Lietuvos jauniai atsitiesė ir po pratęsimo namo grįžta su bronza

Lietuvos jaunių (U18) rinktinė Europos vaikinų čempionate iškovojo bronzos medalius. Lietuviai sugebėjo panikinti dviženklį turimą pranašumą ir po pratęsimo palaužti bendraamžius iš Turkijos 97:88 (22:25; 21:20; 18:23; 23:16; 13:4).

Jauniai iškovojo bronzos medalius.<br> fiba.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Aug 6, 2017, 6:38 PM, atnaujinta Aug 6, 2017, 9:13 PM

Lukas Ulekcas likus minutei iki ketvirtojo kėlinio pabaigos galėjo sumažinti atsilikimą iš 4 iki 1, tačiau pataikė tik vieną iš trijų baudos metimų. Tiesa, atsilikimą iki minimumo sumažino  18 sek. likus E.Venskus.

Lietuviai greitai prasižengė, o turkai pataikė tik vieną baudą. O likus 10,3 s. E.Venskus ir vėl pelnė taškus ir išlygino rezultatą. Turkų ataka buvo nesėkminga ir ekipos keliavo į pratęsimą.

Pratęsimo metu Lietuvos rinktinė rodė užtikrintesnį žaidimą ir įrodė savo pranašumą.

Abi ekipos pusfinaliuose patyrė labai apmaudžias nesėkmes. Lietuvos rinktinė 77:83 nusileido serbams, o Turkija tik paskutinėmis rungtynių akimirkomis pralaimėjo ispanams 69:71.

Lietuva: E.Venskus 22 (10/14 dvit., 7 atk. k.), A.Velička 16 (5 atk. k., 5 rez. perdavimai, 3/10 trit., 1/5 dvit.), L. Uleckas 15 (6 rez. perdavimai), L.Kišūnas 13 (6 atk. k.), V.Kozys 12 (6 atk. k., 1/5 dvit.).

Turkija: Y.Saybiras 21 (8 atk. k.), S.Hazeris 18, E.Senelas 13, A.Akyuzas 12 (9 rez. perdavimai, 1/8 dvit., 1/8 trit.), R.Ataras 10 (7 atk. k.).

Rungtynių eiga

Pratęsimas: Lietuva - Turkija 97:88 (22:25; 21:20; 18:23; 23:16; 13:4)

Abi ekipos pratęsimą pradėjo rezultatyviomis atakomis, o po minutės žaidimo rezultatas vis dar buvo lygus. Tačiau nei viena ekipa per tris su puse minutės nesugebėjo įgyti apčiuopiamo pranašumo ir lietuviai pirmavo minimaliu skirtumu.

Ketvirtas kėlinys: Lietuva - Turkija 84:84 (22:25; 21:20; 18:23; 23:16)

Ketvirtas kėlinys prasidėjo labai vangiai, o lietuviai pirmą tašką pelnė sužaidus beveik tris minutes. Po to, kai T.Vaičiūnas pataikė 1 iš 2 baudų. O po dar dviejų E.Venskaus taškų lietuvaičiai sumažino atsilikimą iki 6 (64:70). Įpusėjus kėliniui po L.Ulecko dviejų tritaškių iš eilės Turkijos pranašumas ištirpo iki 4 (74:40). O likus 4 minutėms po G.Vasiliausko baudos metimo lietuviai sumažino atsilikimą iki minimumo - 1. Lietuviams ir toliau niekaip nepavyko persverti rezultato. O likus 2 min. 40 s. atsilikimas vis dar buvo minimalus. Likus 18 s. lietuviai po E.Venskaus metimo atsiliko vienu tašku, tačiau kamuolys buvo turkų rankose. Likus 10 s. tas pats E.Venskus pelno dar du taškus ir lygina rungtynių rezultatą 84:84. Turkai rezultatyvios atakos nesurezgė, o komandos kelaivo į pratęsimą.

Lietuva: E.Venskus 18, L.Uleckas 15A.Velička 14, L.Kišūnas 13 (6 atk. k.)

Turkija: S.Saybiras 19, S.Hazeris 18, E.Senelas 13, E.Akyuzas 12.

Trečias kėlinys: Lietuva - Turkija 61:68 (22:25; 21:20; 18:23)

Turkija rengia dar vieną mini spurtą po kurio susikrauna 7 taškų pranašumą (50:43). Spurtas ties tuo nesibaigė. Ir po dar penkių iš eilės taškų, turkai turi rekordinį 12 taškų pranašumą. E.Venskus ir I.Sargiūnas dvitaškiais sumažino atsilikimą iki 8, o Turkijos rinktinės vyriausiasis treneris paprašė minutės pertraukėlės. A.Velička baudų metimu sumažino atsilikimą iki 6 (55:61), o po kelių akimirkų jis ištirpo ir iki 4, likus 3 min. Nors lietuviams buvo pavykę sumažinti atsilikimą, Turkijos ekipa kėlinį užbaigė galingai ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo 7 taškų persvarą.

Lietuva: A.Velička 14, L.Kišūnas 13 (6 atk. k.)

Turkija: S.Hazeras 16, S.Saybiras 14, E.Akyuzas 11, E.Senelas 10.

Antras kėlinys: Lietuva - Turkija 43:45 (22:25; 21:20)

Turkai bando bėgti. Sužaidus kiek daugiau nei pusantros minutės Turkijos jauniai įgijo 8 taškų pranašumą (30:22). Turkijos rinktinė jau buvo įgijusi ir dviženklį pranašumą, tačiau Arno Veličkos tritaškis jį sumažino iki 7. Po L.Kišūno dviejų taškų su pražanga, Lietuvos rinktinė sumažino atsilikimą iki 4 taškų (35:39). Lietuviai sugebėjo sugrįžti į rungtynes, tačiau rezultato persverti nespėjo. Po dviejų kėlinių turkai vis dar turėjo menką persvarą 45:43.

Lietuva: L.Kišūnas 9 (4 atk. k.), L.Uleckas 8, V.Kozys 7.

Turkija: S.Hazeris 14, Y.Saybiras 9, M.Mustafa 7.

Pirmas kėlinys: Lietuva - Turkija 22:25

Abi komandos rungtynes pradėjo labai aktyviai ir agresyviai. Komandos spaudė varžovus nuo galinės linijos, o sužaidus 2 min. rezultatas buvo lygos - 5:5. Komandos ir toliau keitėsi rezultatyviomis atakomis, o sužaidus 4 min. lietuviai pirmavo 10:9. Ekipos ir toliau rungtyniavo rezultatyviai. O sužaidus 6 min. Turkijos krepšininkai buvo perėmę iniciatyvą 14:13. Per pirmąjį kėlinį nei vienai iš komandų nepavyko įgyti apčiuopiamo pranašumo. Po pirmųjų 10 min. Turkija buvo priekyje 25:22.

Lietuva: L.Uleckas ir V.Kozys (3 pražangos) po 5, I.Sargiūnas 4 (3 atk. k.)

Turkija: Y.Saybiras ir S.Hazeris po 7, E.Akuyzas 4.