Saldus kerštas: Lietuvos rinktinė Kaune nukovė Prancūziją

[[ge:lrytas:lrytas:2229780]]

Lietuvos ir Prancūzijos rinktinių rungtynės Kaune.<br> G.Bitvinsko nuotr.
 Lietuvos rinktinė Kaune pranoko Prancūzijos krepšininkus.<br> G.Bitvinsko nuotr.
 Prieš rungtynes Kaune buvo pagerbtas karjerą jau baigęs R.Javtokas.<br> G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (67)

2017-08-15 19:06, atnaujinta 2017-08-16 07:13

Dainius Adomaitis sugniaužė kumštį spausdamas saldžią pergalę rankoje, o Kauno „Žalgirio“ arenoje susirinkę sirgaliai šaukė per rinktinės pasiruošimą Europos čempionatui pakankamai seniai girdėtą pergalės emocija paskanintą „Mes laimėjom!“.

Lietuvos rinktinė antradienį Kaune užšoko ant sirgalių įsiūbuotos bangos ir nubloškė Prancūzijos krepšininkus, kurie prieš savaitę Orleane ardė ir draskė D.Adomaičio komandos gynybą. Lietuvos rinktinė laimėjo 96:71 (23:16, 16:26, 30:14, 27:15)

Lietuvos rinktinė sužaidė geriausią kėlinį per visą pasiruošimą – taip puikiai krepšininkai pasirodė per trečiąjį ketvirtį.

Antroji pergalė draugiškų rungtynių cikle iš keturių galimų buvo  svarbi – Orleane Lietuvos rinktinė 77:98 nusileido Prancūzijai, o būtent rungtynes Kaune D.Adomaitis ir vadino tuo tašku, kada bus jau galima kalbėti apie rinktinės turimas kortas.

Šypsojosi ir Kaune mačą stebėjęs Antanas Sireika, dar prieš rungtynes interviu lrytas.lt išprognozavęs pergalę, ir rungtynėms neregistruoti Adas Juškevičius, Deividas Gailius, Edgaras Ulanovas ar dar traumą besigydantis Marius Grigonis.

Nors rinktinės krepšininkai ne kartą sakė, kad sutiktų pralaimėti visas draugiškas rungtynes, jeigu tai leistų triumfuoti Europos čempionate, pergalė Kaune gerokai pakylėjo komandos nusiteikimą.

Šįkart geriau veikė ir Lietuvos rinktinės gynyba, kurią sugrįžęs į Lietuvą akcentavo ir D.Adomaitis.

Gerokai tvirčiau pasirodė ir Donatas Motiejūnas, kuris žaidė žvėriškai, nors trečiojo kėlinio starte gavo ketvirtąją pražangą.

Dvigubą dviženklį užfiksavo Jonas Valančiūnas, o jo bendravardis Jonas Mačiulis vėl parodė, kad jeigu reikės, galės bet kada perimti vadeles į savo rankas. O kaip atsigavęs sukosi Mantas Kalnietis.

Kaune krito ir tritaškiai, krito ir kiti metimai.

Statistika.

Lietuva: M.Kalnietis (9 rez. perd.) 18, J.Mačiulis 15, D.Motiejūnas 13, M.Kuzminskas (8 atk. kam.7 rez. perd..) 11, J.Valančiūnas (13 atk. Kam.) 10, M.Gecevičius 8, E.Bendžius, A.Milaknis po 6, A.Gudaitis 3, E.Kairys, L.Lekavičius, M.Girdžiūnas po 2.

Prancūzija: N.de Colo 16, Th.Heurtelis (8 rez. perd.) 13, E.Jacksonas 12, E.Fournier 10, K.Seraphinas 6, K.Tillie ir L.Labeyrie po 5, L.Westermannas 3, B.Diaw 1.

Lietuva – Prancūzija

Dvitaškiai: 21/37 (56 proc.) – 21/44 (47 proc.)

Tritaškiai: 6/21 (28 proc.) – 6/21 (28 proc.)

Baudų metimai: 36/43 (83 proc.) – 11/18 (61 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 40 – 33

Perimti kamuoliai: 9 – 2

Rezultatyvūs perdavimai: 24 – 20

Klaidos: 13 – 17

Penktadienį Lietuvos rinktinė tokį toną mėgins atskleisti Rygoje, kur žais su Rumunijos komanda. Šeštadienį lauks kova su Latvijos krepšininkais.

Lietuvos rinktinė rugpjūčio 23 dieną Šiauliuose žais su Islandija, o 25-ą dieną baigs draugiškų rungtynių maratoną Vilniuje. Sostinėje Lietuvos rinktinės krepšininkai susikaus su Ispanijos komanda.

Lietuvos rinktinė pirmąją pergalę per pasiruošimą iškovojo rugpjūčio 4 dieną Klaipėdoje, kai pirmosiose savo draugiškose rungtynėse 59:58 nugalėjo Lenkijos krepšininkus. Tada iš eilės sekė trys pralaimėjimai. Lietuvos rinktinė 70:81 krito prieš Gruziją, o Orleane nusileido Kroatijai (80:82) ir Prancūzijai (77:98).

Antradienio rungtynės prasidėjo tarsi nuoroda į pergalę.

D.Motiejūnas taikliu kabliu ar J.Mačiulis tritaškiu iškart iškėlė emocijų kartelę „Žalgirio“ arenoje susirinkusiems sirgaliams. Lietuvos rinktinė rungtynes pradėjo gerokai laisviau nei Orleane, kur buvo tarsi slegiama nematomos naštos. Spurtas 7:0 nebuvo vieninteliu smagiu epizodu – iki šiol nuošalėje likęs D.Motiejūnas žaidė tikrai naudingai, o pirmąjį kėlinį lietuviai laimėjo 23:16.

Lietuvos rinktinės gynyba veikė gerokai geriau, o antrajame kėlinyje sirgaliai ir toliau džiaugėsi sėkmingais epizodais puolime.

D.Motiejūnas ir toliau draskėsi bei sulaukdavo gausybės plojimų po sėkmingų epizodų, o kur M.Kalniečio keletas juvelyrinių perdavimų – darbas puolime buvo toks gražus, kad nejučia užsimiršo vis atsiveriančios klaidos gynyboje.

Kol galiausiai įtrūkimai gynybos grandinėje išardė žiedus ir Prancūzijos rinktinė kaip ir Orleane ėmė daužytis pasimetusius Lietuvos rinktinės krepšininkus. Spurtas 11:0 leido svečiams į didžiąją pertrauką išeiti pirmaujant 42:39.

D.Adomaitis per tą atkarpą vėl mojavo rankomis ir kraipė galvą. Planas aiškiai nebuvo vykdomas.

Jo balsas tikrai aidėjo per didžiąją pertrauką Lietuvos rinktinės rūbinėje ir krepšininkai tai išgirdo – lietuviai trečiajame kėlinyje spurtavo 7:0 (46:42), bet trenerio laukė prasta žinia – D.Motiejūnas prasižengė ketvirtąjį kartą ir sėdo ant suolo.

Galbūt Orleane tokia žinia būtų suveikusi baisiau ir atvėrusi dar vieną duobę, bet šįkart Lietuvos rinktinė greitai pakeitė D.Motiejūną ir M.Kuzminskas pradžiugino sirgalius ir tritaškiu, ir bloku (54:49).

Trečiasis kėlinys greitai tapo tikra švente Lietuvos rinktinės sirgaliams – komanda ėmė puikiai mėtyti tritaškius, o prancūzai kažkur sustojo. Ketvirtį Lietuvos rinktinė laimėjo 30:14 (63:51).

Šventinės nuotaikos persikėlė ir į ketvirtąjį kėlinį, kur po penkių minučių Lietuvos rinktinė pirmavo 80:62.

Jau tada viskas buvo aišku – Lietuvos rinktinė atkeršijo.

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys

Lietuvos rinktinė puikų žaidimą perkėlė ir į ketvirtąjį kėlinį. Kai po pusantros minutes žaidimo J.Valančiūnas pataikė baudos metimą, jis jau buvo užfiksavęs dvigubą dviženklį (10 taškų ir 10 atk. kam.). Lietuvos rinktinė spurtavo 6:0 ir jau pirmavo 75:56. Sirgaliai greitai šoko iš savo vietų, kai tritaškį smeigė M.Gecevičius. D.Adomaičio komanda jau pirmavo 78:57.

Įpusėjus ketvirčiui Lietuvos rinktinė pirmavo 82:60.

Prancūzijos rinktinės krepšininkams jau trūko tos kovingos motyvacijos, o Lietuvos komandos sirgaliai džiaugėsi laukiama pergale.

Trečiasis kėlinys

Jau ketvirčio pradžioje užvirė kova dėl pranašumo. Lietuviai skirtumą mažino iki 41:42 ir galiausiai J.Valančiūnas baudų metimais išvedė komandą į priekį 43:42. Lietuviai spurtą išplėtė iki 7:0, kai taškus su pražanga pelnė M.Kalnietis (46:42), bet varžovai greitai pasivijo šeimininkus 44:46.

Įpusėjus kėliniui J.Mačiulis pelnė du taškus, o tada M.Kuzminskas smeigė tritaškį (54:49), o kad būtų dar smagiau – gynyboje dar blokavo varžovo metimą.

Lietuvos rinktinės sirgaliai įsiūbavo emocijas, o krepšininkai užsilipę ant tos bangos šovė į priekį. M.Kalnietis prakišo kamuolį M.Gecevičiui ir lietuvia jau pirmavo 60:51, o tada įžaidėjas dar smeigė tritaškį (63:51).

Antrasis kėlinys

Kėlinys prasidėjo netaikliais metimais, o tada po nesusikalbėjimo lietuvių gynyboje laisvas tritaškį pataikė E.Jacksonas (19:23). J.Valančiūnas atsakė dvitaškiu, o per kitą ataką pataikė ir baudos metimą (26:19). Savo žodį vėl tarti nusprendė E.Jacksonas, kuris puikiai sužaidė vienas prieš vieną ir skirtumą sumažino iki 21:26.

Sirgaliai nusivylė, kai M.Kuzminskas laisvas nepataikė tritaškio, o tada L.Westermannas taikliai atakavo iš toli ir sužaidus 3 minutes skirtumą mažino iki 24:26.

M.Kalnietis gerokai suerzino prancūzus, kai nuspėjo perdavimą. Lietuvos rinktinės įžaidėjui užkirtus kelią ataką teisėjas B.Diaw fiksavo nesportinę pražangą. M.Kalnietis pataikė baudos metimą, o tada D.Motiejūnas irgi stojo mesti baudų – pataikė vieną iš jų (35:26).

Paskutinė minutė prasidėjo lietuviams pirmaujant 39:38, tačiau į didžiąją pertrauką pirmaudami išėjo prancūzai – 42:39.

Pirmasis kėlinys

Kauno „Žalgirio“ arena kovą pradėjo plojimais – M.Kalniečio prasiveržimas baigėsi dvitaškiu, D.Motiejūno pirmasis puskablis irgi buvo taiklus, o dar J.Mačiulis pelnė du taškus su pražanga. Sirgaliai buvo laimingi, o Lietuvos rinktinė spurtavo 7:0.

Lietuvos rinktinė Kaune jautėsi nuostabiai. Po taiklių M.Kalniečio baudos metimų J.Mačiulis smeigė fantastišką tritaškį, pirmąjį kartą lietuviams suteikusį dviženklį pranašumą. Įpusėjus kėliniui Lietuvos komanda pirmavo 16:6.

D.Adomaitis prasidėjus paskutinei minutei kraipė galvą, kai prancūzai puolime per vieną ataką atkovojo du kamuolius. Galiausiai K.Tillie baudų metimais mažino skirtumą (16:23).