Smūgis pasaulio vicečempionei Serbijai – ją palaužė jau antrąją pergalę iškovoję rusai

[[ge:lrytas:lrytas:2409509]]

Rusija įveikė favoritę Serbiją.<br> fiba.basketball.com
Daugiau nuotraukų (10)

Sep 2, 2017, 7:40 PM, atnaujinta Sep 2, 2017, 8:44 PM

Į krepšinio elitą jau gerą dešimtmetį nepretenduojanti Rusijos rinktinė šių metų Europos čempionate stebina: D grupės mače šeštadienį iškovojo antrąją pergalę iš eilės. Po sėkmės prieš varžybų šeimininkus turkus, rusai antroje akistatoje į vietą pastatę pasaulio vicečempionus Serbijos krepšininkus 75:72 (18:21, 22:17, 18:13, 17:21).

Serbai prieš mačą buvo laikomi akivaizdžiais favoritais ir mažai kas galvojo, kad bus kitaip: vos du gerus krepšininkus – Timofėjų Mozgovą ir Aleksejų Švedą turintys rusai neprilygo serbų žvaigždynui.

Daugiau kaip du kėlinius vyko atkakli kova, o trečiojo kėlinio pabaigoje, kai po tritaškį pataikė Aleksejus Švedas, Dimitrijus Kulaginas ir Vitalijus Fridzonas, o rusai pabėgo į priekį 7 taškų atstumu – 58:51.

Vis dėlto ketvirtajame kėlinyje viskas greitai grįžo į įprastas vėžes, kai keturis taškus paeiliui pelnė Bobanas Marjanovičius, o tritaškį pridėjo Vladimiras Lučičius – 58:59.

Rusai net negalvojo lengvai nusileisti ir po Timofejaus Mozgovo dvitaškio su pražanga susigrąžino 6 taškų pranašumą – 66:60. Nikitos Kurbanovo dvitaškis skirtumą išaugino net iki 9 taškų

Serbams bandant tirpdyti skirtumą jų misiją apsunkino techninė Milano Mačvano pražanga, bet rusai ją pavertė tik vienu tašku, o B.Bogdanovičius greitoje atakoje įsūdė tritaškį – 71:75.

Dar vienu baudos metimu skirtumą sumenkino Draganas Milosavljevičius – 72:75, o rusams atakavus nesėkmingai jie tyčia sustabdė varžovus pražanga, neleisdami jiems mesti tritaškio.

Tai įvyko likus žaisti vos 2 sekundes, tad serbų taktika buvo paprasta – pataikyti pirmąjį baudos metimą, pramesti antrąjį ir tikėtis kamuolį pataisyti – pelnyti du taškus.

Tuo tikslu aikštėje pasirodė ir B.Marjanovičius ir Vladimiras Štimacas.

Deja, visas šis planas sudegė jau tada, kai B.Bogdanovičius prametė pirmąjį metimą.

Kitaip nei pirmajame laimėtame mače prieš turkus, šį kartą rusai nepranoko varžovų baudų metimais, nors mačui teisėjavo kritikuotas arbitras iš Italijos Manuelis Mazzoni.

Serbai realizavo 24 baudos metimus iš 35 (69 procentai), rusai – 12 iš 19 (63 procentai).

Rusija: Aleksejus Švedas 22 (4/11 tritaškių, 4 rez. perd.), Nikita Kurbanovas (7 atk. kam.) ir Timofėjus Mozgovas (8 atk. kam.) po 11, Dimitrijus Kulaginas 9, Andrejus Voroncevičius 8 (5 atk. kam., 5 rez. perd.).

Serbija: Bogdanas Bogdanovičius (3/10 tritaškių, 4/8 baudų metimų, 4 rez. perd.) ir Bobanas Marjanovičius (6 atk. kam., 11/13 baudų metimų) po 19, Vladimiras Lučičius 12, Draganas Milosavljevičius 9,