Olandės išmetė lietuves iš A diviziono

Lietuvos U-20 merginų rinktinė kovoje dėl 13-osios vietos Europos čempionate buvo sutriuškina bendraamžių iš Olandijos  56:74 (14:25; 9:17; 20:18; 13:14).

Lietuvės stoja į lemiamą kovą.<br> fiba.com nuotr.

Jul 16, 2017, 2:31 PM, atnaujinta Jul 17, 2017, 1:09 PM

Vos vieną pergalę visame čempionate iškovojusios lietuvės užėmė 14-ąją vietą ir prarado vietą A divizione.

Lietuvos dvidešimtetės šeštadienį išsaugojo viltis išlikti A divizione, kai po dramatiškos kovos įveikė Bosnijos ir Hercogavinos krepšininkes.

Būtent tos rungtynės lietuvėms buvo „mirk arba gyvenk“. Pralaimėjimo atveju lietuvės būtų praradusios vietą A divizione. Deja, bet lietuviaitėms reikėjo laimėti ir sekmadienį, o to padaryti nepavyko.

Lietuva: L.Juškaitė 17 (9 atk. k., 5 klaidos), R.Knyzaitė 16 (4 perimti kamuoliai).
Olandija: I.Kuijt 26 (7 rez. perdavimai), J.Ndiba 14 (17 atk. k., 7 rez. perdavimai, 9 klaidos),M. den Heeten 11, L.Westerik 10 (10 atk. k., 5 rez. perdavimai) .

Ketvirtas kėlinys

Panašu, jog lietuvėms stebuklo sukurti nepavyks. Dvidešimtmetės Lietuvos atstovės įpusėjus ketvirtajam kėliniui atsilikinėjo 47:69.

Trečias kėlinys (43:60)

Lietuvaitės antroje rungtynių dalyje mėgino kabintis, tačiau olandės atsakė dar vienu spurtu ir jau turėjo rekordinį - 27 taškų pranašumą.

Vis dėlto R.Knyzaitės pastangų dėka lietuvės sumažino atsilikimą iki padoras ir po trijų kėlinių atsilikinėjo 43:60.

Lietuva: R.Knyzaitė 14, L.Juškaitė 12 (5 atk. k., 4 klaidos).
Olandija: I.Kuijt 26 (5 rez. perdavimai), L.Westerik 10 (8 atk. k., 5 rez. perdavimai), J.Ndiba 10 (9 atk. k., 7 rez. perdavimai, 8 klaidos) .

Antras kėlinys (23:42)

Antrajame kėlinyje olandės pradėjo dominuoti. Greitai susirinkusios pražangas, lietuvės leido varžovėms atitrūkti triuškinamai - 33:14.

Antrojoje antrojo kėlinio pusėje lietuvės išlygino jėgas, tačiau deficito sumažinti nesugebėjo. Po dviejų kėlinių Lietuvos dvidešimtmetės atsilikinėjo 19 taškų skirtumu.

Lietuva: L.Juškaitė 6 (4 klaidos).
Olandija: I.Kuijt 23, L.Westerik 6 (6 atk. k.).

Pirmas kėlinys (14:25)

Įpusėjus pirmajam kėliniui olandės sprutavo. Po penkių iš eilės I.Kujt taškų, lietuvės atsilikinėjo 10:17.

L. Juškaitė paskutinėmis kėlinio akimirkomis galėjo sumažinti deficitą iki vienženklio. Tačiau jos tritaškis skriejo pro šalį, o lietuvės po pirmojo kėlinio atsilikinėjo 14:25.

Lietuva: L.Juškaitė 6 (3 klaidos).
Olandija: I.Kuijt 12, L.Westerik 6 (4 atk. k.).