„Eurobasket 2017“ D grupė: kylanti Latvija parklupdė ir Rusiją

[[ge:lrytas:lrytas:2442059]]

Latvija - Rusija.<br> AFP/Scanix nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Sep 5, 2017, 4:06 PM, atnaujinta Sep 5, 2017, 11:38 PM

Latvijos vyrų krepšinio rinktinė padarė tai, ko kiti nesugebėjo. Europos vyrų krepšinio čempionato D grupėje po ilgosios pertraukos antrą kvėpavimą įgavę latviai 84:69 (12:15, 22:29, 18:8, 32:17) nugalėjo Rusijos rinktinę ir užsitikrino vietą kitame etape.

Rusijos rinktinei tai buvo pirmasis pralaimėjimas, tuo tarpu latviai iškovojo trečiąją iš eilės pergalę per ketverias rungtynes.

Po dviejų kėlinių Rusijos rinktinė pirmavo 44:34, tačiau po ilgosios pertraukos latviai šovė į priekį.

Trečiajame kėlinyje latviai surinko 18 taškų, o varžovams leido įmesti tik 8 ir išlygino rezultatą (52:52). Ketvirtąjį kėlinį įsibėgėjusi Latvijos rinktinė laimėjo beveik dvigubai (32:17).

Latvijos rinktinei 22 taškus pelnė J.Timma. Po 11 taškų pridėjo R.Smits ir K.Porzingis.

Pastarąjį įpūsėjus rungtynėms pristabdė pražangos. Jau antrajame kėlinyje jaunoji Latvijos krepšinio žvaigždė buvo surinkęs 4 pražangas.

Rusams 21 tašką pelnė A.Švedas, 16 pridėjo T.Mozgovas, 7 – A.Zubokas.

Sėkmingai pasirodė Serbijos rinktinė, kuri 82:68 (25:14, 22:24, 18:17,17:13) įveikė Didžiosios Britanijos komandą.

Iniciatyvos balkanų atstovai ėmėsi jau nuo pirmųjų rungtynių minučių. Užtikrintai atakavę krepšį tiek pirmajame, tiek antrajame kėlinyje, prieš ilgąją pertrauką jie turėjo devynių taškų pranašumą (47:38).

Antroje rungtynių pusėje žaidimas nesikeitė, britams Serbijai priešintis sekėsi sunkiai, o galutinė rungtynių sirena skelbė užtikrintą Aleksandro Djordjevičiaus auklėtinių pergalę.

Didžioji Britanija: Terrence’as Okereaforas 17, Kyle’as Johnsonas 13 (2/6 tritaškių, 5 atk. kam.), Luke’as Nelsonas 11 (5 klaidos), Gabrielis Olaseni 6 (13 atk. kam.).

Serbija: Bogdanas Bogdanovičius 18 (7 atk. kam., 7 rez. perd., 5 per. kam.), Stefanas Jovičius (5 rez. perd.) ir Vladimitas Štimacas (5 atk. kam.) po 11, Milanas Mačvanas 10.Vasilje Micičius 8.

Antrąją pergalę į savo sąskaitą įsirašė Turkijos komanda, kuri 78:65 (23:14, 17:19, 15:20, 23:12) įveikė Belgiją.

Savo pranašumą turkai ėmė įrodinėti jau rungtynių pradžioje, kai pirmąjį kėlinį laimėjo devyniais taškais. Per antrąjį ir trečiąjį ketvirtį belgai susiėmė ir ištirpdė skirtumą iki dviejų, o lemiame ketvirtyje užvirė atkakli kova. Užtikrinčiau rungtynių pabaigą sužaidusi Turkija pergalės iš savo rankų nebepaleido.

Turkija: Furkanas Korkmazas 14 (7/7 baudų metimų), Melihas Mahmutoglu ir Semih Erdenas (5 rez. perd.) po 12, Cedi Osmanas 10, Barisas Hersekas 9.

Belgija: Samas Van Rossomas 13 (5 atk. kam.), Pierre’as-Antoine’as Gillet 10, Maxime’as De Zeeuwas 9, Quentinas Serronas (5 atk. kam.) ir Jeanas Salumu po 7.