„Eurobasket 2017“ A grupė: Suomiai nubloškė žaidimo nerandančius graikus

Prancūzija - Lenkija.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 Slovėnija sutriuškino Islandiją<br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Sep 5, 2017, 3:40 PM, atnaujinta Sep 5, 2017, 11:37 PM

Europos krepšinio čempionato A grupėje Helsinkyje (Suomija) antradienio vakarą vykusiose rungtynėse suomiai 89:77 (23:14, 22:19, 22:19, 22:25) įveikė graikus ir įsirašė trečiąją pergalę.

Smūgį graikams vieni čempionato šeimininkų sudavė jau pirmajame kėlinyje, kurį laimėjo 23:14. Antrajame ir trečiajame kėlinyje skirtumas dar labiau padidėjo, o ketvirtajame kėlinyje graikai dėjo visas pastangas, kad skirtumą ištirpdytų, tačiau jos jau buvo bevaisės.

Graikams dabar teks kovoti tik dėl ketvirtosios vietos A grupėje.

Suomija: Petteri Koponenas 24 (6 rez. perd.), Lauri Markkanenas 17 (6 atk. kam.), Teemu Rannikko 14, Shawnas Huffas 8.

Graikija: Thanasis Antetokounmpo 17, Kostas Sloukas 12, Dimitris Agravanis 9 (6 atk. kam.), Kostas Papanikolaou (5 atk. kam.), Nikos Pappas ir Vangelis Mantzaris po 8.

Slovėnijos rinktinė 102:75 (23:25, 37:18, 21:16, 21:16) nepaliko jokių vilčių Islandijai.

Islandija rungtynes pradėjo puikiai ir laimėjo pirmąjį kėlinį (25:23), tačiau antrajame ėmė griūti.

Antrajį ketvirtį slovėnai laimėjo net devyniolikos taškų skirtumu (37:18), pasididino pranašumą trečiajame (21:16) ir galutinai pražudė ketvirtajame, per kurį taip pat buvo pranašesni (19:13).

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Goranas Dragičius, kurio sąskaitoje 21 taškas. 15 pelnė Jaka Blažičius, 11 pridėjo Edo Muričius.

Islandų komandoje išsiskyrė Hlynuras Baeringsunas ir Haukuras Palssonas. Abu krepšininkai pelnė po 14 taškų.

Kitose A grupės rungtynėse Prancūzijos rinktinė 78:75 (13:20, 13:14, 25:18, 27:23) palaužė lenkus.

Prancūzijos rinktinei tai buvo trečioji pergalė, tuo tarpu lenkai patyrė jau trečiąjį pralaimėjimą.

Nugalėtojams 23 taškus pelnė T.Heurtelis, 13 taškų prie pergalės pridėjo B.Diaw. J.Lauvergne pelnė 6 taškus ir atkovojo net 11 kamuolių.

Lenkijos rinktinei A.Waczynski pelnė 15 taškų, 14 surinko A.Celas, 12 – M.Ponitka.