Lietuvos šešiolikmečių žygį link medalių sustabdė Juodkalnija

Lietuvos vaikinų iki 16 metų rinktinė Europos krepšinio čempionate sustojo labai svarbioje kovoje ir baigė kovą dėl medalių. Europos čempionato ketvirtfinalyje jaunučiai 74:80 (20:19, 13:16, 17:25, 24:20) nusileido turnyro šeimininkams, bendraamžiams iš Juodkalnijos.

Lietuvos šešiolikmečiai pralaimėjo ketvirtfinalyje<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Aug 16, 2017, 9:31 PM, atnaujinta Aug 16, 2017, 11:44 PM

Pergalė šiose rungtynėse buvo žūtbūtinė, kadangi galėjo leisti pratęsti kovą dėl medalių. Deja, po pralaimėjimo teks kovoti tik dėl penktosios vietos.

Rungtynės prasidėjo atkaklia kova ir pirmajame kėlinyje komandos žaidė taškas į tašką. Antrajame kėlinyje situacija labai nepakito, tačiau šiek tiek sėkmingesnį žaidimą pademonstravę aikštės šeimininkai į ilgąją pertrauką ilsėtis išėjo pirmaudami 35:33.

Antroje rungtynių pusėje audringai žiūrovų palaikoma Juodkalnija  po truputį ėmė tolti. Nors Laurynas Vaištasras ir Lukas Kreišmontas dėjo daug pastangų, deficitas jau buvo aštuoni taškai (50:58).

Lemiame ketvirtyje lietuviai dėjo visas pastangas, kad dar išsigelbėtų, tačiau jos buvo bevaisės. Skirtumą buvo pavykę sumažinti iki šešių taškų, tačiau daugiau nieko nuveikti nepavyko.

Rezultatyviausiai lietuvių gretose žaidė Lukas Kreišmontas. Jo sąskaitoje 21 taškas. 14 pridėjo Marekas Blaževičius, 11 pelnė Nojus Pankratjevas.

Lietuvos jaunučiai Europos čempionatą pradėjo taip pat nesėkmingai, kai 54:56 nusileido bendraamžiams iš Serbijos. Tačiau rinktinės treneris Edvinas Justa padarė geras išvadas ir vėliau jo auklėtinai labai sėkmingai glaistė gautą antausį.

Antrosiose rungtynėse 63:42 nepalikta vilčių Kroatijos krepšininkams. O vėliau 70:62 įveiktas Izraelis. Grupėje buvo užimta pirmoji vieta, o aštuntfinalyje 70:58 nukauti suomiai.

Penktadienį lietuvių laukia mačas su Ispanijos jaunuoliais. Juos 82:73 įveikė ir iš kovos dėl medalių eliminavo Lietuvos skriaudikai pirmosiose čempionato rungtynėse serbai.