Dienos penketas. Slovėnų bei italų spartuoliai ir įkvėpimą pajutęs prancūzas

Slovėnui Goranui Dragičiui ir italui Marco Belinelli šeštadienį Europos čempionate užteko dviejų kėlinių, kad pelnytų tiek taškų, kiek dauguma kitų krepšininkų neįmeta per visas rungtynes. Antrajame ture jie ne tik žaidė rezultatyviai, bet ir savo komandoms užtikrino antrąsias pergales.

2017-09-03 12:55, atnaujinta 2017-09-03 13:14

Savo komandą į antrąją pergalę vedė ir varžovų krepšį tritaškiais vėl apipylęs rusų lyderis Aleksejus Švedas. Šeštadienį labai gerai žaidė ir du NBA klubų aukštaūgiai: latvis Kristapas Porzingis bei prancūzas Joffrey Lauvergne‘is, kurių komandos laimėjo pirmą kartą.

Dienos penketas

Goranas Dragičius (Slovėnija). 29 taškai (6/11 dvitaškių, 2/5 tritaškių, 11/12 baudų), 5 rez.perd. per 31 min. Slovėnija nugalėjo Suomiją 81:78. Slovėnų lyderis buvo rezultatyviausias šeštadienio žaidėjas.

Vis dėlto jo žaidimas nebuvo idealus – G.Dragičius net 24 taškus įmetė pirmoje rungtynių pusėje, per kurią Slovėnijos krepšininkai įgijo dviženklę persvarą. Paskui gynėjas ilgam užstrigo ir pasižymėjo tik ketvirtojo kėlinio antroje pusėje.

Vidutiniškai 29,5 taško pelnantis G.Dragičius po dviejų turų yra rezultatyviausias Europos čempionato žaidėjas.

Marco Belinelli (Italija). 26 taškai (2/6 dvitaškių, 6/12 tritaškių, 4/5 baudų) per 29 min. Italija nugalėjo Ukrainą 78:88. M.Belinelli ir Italijos rinktinės žaidimo išklotinė labai panaši į G.Dragičiaus ir Slovėnijos komandos.

M.Belinelli iki pertraukos pelnė 21 tašką ir sukrovė savo komandai dviženklę persvarą, bet paskui pusantro kėlinio nepataikė nė karto ir likusius 5 taškus įmetė tik rungtynių pabaigoje.

Aleksejus Švedas (Rusija). 22 taškai (3/5 dvitaškių, 4/11 tritaškių, 4/5 baudų) per 29 min. Rusija nugalėjo Serbiją 75:72. Rusijos rinktinė labai gerai pradėjo Europos čempionatą ir laimėjo jau dukart. Šių pergalių neįmanoma įsivaizduoti be A.Švedo taiklių metimų.

Tiesa, gynėjas aiškiai piktnaudžiauja trenerio Sergejaus Bazarevičiaus jam suteikta veiksmų laisve, bet kol komanda laimi, A.Švedui galima pritaikyti posakį, kad nugalėtojai neteisiami.

Kristapas Porzingis (Latvija). 27 taškai (8/13 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 11/12 baudų), 6 atk.kam. per 28 min. Latvija nugalėjo Belgiją 92:64. Svarbiausia Latvijos komandos užduotis buvo perduoti kamuolį į baudos aikštelę K.Porzingiui.

Gavęs kamuolį, latvių supertalentas be vargo susidorodavo su silpna belgų priekine linija. Vien per antrąjį kelinį, kurį laimėję 23:8 latviai įgijo lemiamą persvarą, K.Porzingis pelnė 10 taškų – daugiau nei visa varžovų komanda.

Joffrey Lauvergne‘is (Prancūzija). 21 taškas (9/13 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 0/3 baudų), 11 atk.kam. per 27 min. Prancūzija nugalėjo Graikiją 95:87. J.Lauvergne‘is ėmėsi įrodinėti, kad kalbos apie silpną prancūzų priekinę liniją nepagrįstos.

Laimėjęs ginčą, vidurio puolėjas iškart pajuto įkvėpimą, pradėjo triuškinti graikų aukštaūgius ir vien per pirmąjį kėlinį pelnė 11 taškų. Būtent per pirmąjį kėlinį, kurį laimėjo 27:15, „mėlynieji“ pasidėjo neišklibinamus pergalės pamatus.