Rengiantis Europos čempionatui Gruzija ir toliau išlieka nesulaikoma

Ketvirtadienį draugiškas rungtynes žaidė keturios komandos, kurios Europos čempionato pirmajame etape bus Lietuvos krepšininkų varžovės. Šią vasarą gerai žaidžiantys gruzinai ir izraeliečiai iškovojo po dar vieną sunkią pergalę, italai tik per pratęsimą nusileido graikams, o ukrainiečiai patyrė triuškinamą pralaimėjimą.

I.Zouraso vadovaujama Gruzija ir toliau demonstruoja pavydėtiną formą<br> G.Bitvinsko nuotr.

Aug 24, 2017, 11:59 PM, atnaujinta Aug 25, 2017, 12:02 AM

Atėnuose. Gruzijos krepšininkai turbūt norėtų, kad Europos čempionatas prasidėtų jau šiandien. Puikiai žaidžiantys gruzinai ketvirtadienį Atėnuose parklupdė dar vieną Europos krepšinio galiūnę Serbijos rinktinę 68:66 ir užsitikrino pirmąją vietą Akropolio taurės turnyre.

Gruzijos komanda vėl parodė tvirtą charakterį. Be susižeidusio Zazos Pačulijos rungtyniavę kaukaziečiai labai ilgai vijosi varžovus, bet priešpaskutinę minutę persvėrė rezultatą ir pergalės nebepaleido. Tarp nugalėtojų naudingiausiai žaidė Tornike Šengelija, pelnęs 21 tašką ir atkovojęs 14 kamuolių, o Serbijos komandoje labiausiai pasižymėjo buvęs Kauno „Žalgirio“ vidurio puolėjas Bobanas Marjanovičius, įmetęs 19 taškų.

Kitose Akropolio taurės rungtynėse Graikijos rinktinė per pratęsimą palaužė be Marco Belinelli žaidusią Italijos komandą 73:70. Beveik visą laiką atsilikę italai ketvirtojo kėlinio pabaigoje sugebėjo išlyginti rezultatą, bet per papildomas minutes geriau žaidė graikai.

Penktadienį, paskutinę turnyro dieną, tarpusavyje susitiks Gruzijos ir Italijos rinktinės, kurios Europos čempionate žais B grupėje. Šios rungtynės nebeturės įtakos turnyro lentelei – dvi pergales iškovoję gruzinai jau užsitikrino Akropolio taurę. Dėl antrosios vietos turnyre penktadienį kovos po vieną pergalę turinčios Graikijos ir Serbijos rinktinės.

Beje, Gruzijos komanda rengdamasi Europos pirmenybėms žaidė aštuonerias rungtynes ir per jas iškovojo septynias pergales.

Varšuvoje. Varšuvos priemiestyje Legionove prasidėjusiame turnyre sėkmingai startavo Izraelio rinktinė. Izraeliečiai po lygios ir permainingos kovos nugalėjo šeimininkę Lenkijos komandą 77:74. Izraelio ekipoje rezultatyviausiai žaidė 15 taškų pelnęs Omri Casspi.

Izraelio krepšininkai šią vasarą laimėjo net aštuonerias iš devynerių rungtynių, o vienintelę nesėkmę patyrė žaisdami su Turkijos rinktine.
Kitose Legionove vykstančio turnyro rungtynėse Didžiosios Britanijos rinktinė sutriuškino Vengrijos komandą 82:64. Vengrams pirmą kartą šią vasarą atstovavo Adamas Hanga, kuris prie komandos draugų prisidėjo smarkiai pavėlavęs.

Kitos rungtynės. Nors į Ukrainos rinktinę grįžo nedidelę traumą išsigydęs Viačeslavas Kravcovas, ji nesugebėjo pasipriešinti Turkijos komandai. Stambule vykusiose rungtynėse nuo pirmojo kėlinio aiškiai dominavę turkai sutriuškino nuo kito Juodosios jūros kranto atvykusius svečius 79:55.

Ukrainiečiai pasirengimo etape laimėjo tik vienerias iš septynerių rungtynių (įveikė Rumuniją).

Prieš kelionę į Europos pirmenybes savo sirgalius dar kartą nudžiugino Latvijos krepšininkai. Jie Rygoje, stebint beveik 7 tūkst. žiūrovų, sutriuškino Čekijos rinktinę 103:69.

Abi komandos žaidė be geriausių krepšininkų. Šiuo metu nedideles traumas gydosi latvis Kristapas Porzingis ir čekas Tomašas Satoransky, tačiau manoma, kad iki Europos pirmenybių šiedu NBA klubų žaidėjai spės visiškai pasveikti.

Pirmą pralaimėjimą pasirengimo etape patyrė Kroatijos krepšininkai. Jie Liublianoje nusileido Slovėnijos rinktinei 73:74. Beveik visą laiką atsilikę kroatai paskutinėmis sekundėmis sukūrė intrigą, bet persverti rezultato nesugebėjo.

Iki ketvirtadienio kroatai buvo laimėję visas ketverias draugiškas rungtynes.

Akropolio taurė. 2-asis turas

Graikija – Italija 73:70 (po pratęsimo). G.Printezis 19, G.Bourousis 12, N.Kalathis ir K.Sloukas po 9/ D.Hackettas 19, A.Filloy ir N.Melli po 10.

Serbija – Gruzija 66:68. B.Marjanovičius 19, Bog.Bogdanovičius 15, O.Kuzmičius 8/ T.Šengelija 21, 14 atk.kam., D.Sanadzė 10, G.Cincadzė 9.

Turnyras Legionove. 1-asis turas
Lenkija – Izraelis 74:77. M.Ponitka ir A.Waczynskis po 12, P.Karnowskis 11/ O.Casspi 15, R.Howellas, G.Mekelis ir L.Eliyahu po 12.

Didžioji Britanija – Vengrija 82:64. D.Clarkas ir G.Olanseni po 14/ A.Hanga 14, D.Vojvoda 9.

Draugiškos rungtynės
Turkija – Ukraina 79:55. C.Osmanas, S.Šanli ir K.Sipahi po 15/ V.Kravcovas 15, O.Mišula 10.

Slovėnija – Kroatija 74:73. G.Dragičius 18, 10 rez.perd. L.Dončičius 15, 13 atk.kam., A.Randolphas 12/ D.Šaričius 16, 13 atk.kam., D.Benderis 13, Boj.Bogdanovičius 12.

Latvija – Čekija 103:69. M.Meieris 18, Ž.Peineris 17, A.Gražulis 11/ V.Hrubanas ir P.Auda po 18.