„Eurobasket 2017“ A grupė: slovėnai – nenugalėti, prancūzai sužinojo varžovą

[[ge:lrytas:lrytas:2456427]]

Slovėnija - Prancūzija.<br> AFP/scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Sep 6, 2017, 5:14 PM, atnaujinta Sep 6, 2017, 11:13 PM

Europos vyrų krepšinio čempionate paaiškėjo pirmoji aštuntfinalio pora. Penktosiose A grupės rungtynėse Slovėnijos rinktinė 95:78 (28:22, 24:13, 25:16, 18:27) nugalėjo prancūzus ir nė karto nepralaimėjusi užėmė pirmąją vietą grupėje.

Nugalėtojams 22 taškus pelnė G.Dragičius (8 rez. perd.), 14 surinko L.Dončičius (9 atk. kam.), 14 prie pergalės pridėjo K.Prepeličius.

Prnacūzams 16 taškų pelnė N.De Colo, B.Diaw surinko 13 taškų, o K.Seraphinas – 12.

Aštuntfinalyje slovėnai žais su  ketvirtąją vietą B grupėje užėmusia komanda. Ja gali tapti Italija, Gruzija arba Ukraina.

Suomijos rinktinė sunkiame mače 83:79 (24:18, 18:22, 10:19, 31:20) įveikė Islandijos krepšininkus.

Ketvirtajame ketvirtyje prabėgus pusketvirtos minutės islandai pirmavo 67:60, bet tada Suomija spurtavo 9:0 bei išsiveržė į priekį – 69:67. Likus pusketvirtos minutės rezultatas dar buvo lygus (71:71), tačiau Suomijos 7 taškai be atsako (78:71) nebeleido varžovams galvoti apie pergalę.

Suomijos rinktinei 23 taškus pelnė Lauri Markkanenas, 17 – Sasu Salinas, 10 – Petteri Koponenas.

Penktąją nesėkmę patyrusioje Islandijos ekipoje 13 taškų surinko Jonas Stefanssonas, po 12 – Martinas Hermannssonas ir Hlynuras Baeringssonas, 11 – Haukuras Palssonas, 10 – Kristoferis Acoxas.

Keturias pergales iškovoję suomiai A grupėje užėmė antrąją vietą, nusileidę tik be pralaimėjimų žengiantiems slovėnams.