir Lauryno Biručio klausimą. Pirmajame mače žvėriškai žaidęs vidurio puolėjas antrosiose rungtynėse pelnė vos 9 taškus ir atkovojo 7 kamuolius.

Lietuviai niekaip nesugebėjo sustabdyti Davido Blatto sūnaus Tamiro Blatto. Įžaidėjas pelnė net 27 taškus (3/3 dvit., 7/15 trit., 0/1 bauda), jis taip pat atkovojo 8 kamuolius ir atliko net 13 rezultatyvių perdavimų.

Lietuviai pirmose grupės rungtynėse 92:79 įveikė ukrainiečius, kai pirmame kėlinyje pelnė net 36 taškus. Lietuviai jau pirmadienį susitiks su Latvijos rinktine, kuri nusileido ir ukrainiečiams.

Tuo tarpu Izraelis tiesiog nušlavė nuo žemės paviršiaus bendraamžius iš Latvijos 90:54. Izraelis pirmadienį mėgins iškovoti pirmąją vietą grupėje mače su Latvija.

Lietuva: M.Varnas 22 (8 atk. k., 5/8 trit.), M.Echodas 15 (5 klaidos), A.Beručka (4/9 trit.) ir L.Beliauskas 13 (1 rez. perdavimų.
Izraelis: T.Blattas 27 (8 atk.k., 13 rez. perdavimai), R.Huberas 18 (6 rez. perdavimai), Y.Zoosmanas 16, D.Koperbergas 12.

Ketvirtas kėlinys

A.Beručka buvo nubaustas technine pražanga už vaidybą, tačiau šia situacija pasinaudojo Lietuvos rinktinė. Izraelio krepšininkas prametė baudą, o vėliau jie ir prarado kamuolį, tuo pasinaudoję lietuviai pelnė du greitus taškus ir sumažino atsilikimą iki 10.

Lietuviai bandė kilti į lemiamą šturmą. Po L.Biručio taškų - 71:78. Įpusėjus ketvritajam kėliniui, lietuviai jau atsilikinėjo tik 6 taškais, 74:80.

Po L.Bieliauskio tritaškio skirtumas sumažėjo iki 3. Tačiau T.Blattas taip pat atsakė tritaškiu. Kitoje atakoje Izraelis apsigynė ir vėl smeigė tritaškį. Likus kiek daugiau nei trims minutėms - 77:86.

Kiek sulėtėjęs rungtynių tempas tapo naudingas Izraeliui. Likus daugiau nei pustrečios minutės lietuviai buvo besivejenčių vaidmenyje 79:86.

T.Blatto dar vienu tritaškis nusiuntė lietuvius į nokdauną, kuris padidino persvarą iki 10.

Trečias kėlinys (Lietuva 62:75 Izraelis)

Sužaidus daugiau negu pusę trečiojo kėlinio, lietuviai atsilikimo nemažino. Nesugebėję apsiginti nuo izraeliečių išpuolių, Lietuvos krepšininkai atsilikinėjo 71:56.

Vienintelis pliusas - lietuviai į kiekvieną Izraelio bandymą pabėgti atsakė rezultatyviomis atakomis. Tačiau tirpstantis laikas greitai tapo Izraelio sąjungininku.

Lietuviai per trečiąjį kėlinį nei kiek nepriartėjo prie varžovų ir prieš lemiamą ketvirtį atsiliekinėjo 13 taškų skirtumu.

Lietuva: M.Varnas 16, M.Echodas 13, A.Beručka 12 (4/7 trit.).
Izraelis: T.Blattas 21 (5 atk.k., 11 rez. perdavimai), R.Huberas 15, Y.Zoosmanas 11.

Antras kėlinys (Lietuva 44:56 Izraelis)

Lietuviams ir toliau nesisekė gynyboje. Neįpusėjus antram kėliniui, Izraelis savo sąskaitoje turėjo 42 taškus. Lietuviai atsilikinėjo 13 taškų likus kiek daugiau nei 6 minutėms.

Sutvarkyta gynyba: įpusėjus antram kėliniui lietuviai sumažino atsilikimą iki 9 taškų. Izraeliečiams jau kurį laiką nepavyko pralaužti lietuvių gynybos, o ekipos ėjo į reklaminę minutinę pertraukėlę. Izraelis pirmavo 42:33.

Komandos pradėjo keistis rzeultatyviomis atakomis. Tačiau T.Blatto 17 taškų lietuviams priartėti neleido. Likus pustrečios minutės iki pirmosios rungtynių dalies Izraelis pirmavo 49:41.

Lietuviams nepavyko užbaigti pirmosios rungtynių dalies galingai ir į pertrauką išėjo turėdami 12 taškų deficitą.

Lietuva: M.Echodas 11, A.Beručka 9 (3/5 trit.).
Izraelis: T.Blattas 21 (5 atk.k., 5 rez. perdavimai), Y.Zoosmanas 9.

Pirmas kėlinys (Lietuva 22:34 Izraelis)

Lietuviams nuo pirmųjų minučių kilo problemų stabdant D.Koperbegą. Izraelietis pelnė pirmus 6 komandos taškus. Tiesa, lietuviai per keturias minutes išprovokavo dvi Izraelio lyderio pražangas.

Abi ekipos rungtynes pradėjo rezultatyviai. Tačiau A.Beručkos trys tritaškiai lietuviams leido pirmauti 20:19 sužaidus kiek daugiau nei 7 minutes.

Lietuvių padarytos klaidos aikštės viduryje ir rezultatyvios greitos Izraelio atakos leido izraeliečiams po pirmo kėlinio užtikrintai pirmauti 34:22.

Lietuva: A.Beručka 9 (3/5 trit.)
Izraelis: T.Blattas 12 (4 atk.k.)