Dainius Adomaitis apie aistras Tel Avive: „Ne teisėjavimas lėmė rezultatą“

[[ge:lrytas:lrytas:2390599]]

D.Adomaičiui rungtynės kainavo labai daug nervų.<br> lrytas.lt montažas.
 D.Adomaičiui rungtynės kainavo labai daug nervų.<br> G.Šiupario nuotr.
 Lietuvos ir Gruzijos rinktinių rungtynės.<br> G.Šiupario nuotr.
 Gruzijos krepšininkai pirmosiose Europos čempionato rungtynėse pranoko lietuvius.<br> G.Šiupario nuotr.
 Lietuvos rinktinė Europos čempionatą pradėjo pralaimėjimu<br> G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (37)

Aug 31, 2017, 9:11 PM, atnaujinta Sep 1, 2017, 8:52 AM

Lietuvos rinktinė bangavo tarsi Viduržemio jūra, skalaujantį nuostabiai atrodantį Tel Avivo krantą. O Dainius Adomaitis keletą kartų pats šiek tiek pašoko, tarsi bandydamas nesušlapti – toks epizodas nutiko ir trečiajame kėlinyje, kai greita Martyno Gecevičiaus ataka baigėsi bloku, atkovotu kamuoliu puolime ir netaikliu Mindaugo Kuzminsko metimu.

Sraunaus žaidimo be duobių D.Adomaitis norėjo per pasiruošimą ir nori dabar – Lietuvos rinktinės vairininkui susidūrimas su bangomis užliejo denį: Lietuva Europos čempionato starte 77:79 pralaimėjo Gruzijos krepšininkams, nors pergalė buvo ranka pasiekiama.

„Kiekvienos rungtynės bus tokios svarbios. Svarbus kiekvienas taškas, kiekvienas momentas. Negalime tokiose rungtynėse padaryti penkias pražangas ir siųsti juos prie baudų metimo linijos ir leisti jiems pelnyti 9 tokius taškus už dyką.

Negalima nesugebėt padaryt baudos iškart, o padaryti ją jau metimo momentu. Tokiose rungtynėse tai lemia. Čia turime susitvarkyti mažus dalykus, nes tai ateityje viską ir lems. O puolimo situacijos turime geriau išnaudoti“, – kalbėjo D.Adomaitis, kuris su savo krepšininkais galėjo išplėšti pergalę per paskutinę ataką, tačiau Jono Mačiulio tritaški skriejo pro šalį.

Lietuvos rinktinė jau rungtynių pradžioje darė klaidų, negalėdama padidinti atotrūkio. Per pirmąjį kėlinį lietuviai padarė 6 klaidas, bet rezultatas buvo lygus 18:18.

Antrajame D.Adomaičio komanda netgi įgijo dviženklį pranašumą (37:26), bet tada pasipylė netaiklių metimų virtinė, leidusi varžovams surengti nemenką spurtą 11:3 (34:39).

Po didžiosios pertraukos Lietuvos rinktinė gaivino kovingumą, bet Gruzijos komanda įgijo pranašumą ir į ketvirtąjį kėlinį išėjo pirmaudama 59:57. O ten jau buvo gerokai didesnis karštis nei gali pasiūlyti Tel Avivas

Lietuvos rinktinė jame laikėsi iki paskutinės minutės, bet Gruzijos krepšininkai turėjo storesnę odą. Nepadėjo ir gauta techninė pražanga.

„Turime kontroliuoti tokius dalykus – nei aš, nei žadėjai, komanda negalime gauti techninės pražangos, kai varžovas turi kamuolį. Buvo baudų metimai ir gavome techninę – jie pelnė 5 taškus iš eilės. O kiekvienas taškas ir momentas buvo svarbūs “, – sakė D.Adomaitis.

Lietuvos rinktinės strategas ir krepšininkai ne vieną kartą piktai reagavo į teisėjų švilpimą, bet D.Adomaitis pirštais į juos nerodė.

„Ne teisėjavimas lėmė rezultatą. Laimėti galėjo ir viena, ir kita komanda, bet patys turime prisitaikyti“, – teigė treneris.

– Tornike Šengelija pelnė net 29 taškus. Kokia buvo didžiausia problema ginantis prieš jį?

– Pirmiausia blogai, kad rungtynes pradėjome dvejomis klaidomis gindamiesi prieš jį ir taip leidome išnaudoti jo stipriąsias puses. Vėliau buvo neblogų momentų. Tai – greitas krepšininkas ir pelnė daug taškų greitame puolime.

– O kas šiandieną patiko?

– Buvo gerų momentų gynyboje – darėme tai, ką buvome sutarę. Puolime susikūrėme nemažai gerų situacijų, kurias išnaudojome, bet dar kitas reikia išnaudoti. Prametėme laisvų metimų iš po krepšio, tritaškių. Nenorime devynių pramestų baudų.

Donatas Motiejūnas pasirodė aikštėje ir buvo nusiteikęs kovingai. Ką galite pasakyti apie jį?

– Nieko. Taip turi kiekvienas išeiti.

– Ar Gruzijos rinktinė pateikė taktinių netikėtumų?

– Ne. Jie žaidė savo žaidimą, kokį rodė ir per pasiruošimą. Jų didžiausias privalumas tai, kad ši komanda kartu gerai žaidžia. Jeigu padarai klaidą, jie tave baudžia.

– Ar ruošiatės ir Zazos Pačulijos bei Giorgijaus Šermadinio tandemui?

– Taip. Matėme rungtynėse su čekais. Du mačus jie taip žaidė.

– Ar pralaimėtos pirmosios rungtynės nesukūrė įtampos?

– Tai – ilga kelionė ir vienas pralaimėjimas tavęs negali sugniuždyti psichologiškai. Darai išvadas, turi trumpą atminti ir ruošėsi kitoms rungtynėms.

– Jonas Valančiūnas per pirmąjį kėlinį pelnė 8 taškus, o per likusį laiką – 1. Kas nutiko?

– Paprasčiausiai nesigavo taip, kaip norėjome atakuoti su juo. Bet buvo gerai, kad išprovokavome Z.Pačulijos pražangas ir Joną gerai išnaudojome žaidžiant du prieš du. Jis statė geras užtvaras. Jį išnaudojome ir kitose vietose.