Po pertraukos pažadinta aštuoniolikamečių rinktinė išliejo pyktį ant slovėnų

Europos jaunimo (iki 18 metų) čempionate Slovakijoje sekmadienį pirmąją pergalę C grupėje iškovojo Lietuvos rinktinė, įveikusi Slovėnijos bendraamžius 75:57 (22:17, 8:21, 22:6, 23:13).

G.Petrauskas pažadino komandą.<br> FIBA nuotr.

Jul 30, 2017, 11:24 PM

Gedimino Petrausko vadovaujama komanda turnyrą pradėjo šeštadienį gėdingu pralaimėjimu suomiams 62:82, todėl privalėjo laimėti, kad išvengtų ketvirtosios vietos ir galingų varžovų aštuntfinalyje.

Tačiau po tragiškos antrojo kėlinio pabaigos lietuviai atsiliko 30:38. Paskutines šešias minutes prieš pertrauką mūsų šalies komanda pralaimėjo net 2:14.

Vis dėlto per pertrauką G.Petrauskas pažadino komandą, kuri laimėjo trečiąjį kėlinį 22:6 ir įgijo aštuonių taškų persvarą 52:44.

Ketvirtajame kėlinyje sutrikę slovėnai jau nesugebėjo priešintis.

Daugiausia taškų Lietuvos rinktinei pelnė Arnas Velička - 15 (5/12 metimų), Grantas Vasiliauskas - 14 (4/8 metimų), Lukas Uleckas - 13 (0/8 tritaškių).

Slovėnijos rinktinė šiame čempionate rungtyniauja be savo kartos lyderio Lukos Dončičiaus.

C grupėje pirmauja Graikijos rinktinė, 81:67 įveikusi slovėnus ir 81:78 pranokusi suomius.

Pagal turnyro formulę kovą atkrintamosiose varžybose žais visos komandos, o aštuntfinalyje C grupės ekipos susidurs su D grupės atstovais - Prancūzija, Latvija, Slovakija bei Bosnija ir Hercegovina.