„Eurobasket 2017“ A grupės kovos: Prancūzija vos neprisižaidė, bet įveikė Graikiją

Europos krepšinio čempionate savo antrąsias kovas šeštadienį žaidžia A grupės komandos, kovojančios Suomijos sostinės Helsinkio mieste. Šioje grupėje dėl teisės prasibrauti į atkrintamuosius mačus, kurie vyks Stambule, kaunasi šeimininkai suomiai, prancūzai, lenkai, islandai, graikai ir slovėnai.

Prancūzija susitvarkė su Graikija<br> fiba.basketbal.com
 Lenkijos ir Ispanijos rinktinių mačas baigėsi lenkų pergale.<br> fiba.basketbal.com
Daugiau nuotraukų (12)

Sep 2, 2017, 4:20 PM, atnaujinta Sep 2, 2017, 11:48 PM

Pirmąją pergalę pasiekė Lenkijos krepšininkai, kurie 91:61 (16:14, 25:15, 19:8, 31:24) sutriuškino be laimėjimų žengiančią Islandijos komandą.

Islandai atsilaikė tik pirmąjį kėlinį, o jau antrajame ketvirtyje lenkai ramiai dominavo, o po pertraukos pradėjo triuškinti oponentus.

Nugalėtojams Adamas Wačynskis pelnė 15 taškų (6 atk. kam.), A.J.Slaughteris – 12, Przemyslawas Karnowskis – 10, Lukašas Košarekas pridėjo 9 taškus (5 atk. kam., 5 rez. perd.).

Pralaimėjusiems 16 taškų įmetė Horduras Vilhjalmssonas, 14 – Martinas Hermannssonas, 6 surinko Hlynuras Baeringssonas.

Netikėtai suomiams startiniame mače pralaimėję Prancūzijos krepšininkai vos neprisižaidė ir su Graikija – šiaip ne taip nugalėjo 95:87 (27:15, 28:21, 20:21, 20:30)

Nuo pat rungtynių pradžios pabėgę ir dviženklį atotrūkį turėję prancūzai ketvirtojo kėlinio pradžioje pirmavo net 77:57. Tačiau tuomet užsivedę graikai pelnė iš eilės 3 tritaškius, atkarpą laimėjo 12:0 ir likus grumtis 3 minutes sumažino atsilikimą iki 72:78.

Tačiau šįkart prancūzai sužaidė apgalvotai, neskubėjo ir Nando de Colo pastangomis užbaigė mačą pirmąja pergale turnyre.

Nugalėtojams Joffrey Lauvergne’as (11 atk. kam.) ir Evanas Fournier (9/12 baudos metimai) įmetė po 21 tašką, Nando De Colo – 16, Thomasas Heurtelis pridėjo 13.

Slovėnijos rinktinė šeštadienį 81:78 (22:22, 30:20, 13:21, 16:15) įveikė ramybės drumstėjus Suomijos krepšininkus ir iškovojo antrąją pergalę. Prieš tai suomiai po pratęsimo nurungė Prancūziją.

Likus žaisti 38 sek., suomiai pirmavo 78:77, bet du Gorano Dragičiaus baudų metimai ir Anthony Randolpho dėjimas į krepšį leido slovėnams švęsti pergalę.

Slovėnijos rinktinėje rezultatyviausiai žaidęs G. Dragičius pelnė 29 taškus, E. Rendolfas surinko 10 taškų, Luka Dončičius (8 atk. kam.) pridėjo 8 taškus.

Pirmąją nesėkmę patyrusiai Suomijos komandai 24 taškus pelnė Lauri Markkanenas, 11 – Sasu Salinas.