Karti pradžia: Lietuvos rinktinė nusileido Gruzijai

[[ge:lrytas:lrytas:2390599]]

Lietuvos rinktinė Europos čempionato starte nusleido Gruzijai<br> Lrytas.lt fotokoliažas
 Lietuva - Gruzija<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (62)

2017-08-31 18:05, atnaujinta 2017-08-31 21:51

Lietuvos krepšinio rinktinė su didelėmis viltimis pradėjo Europos čempionatą, tačiau Dainiaus Adomaičio debiutas oficialiose rungtynėse apkarto.

Pirmajame Europos krepšinio čempionato mūšyje lietuviai 77:79 (18:18, 21:16, 18:25, 20:20)  nusileido Gruzijai ir patyrė pirmąjį pralaimėjimą B grupėje.

Rungtynės buvo tokios atkaklios, kad nugalėtojas paaiškėjo tik pačią paskutinę rungtynių sekundę. Dar likus kiek daugiau nei minutei buvo lygu (74:74), tačiau tuomet Gruzija pademonstravo savo šaltakraujiškumą.

Surengę sėkmingas atakas jie taikliais metimais ėmė žudyti lietuvius (78:74). Mindaugas Kuzminskas stojo mesti tris baudos metimus ir du iš jų prametė, tačiau Jonas Mačiulis atkovojęs kamuolį skirtumą sušvelnino iki minimumo (78:77).

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai gelbėjosi pražangomis ir dar turėjo viltį paskutinėmis sekundėmis išplėšti pratęsimą ar pergalę, kai vienas iš dviejų Michaelo Dixono baudų metimų skriejo pro šalį. Šansas buvo paskutinėje atakoje, kurią lietuviai surengti spėjo, tačiau tolimas Jono Mačiulio metimas skriejo pro šalį.

Lietuvos rinktinę į neviltį varė Vos keturias minutes rungtynėse ilsėjęsis Tornike Šengelija. Jis pelnė 29 taškus (8/14 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 10/14 baudos), atkovojo 2 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Lietuvai nepadėjo net ir sėkmingesnė nei Gruzijos kova po krepšiais, kur sugriebta 38 kamuoliai. Varžovai atkovojo 32. Lietuviai atliko ir daugiau rezultatyvių perdavimų (18), Gruzija – 15. Verta pažymėti, kad abiejų komandų bendras pataikymo procentas buvo identiškas (44 procentai).

Lietuvos rinktinė: Mindaugas Kuzminskas 18, Mantas Kalnietis 15 (6 kld.), Jonas Valančiūnas 9 (9 atk. kam.), Jonas Mačiulis 9.

Gruzijos rinktinė: Tornikė Šengelija 29, Duda Sanadzė 13, Michaelas Dixonas 12 (7 rez. perd.).

Ketvirtasis kėlinys: Lietuva - Gruzija 77:79 (18:18, 21:16, 18:25, 20:20)

Artūras Gudaitis pagirtinai kovojo po krepšiu, o lietuviai surengė mini spurtą. Po antrąją kėlinio minutę pelnyto Mindaugo Kuzminsko tritaškio Lietuva jau buvo priekyje 65:61. Nepraėjus nė minutei pralaimėta atkarpa 0:7 ir  Gruzinai jau buvo priekyje (65:68).

Trečiasis kėlinys: Lietuva - Gruzija 57:59 (18:18, 21:16, 18:25)

Trečiasis kėlinys lietuviams prasidėjo tragiškai. Gruzinai rengė sėkmingų atakų bangą ir vos per tris minutes sugebėjo ne tik ištirpdyti skirtumą, tačiau ir išsiveržti į priekį. Nesėkmės seriją nutraukė Manto Kalniečio metimas (42:44), o po Jono Mačiulio taiklaus metimo penktąją minutę lietuviai ir vėl buvo priekyje (45:44). Nė viena komanda į priekį daug neatitrūko, o net ir paskutiąją minutę vyko taškų lenktynės. Edgaras Ulanovas taikliai metė baudas, gruzinai nesėkmingai surengė ataką, o Jono Mačiulio tolimam metimui skriejus pro šalį, lietuviai turėjo dviejų taškų deficitą (57:59).

Antrasis kėlinys: Lietuva - Gruzija 39:34 (18:18, 21:16)

Antrąjį ketvirtį lietuviai pradėjo spurtu 8:0 ir jau trečiąją minutę pirmavo 26:18. Ketivrtąją minutę pirmuosius taškus pelnė ir Donatas Motiejūnas, o Lietuva pirmavo jau dviženkliu taškų skaičiumi (33:21). Deja, skirtumo išlaikyti nepavyko, gruzinai tarė savo žodį ir tirpdė skirtumą, o po Tornike Shengelia taškų aptirpo vos iki penkių taškų (39:34). Paskutinė lietuvių ataka baigėsi nesėkmingai, tačiau pirmoji rungtynių pusė buvo laimėta.

Pirmasis kėlinys: Lietuva - Gruzija 18:18

Rungtynės prasidėjo atkaklia kova ir komandos kovojo taškas į tašką. Prabėgus trims minutėms nuo rungtynių pradžios po Manto Kalniečio taškų Lietuva buvo priekyje 9:7. Labai sėkmingai žaidė Jonas Valančiūnas, po kurio dvitaškio septintąją minutę lietuviai atitrūko 15:10. Kai jau atrodė, kad pirmas kėlinys bus lietuvių pusėje, gruzinai atitrūkti neleido. Jie surengė keletą iš eilės sėkmingų atakų ir po pirmojo kėlinio švieslentėje degė lygybė (18:18).