Antradienio penketas. Kylantis J. Valančiūnas, atgimęs T. Šengelija ir lyderių pavaduotojai

Prancūzas Thomas Heurtelis, latvis Janis Timma ir vengras Davidas Vojvoda savo šalių rinktinėse yra vieni svarbiausių, bet ne patys svarbiausi krepšininkai. Tačiau kai ryškiausioms žvaigždėms pavyksta ne viskas, jie yra pasiruošę perimti lyderių vaidmenis. Taip atsitiko ir per antradienį vykusias Europos krepšinio čempionato rungtynes. Ketvirtajame ture taip pat beveik nepriekaištingai žaidė varžovų aukštaūgius sumindę gruzinas Tornike Šengelija ir lietuvis Jonas Valančiūnas.

Dienos geriausiųjų penketas.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 Dienos geriausiųjų penketas.<br> fiba.com nuotr.
 G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

2017-09-06 07:52, atnaujinta 2017-09-06 13:05

Dienos penketas

Thomas Heurtelis (Prancūzija). 23 taškai (8/8 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 4/5 baudų), 6 rez.perd. per 32 min. Prancūzija nugalėjo Lenkiją 78:75.

Iki šio turo daugiau nei trečdalį „mėlynųjų“ taškų buvo pelnę Evanas Fournier ir Nando De Colo. Tačiau antradienį kamuolys šių žaidėjų neklausė, todėl iniciatyvos turėjo imtis Th.Heurtelis. 15 taškų, kuriuos 28-erių gynėjas pelnė vien per ketvirtąjį kėlinį – puikiausias įrodymas, kad Prancūzijos rinktinės gelbėtojas savo užduotį įvykdė puikiai.

Vengrijos rinktinė – ne vien Adamas Hanga. Tą priminė užpraėjusį sezoną Europos taurės turnyre labai rezultatyviai žaidęs D.Vojvoda. 26 metų gynėjui antradienį priešnuodžių nerado C grupės šeimininkai rumunai, kuriuos D.Vojvoda pribloškė net nepasitelkdamas vieno pavojingiausių savo ginklų – tritaškių metimų.

Janis Timma (Latvija). 22 taškai (5/10 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 9/11 baudų), 6 atk.kam. per 37 min. Latvija nugalėjo Rusiją 84:69.

Latvijos rinktinės lyderis Kristapas Porzingis antradienį žaidė labai blogai. Komandai reikėjo kito lyderio, ir šiam vaidmeniui puikiai tiko praėjusius du sezonus Rusijos lygoje žaidęs J.Timma. Jis mėtė pro varžovų rankas, veržėsi ir vertė rusus prasiženginėti, netausojo jėgų gindamasis. 25 metų puolėjas per paskutines 13 min. pelnė 13 taškų ir viską sustatė į savo vietas.

Tornike Šengelija (Gruzija). 25 taškai (8/18 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 6/8 baudų), 19 atk.kam. Gruzija nugalėjo Izraelį 104:91 (po pratęsimo).

25 metų puolėjas žaidžia arba labai gerai, arba labai prastai. O kai T.Šengelija žaidžia labai gerai, Gruzijos rinktinei nebaisūs jokie varžovai. Tuo pirmieji įsitikino lietuviai, o antradienį – ir izraeliečiai, kurių aukštaūgius pranokęs gruzinas pasiekė šio čempionato atkovotų kamuolių rekordą (beje, visa Izraelio rinktinė atkovojo vos 22 kamuolius).

Jonas Valančiūnas (Lietuva). 22 taškai (7/11 dvitaškių, 8/12 baudų), 14 atk.kam. Lietuva nugalėjo Ukrainą 94:62.

Pamažu įsibėgėjantis „Toronto Raptors“ vidurio puolėjas parodė jėgą Ukrainos rinktinės priekinei linijai. Nors dažniausiai progas turėjo kurtis pats, 25-erių J.Valančiūnas vien per pirmąjį kėlinį pelnė 10 taškų – tiek pat, kiek visa varžovų komanda (lietuviai tą kėlinį laimėjo 27:10), ir klausimas, kas laimės rungtynes, buvo atsakytas.