Latviai pasiekė savo – klaidų pridariusi Lietuvos rinktinė krito Rygoje

Dainiaus Adomaičio mimika keitėsi kiekvieną akimirką, kai po ramaus penktadienio Lietuvos rinktinė pateko į latvišką pragarą sausakimšoje arenoje Rygoje, kur šeimininkai šventė pergalę 87:77 (20:12, 25:20, 20:24, 22:21).

Lietuvos rinktinė Rygoje pralaimėjo Latvijos krepšininkams.<br> lrytas.lt
 Lietuvos ir Latvijos rungtynės.<br> G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (91)

Aug 19, 2017, 6:58 PM, atnaujinta Aug 19, 2017, 10:26 PM

Didelė įtampa, agresyvus ir greitas varžovų žaidimas bei latviški tritaškiai, varę į neviltį – Latvijos rinktinė rodė visą savo arsenalą, kai D.Adomaitis mėgino spręsti Kristapo Porzingio uždavinį ir netrukus atsiradusius kitus rebusus.

Lietuvos rinktinė šeštadienį vėl buvo priversta įsirašyti neigiamą draugiškų rungtynių balansą. Rygoje D.Adomaičio komanda pralaimėjo latviams, kurių sirgaliai tiesiog reikalavo pergalės.

Statistika.

Lietuva: L.Lekavičius 16, M.Kuzminskas 14, M.Kalnietis 11, J.Valančiūnas ir D.Motiejūnas po 8, J.Mačiulis 7, M.Gecevičius 6, A.Milaknis ir A.Gudaitis po 3, E.Kairys 1, E.Ulanovas, M.Grigonis taškų nepelnė. A.Juškevičius ir E.Bendžius nežaidė.

Latvija: Davis Bertanis 18 (tritaškiai: 3/9), K.Porzingis 16 (10 atk. kam.), Dairis Bertanis 13, J.Timma 11, R.Šmitas ir J.Strelniekas (7 atk. Kam.) po 8, Ž.Peineris 7, J.Blūmas 3, M.Meieris 2.

Latvija – Lietuva

Dvitaškiai: 18/35 (51 proc.) – 16/43 (37 proc.)

Tritaškiai: 10/29 (34 proc.) – 9/22 (40 proc.)

Baudų metimai: 21/28 (75 proc.) – 18/24 (75 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 36 – 45

Perimti kamuoliai: 11 – 7

Klaidos: 10 – 17

Taškai po klaidų: 24 – 13

Lietuvos rinktinė dabar yra laimėjusi 3 mačus iš 7, bet ne tai svarbiausia.

D.Adomaičio komanda šiose rungtynėse vėl pridarė klaidų gynyboje, o puolime ir toliau kamavo duobės.

K.Porzingio lengvi judesiai buvo sunkiai perkandami J.Valančiūnui, tad D.Adomaitis dažnai ieškojo kitų krepšininkų, kurie bandytų sulaikyti „New York Knicks“ krepšininką.

Bet kol buvo sprendžiama ši bėda, atsirado ir kitos. Jas galima pavadinti broliais Bertaniais, kurie mėgavosi kiekviena proga mesti.

Taip Latviai parodė, kad ne vienas K.Porzingis neš jų rinktinę Europos čempionate, o lietuviams dar reikia įdėti nemažai darbo.

Lietuvos rinktinei prieš Europos čempionato kovas liko du draugiški mačai – rugpjūčio 23 dieną lietuviai Šiauliuose žais su Islandija, o rugpjūčio 25-ąją Vilniuje – su Ispanija.

Galbūt rungtynėse su Rumunija įgytas ramumas ir kišo koją Lietuvos rinktinei, kai ši darė klaidą po klaidos. 7 klaidos per pirmąjį kėlinį leido Latvijos krepšininkams išsiveržti 20:12.

Ir ne K.Porzingis pradėjo kelti vėjus puolime, nors jam lietuviai privalėjo skirti didesnį dėmesį, taip paliekant laisvesnius kitus krepšininkus.

Kai antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinės gynėjai sušoko prie „Knicks“ klubo talento, šis atidavė kamuolį Janiui Blūmui, kuris latvių nenuvylė – pataikė tritaškį (27:18).

Lietuvos rinktinės žaidėjai strigo tankioje latvių gynyboje ir bandė greitinti krepšinį, bet nepakankamai tvirtos gynybos gijos griovė viską, ką D.Adomaitis norėjo matyti puolime.

Lietuvos rinktinės stratego veidą sukaustė pyktis, kai tarsi užsižiopsojęs M.Kuzminskas leido Rolandui Šmitui nuimti kamuolį nuo galvos po netaiklaus K.Porzingio baudos metimo. Ataka baigės itaškais, o latviai jau pirmavo 35:27.

D.Adomaitis reikalavo minutės pertraukėlės, bet rinktinė lengviau žaisdavo tik tada, kai ant suolo sedėdavo K.Porzingis.

Bet ir tada lengva nebuvo. Janio Strielneko tritaškis pirmą kartą rungtynėse leido latviams išsiveržti 39:29, bet tai nebuvo finišas – D.Adomaitis per didžiąją pertrauką su komanda kalbėjo atsilikdamas 45:32.

K.Porzingis jau tada turėjo 11 taškų, o broliai Dairis ir Davis Bertaniai – po 8. Lietuvos rinktinėje tik M.Kuzminskas turėjo 7 taškus. Komanda jau buvo padariusi 10 klaidų – dvigubai daugiau nei varžovai.

Antrojoje pusėje D.Adomaitis M.Kuzminskui patikėjo gynybą prieš K.Porzingį, o J.Valančiūnas parodė, kad agresyvumu gali puolime įveikti varžovą iš Latvijos. O piktą veidą nutaisęs M.Kuzminska su 5 taškų judesiais atgaivino lietuvių energiją (41:48). Skirtumas buvo ištirpęs iki keturių taškų, bet Latvijos rinktinė pajutusi grėsmę sviesdavo tritaškius ir džiugindavo sirgalius.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo latviams pirmaujant 65:56.

D.Adomaičio komandos bėdos per lemiamą kėlinį niekur nedingo. Pernelyg didelis dėmesys K.Porzingiui lėmė kitų latvių taškus.

J.Mačiulis ėmėsi iniciatyvos, kuri virto keturiais taškais iš eilės (65:70). Netrukus skirtumas tirpo iki 70:72.

Bet M.Kalnietis nesugraibė kamuolio, o tada tą pačią klaidą padarė J.Mačiulis, o tritaškę patranką užsitaisę latviai visa tai pavertė savo džiaugsmu.

Latvių sirgaliai šventė ne tik Rygos miesto šventę, bet ir pergalę.

Lietuvos rinktinės kontrolinės rungtynės

Rugpjūčio 4 d. Klaipėda. Lietuva – Lenkija 59:58 (J.Valančiūnas 14, A.Gudaitis 11, E.Bendžius 9).

Rugpjūčio 5 d. Klaipėda. Lietuva – Gruzija 70:81 (A.Gudaitis 17, M.Kuzminskas 10, D.Motiejūnas 9).

Rugpjūčio 9 d. Orleanas. Lietuva – Kroatija 80:82 (M.Kuzminskas 21, J.Mačiulis ir J.Valančiūnas po 12).

Rugpjūčio 10 d. Orleanas. Lietuva – Prancūzija 77:98 (M.Gecevičius ir A.Gudaitis po 14, J.Valančiūnas 13).

Rugpjūčio 15 d. Kaunas. Lietuva – Prancūzija 96:71 (M.Kalnietis 18, J.Mačiulis ir D.Motiejūnas po 13).

Rugpjūčio 18 d. Ryga. Lietuva – Rumunija. 97:64 (J.Valančiūnas 16, M.Kuzminskas 15, L.Lekavičius 14)

Rugpjūčio 19 d. Ryga. Lietuva – Latvija. 77:87 (L.Lekavičius 16, M.Kuzminskas 14, M.Kalnietis 11)

Rugpjūčio 23 d. Šiauliai. Lietuva – Islandija.

Rugpjūčio 25 d. Vilnius. Lietuva – Ispanija.

Lietuvos rinktinės kandidatai: Mantas Kalnietis, Lukas Lekavičius, Marius Grigonis, Adas Juškevičius, Martynas Gecevičius, Artūras Milaknis, Deividas Gailius, Jonas Mačiulis, Mindaugas Kuzminskas, Edgaras Ulanovas, Eimantas Bendžius, Evaldas Kairys, Donatas Motiejūnas, Artūras Gudaitis, Jonas Valančiūnas

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys

K.Porzingis kėlinio starte gavo techninę pražangą už vaidybą, bet latviai neketino atiduoti pranašumo. Sužaidus porą minučių šeimininkai pirmavo 68:59. Sužaidus keturias minutes J.Mačiulis nusprendė priminti apie save ir pelnė keturis taškus iš eilės. Tai privertė A.Bagatskį prašyti minutės pertraukėlės. Lietuvos rinktinė buvo sumažinusi skirtumą iki 65:70.

Kai L.Lekavičius sužaidus 6 minutes smeigė tritaškį, lietuviai skirtumą sumažino iki 70:72. Atrodė, kad tai buvo tapę taisykle – vos lietuviai pavijo latvius, latviai pataikė tritaškį (75:70).  Lietuvos rinktinė ir vėl buvo arti, bet tada K.Porzingis pataikė tritaškį ir latviai likus žaisti 2 minutes pirmavo 80:74.

Po dar vienos lietuvių klaidos latviai išsiveržė 85:77. Šis skirtumas tapo praraja.

Trečiasis kėlinys

J.Valančiūnas puolime išbandė savo jėgas prieš K.Porzingį ir pelnė du taškus su pražanga. Bauda taikli nebuvo (34:48). M.Kuzminskas parodė savo galimybes – smeigė tritaškį, o tada pergudravo K.Porzingį ir krovė į krepšį. Lietuvos rinktinė atsiliko 41:48.

Įpusėjus kėliniui Lietuvos rinktinė atsiliko 44:50, bet K.Porzingio pražanga lietuviams suteikė progą dar labiau sumažinti skirtumą, bet E.Kairys metė netaikliai. Latviai į tai atsakė taškais – 52:44.

Kai atrodė, kad lietuviai atsitiesė – latviai ėmė bombarduoti tritaškiais ir vėl turėjo dviženklį pranašumą – 59:48.

Latvijos rinktinė į ketvirtąjį kėlinį išėjo pirmaudami 65:56. Paskutinę ataką skirtumą mažino L.Lekavičius.

Antrasis kėlinys

Latviai pozicinėse situacijose gynėsi labai glaustai, tad lietuviai skubėjo į greitesnį puolimą. M.Kuzminskas puikiai puolime sužaidė nugara – atstūmė varžovą ir skirtumą mažino iki 18:22.

Sužaidus tris minutes lietuvių situacija buvo prastesnė – K.Porzingis lengvai pelnė du taškus, o tada J.Blūmas smeigė tritaškį – 27:18. Vos tik lietuviai pagalvojo, kad gynyboje susitvarkė, J.Strielnekas pelnė du taškus su pražanga, gerokai sunervinęs A.Milaknį bei D.Adomaitį. Latviai prasidėjus 5 minutei pirmavo 30:22.

D.Adomaičio veidą pyktis sukaustė ir likus žaisti 3 minutes. K.Porzingis tada nepataikė antrojo baudos metimo, bet kamuolį puolime atkovojo R.Šmitas, iškart M.Kuzminsko klaidą gynyboje pavertęs taškais. Latvija pirmavo 35:27, o D.Adomaitis prašė minutės pertraukėlės.

D.Bertanio tritaškis leido latviams išsiveržti 45:32 ir nusinešti tokį rezultatą į didžiąją pertrauką.

Pirmasis kėlinys

Pirmoji ataka susiklostė sėkmingai – D.Motiejūnas atkovojo kamuolį puolime, o A.Milaknis pataikė tritaškį (3:0). Bet D.Bertanis iškart atsakė bauda ir taškais (3:3). Sirgaliai atidžiai stebėjo K.Porzingio ir J.Valančiūno kovas. Latvis per lietuvių ataką išmušė kamuolį JV iš rankų. Pakartojęs ataką J.Valančiūnas sumetė baudas ir lietuviai išsiveržė 7:3.

Latvijos rinktinė sužaidus tris minutes po trijų iš eilės D.Bertanio baudų išsiveržė 8:7. Netrukus sirgaliai stebėjo netaiklių metimų ir klaidų seriją, bet įpusėjus kėliniui po D.Motiejūno taškų lietuviai pirmavo 9:8.

Likus žaisti minutę D.Adomaitis prašė minutės pertraukėlės, nes net ir pasodinę ant suolo K.Porzingį, latviai pirmavo 18:12. Latvijos rinktinė pirmąjį kėlinį laimėjo 20:12.

Lietuvos rinktinės starto penketas: M.Kalnietis, A.Milaknis, J.Mačiulis, D.Motiejūnas, J.Valančiūnas.