Drama A grupėje: suomiai po dviejų pratęsimų palaužė lenkus

Prancūzijos ir Islandijos mačo akimirkos.<br>  AFP/Scanpix nuotr.
 Prancūzijos rinktinės sirgaliai.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Sep 4, 2017, 8:10 AM

Paskutinėse sekmadienį Europos krepšinio čempionato A grupės rungtynėse prireikė net dviejų pratęsimų. Suomijos rinktinė 90:87 (18:8, 18:24, 16:20, 14:14, 12:12, 12:9) nugalėjo lenkus. Suomiai iškovojo antrąją pergalę ir pakilo į trečiąją vietą grupėje.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti pusantros minutės, lenkai pirmavo 66:57. Per likusį laiką Suomijos rinktinė spurtavo, pelnė 9 taškus be atsako ir išlygino rezultatą.

Išsiaiškinti, kuri rinktinė stipresnė, vieno pratęsimo neužteko. Iki antrojo pratęsimo pabaigos likus pusantros minutės rezultatas buvo lygus (84:84). Tuomet suomiai pelnė 5 taškus iš eilės. Lenkų viltis atgaivino A.Slaughterio tritaškis, tačiau sėkmingai užbaigti mačo Lenkijos rinktinei nepavyko.

Nugalėtojus į pergalę vedė L.Markkanenas, jis pelnė 27 taškus ir atkovojo 9 kamuolius. 21 tašką surinko P.Koponenas (7 rez. perd.), 10 taškų pridėjo S.Salinas.

Lenkijos rinktinei po 18 taškų pelnė A.Slaughteris ir A.Waszynski, 14 pridėjo M.Ponitka.

Suomijos rinktinei tai buvo antroji pergalė per trejas rungtynes, tuo tarpu lenkams – antrasis pralaimėjimas.

Trečiajame kėlinyje pelniusi net 37 taškus Prancūzijos krepšinio rinktinė islandams neleido nė pagalvoti apie pergalę. Prancūzai trečiosiose Europos krepšinio čempionato A grupės rungtynėse varžovus sutriuškino 115:79 (29:25, 20:17, 37:14, 29:23).

Po dviejų kėlinių komandas skyrė vos 7 taškai (49:42), tačiau po ilgosios pertraukos prancūzai sušaudė varžovų krepšį. Trečiajame ketvirtyje jie pelnė 37 taškus, tuo tarpu islandams leido įmesti vos 14.

Prancūzijos rinktinė dvitaškius mėtė 73 proc. taiklumu (35/48), tuo tarpu islandai iš vidutinio nuotolio pataikė vos 40 proc. metimų (21/53).

Nugalėtojams 16 taškų pelnė N.De Colo, po 14 surinko K.Seraphinas ir E.Jacksonas.

Islandams 23 taškus pelnė J.Stefanssonas (7 atk. kam.). M.Hermannssonas surinko 13 taškų, po 10 taškų pridėjo K.Acoxas ir T.Palssonas.

Visiškai kitaip vyko antrosios šios dienos A grupės rungtynės. Slovėnijos rinktinė 76:72  (23:13, 12:17, 17:28, 26:14) palaužė Graikijos rinktinę, iškovojo trečiąją pergalę ir užsitikrino vietą kitame etape.

Slovėnus į priekį vedė L.Dončičius ir G.Dragičius, atitinkamai pelnę 22 ir 20 taškų. K.Prepeličius pridėjo 16 taškų.

Graikams 18 taškų surinko K.Sloukas, po 10 taškų pelnė N.Pappas, G.Papagiannis ir G.Printezis.

Slovėnijos rinktinė A grupėje iškovojo visas tris pergales, tuo tarpu graikams tai buvo antrasis pralaimėjimas.