Lietuvos krepšininkai paskutinėmis sekundėmis nusileido Kroatijos rinktinei

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei pergalių dar teks palaukti. Tęsdami pasiruošimą Europos krepšinio čempionatui, Dainiaus Adomaičio vadovaujami krepšininkai Orleane, Prancūzijoje 80:82 (20:25, 18:20, 20:17, 22:20) nusileido Kroatijos nacionalinei komandai.

Lietuvos rinktinė nusileido Kroatijai<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Aug 9, 2017, 8:54 PM, atnaujinta Aug 10, 2017, 10:31 AM

Tai buvo antroji lietuvių nesėkmė per trejas draugiškas rungtynes. Ankščiau, Klaipėdoje vykusiame turnyre 59:58 buvo įveikta Lenkija, tačiau 70:81 nusileista Gruzijai.

Rungtynes taškais pirmieji pradėjo kroatai, o nuo to momento lietuviams varžovus teko vytis. Sunkiai sekėsi stabdyti kroatų lyderį Dario Šaričių, kuris jau po pirmojo kėlinio buvo pelnęs 11 taškų. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai labai nesėkmingai šaudė tritaškius, o prieš ilgąją pertrauką turėjo septynių taškų deficitą (38:45).

Antroje rungtynių pusėje lietuviai susiėmė ir žingsnis po žingsnio artėdami iki varžovų paliko šiems vos vieno taško persvarą. Atsilikta buvo tik 75:76. Deja, likus mažiau nei minutei Dario Šaričius smeigė tritaškį, padidino lietuvių deficitą iki šešių taškų (81:75). Skirtumas greitai buvo sumažintas vėl iki minimumo, o jau pasibaigus rungtynių laikui baudų metimais rezultatą galėjo išlyginti J.Valančiūnas, tačiau sėkmė šypsojosi kroatams ir baudos buvo netaiklios.

Lietuva: M.Kuzminskas 21, J.Valančiūnas (11 atk. kam.) ir J.Mačiulis 12, E.Ulanovas 10, L.Lekavičius 7.

Kroatija: D.Šaričius 28 (9 atk. kam.), B.Bogdanovičius 21, K.Simonas 9.

Ketvirtadienį Dainiaus Adomaičio auklėtinių laukia akistata su Prancūzijos nacionaline komanda.

Eiga:

Ketvirtasis kėlinys: Lietuva - Kroatija 80:82 (20:25, 18:20, 20:17, 22:20)

Lemiamas ketvirtis lietuviams prasideda sėkmingai ir prie varžovų imama vis labiau artėti, galiausiai, iki vieno taško (66:67). Deja, dar viena nesėkminga atkarpa ir vėl buvo atsiliekama (66:72). D.Adomaičio auklėtiniai nenorėjo pasiduoti ir žaibiškai priartėjo (73:74). Likusioje rungtynių dalyje virė atkakli kova, tačiau sėkmė buvo kroatų pusėje. Jie ir laimėjo rungtynes.

Trečiasis kėlinys: Lietuva - Kroatija 58:62 (20:25, 18:20, 20:17)

Penkis iš eilės taškus pelnė Kroatija ir D.Adomaitis vėl paprašė minutės pertraukėlės (38:50). J.Valančiūnas nesėkmingai pabandė įkrauti kamuolį į krepšį, tačiau vėliau dėjimą atliko M.Kuzminskas ir deficitas  tapo vienženklis (46:55). Lietuviai antroje kėlinio pusėje atsigavo, tirpdė deficitą, o galiausiai, po L.Lekavičiaus dvitaškio sumažino skirtumą iki keturių taškų (58:62)

Antrasis kėlinys: Lietuva - Kroatija 38:45 (20:25, 18:20)

Antrasis ketvirtis lietuviams prasidėjo sudėtingai. Užpulti sekėsi sunkiai, o kroatai surengė keletą sėkmingų atakų ir D.Adomaitis vėl paprašė minutės petraukėlės (23:33). Taškų sausrą nutraukė M.Gecevičiaus tritaškis (26:33). Vėliau Lietuva atsigavo, o M.Gecevičius smeigė dar vieną tritaškį (32:36). Deja, lietuviams likusią kėlinio dalį ir toliau teko alsuoti varžovams į nugarą (38:45).

Pirmasis kėlinys: Lietuva - Kroatija 20:25

Rungtynes dviem taškais pradėjo kroatas Dario Šaričius, kuris vėliau pelnė ir tritaškį, tačiau Jono Mačiulio ir Donato Motiejūno taškai atitolti neleido (6:9). Jonas Valančiūnas gerai kovojo po krepšiu, o atkakli kova tęsėsi (10:12). Kėliniui einant į pabaigą, pirmosios minutės pertraukėlės paprašė D.Adomaitis. (13:21). Lietuviai šiek tiek atsigavo, bet pirmasis kėlinys sėkmingesnis buvo kroatams (20:25).

Lietuvos rinktinės starto penketas: Mantas Kalnietis, Artūras Milaknis, Jonas Mačiulis, Donatas Motiejūnas, Jonas Valančiūnas.

Tarptautinis turnyras Orleane (Prancūzija)

Rugpjūčio 8 d. Prancūzija – Kroatija

Rugpjūčio 9 d. Lietuva – Kroatija

Rugpjūčio 10 d. Lietuva – Prancūzija

Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas

Įžaidėjai: Mantas Kalnietis, Lukas Lekavičius, Mindaugas Girdžiūnas.

Atakuojantys gynėjai: Martynas Gecevičius, Artūras Milaknis, Marius Grigonis, Adas Juškevičius.

Lengvieji kraštai: Mindaugas Kuzminskas, Jonas Mačiulis, Edgaras Ulanovas, Rokas Giedraitis, Deividas Gailius.

Sunkieji kraštai: Donatas Motiejūnas, Evaldas Kairys, Eimantas Bendžius.

Vidurio puolėjai: Jonas Valančiūnas, Artūras Gudaitis.