Graikams vilčių nepalikę jauniai savo grupėje finišavo pirmi

Lietuvos jaunių (iki 18 metų) rinktinė Europos krepšinio čempionate C grupėje stojo į trečiąją ir tuo pačiu paskutinę pirmojo etapo kovą. Lietuvių kelyje buvo dvi rungtynes iš tiek pat galimų laimėję Graikijos jaunuoliai.

Lietuvos jaunimo (iki 18 metų) rinktinė C grupėje finišavo pirma<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Aug 1, 2017, 9:00 PM, atnaujinta Aug 2, 2017, 12:14 AM

Gedimino Petrausko vadovaujami krepšininkai žaidė puikiai ir varžovus sutriuškino 81:61 (22:25, 23:6, 19:11, 17:19). Pergalė lėmė, kad į kitą etapą  jie žengė iš pirmosios C grupės vietos.

Po pergalės tapo aišku, kad aštuntfinalyje Lietuvos komandos laukia akistata su čempionato šeimininkais slovakais, kurie D grupėje liko paskutiniai.

Nors susitikimą lietuviai pradėjo vangokai ir po pirmojo kėlinio atsiliko trimis taškais, vis tik antrajame kėlinyje jie įjungė aukštesnę pavarą. Po geros žaidimo atkarpos į rūbinę ilsėtis patraukta pirmaujant solidžiu pranašumu (45:31).

Po ilgosios pertraukos lietuviai ir toliau nesustojo. Užtikrintai rungtyniavę jaunuoliai laikė solidžią persvarą ir priartėti graikams neleido. Po trečiojo kėlinio vis dar buvo dviženklis pranašumas (64:42), o ketvirtajame kėlinyje, kuomet viskas tapo galutinai aišku, komandos strategas leido pasireikšti ir mažiau žaidžiantiems krepšininkams.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Arnas Velička. Jo sąskaitoje 20 taškų. 16 pridėjo Ignas Sargiūnas, 15 – Lukas Uleckas.

Panašu, kad Lietuvos jauniai po truputį įsivažiuoja. Jau pirmosiose grupės rungtynėse jie gavo skaudžias pamokas, kai susitiko su krepšinio pasaulyje tikrai ne pačiais pirmaisiais smuikais griežiančiu varžovu – Suomija. Varžovams tuomet buvo nusileista 62:82.

Antausį gavę jaunuoliai atsitokėjo antrosiose rungtynėse, kur rezultatu 75:57 buvo įveikti Slovėnijos bendraamžiai.

Naudingiausiai šiame čempionate lietuvių gretose rungtyniauja Arnas Velička, vidutiniškai renkantis po 14,3 naudingumo balo per vienerias rungtynes. Nuo jo ne daug atsilieka Lukas Uleckas (12,3 naudingumo balų) bei Grantas Vasiliauskas (11,7).

REPORTERIS: KT konstatavo, kad R. Žemaitaitis pažeidė Konstituciją