„Eurobasket 2017“ C grupė: ispanai dar nenugalėti, kroatai finišavo su trenksmu

Kroatija nepaliko šansų Čekijai<br> AFP/Scanpix nuotr.
 Ispanija Europos čempionate išliko nepralaimėjusi<br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

2017-09-07 16:20, atnaujinta 2017-09-07 22:51

Europos krepšinio čempionato grupių etapas pasiekė finišo tiesiąją. Paskutines rungtynes C grupėje sužaidė ir pralaimėjimų nepatyrusi išliko Ispanijos nacionalinė komanda.

Sergio Scariolo auklėtiniai 87:64 (22:10, 19:19, 19:17, 27:18) įveikė Vengrijos ekipą.

Jau pirmajame kėlinyje Ispanai parodė, kad juokauti nėra nusiteikę. Galingai puolime žaidę Europos čempionai greitai susikrovė dviženklę persvarą. Antrajame kėlinyje kova buvo lygesnė, tačiau skirtumas neaptirpo – į ilgąją pertrauką Ispanija išėjo pirmaudama dvylika taškų (51:39).

Po ilgosios pertraukos Vengrija dar bandė priešintis ir buvo šiek tiek aptirpdžiusi deficitą, tačiau nieko stebuklingo nenuveikė. Ispanija iškovojo dar vieną užtikrintą pergalę.

Rezultatyviausias ispanų gretose buvo Pau Gasolis, kurio sąskaitoje 20 taškų (8 atk. kam.), po 15 taškų įmetė Sergio Rodriguezas (7 rez. perd.) ir Willy Hernangomezas, 10 – Marcas Gasolis (6 atk. kam.).

Vengrų gretose 17 taškų surinko Czaba Ferenczas, 10 taškų pridėjo Davidas Vojvoda.

Pirmosios į kovą C grupėje stojo Kroatijos ir Čekijos nacionalinės komandos.

Visas rungtynes sėkmingai puolę krotai čekams nepaliko jokių vilčių ir laimėjo rungtynes rezultatu 107:69 (28:17, 26:23, 24:20, 29:9).

Jau pirmieji su kėliniai parodė, kad krotai šiame mače juokauti nenusiteikę. Į ilgąją pertrauką ilsėtis išeita šiems pirmaujant 54:40. Trečiajame kėlinyje persvara padidinta dar keturiais taškais. O varžovai į visišką nokautą pasiųsti paskutiniajame kėlinyje, kuris laimėtas net dvidešimčia taškų (29:9).

Kroatijos rinktinėje išsiskyrė 25 taškus per 22 minutes surinkęs Bojanas Bogdanovičius, 18 taškų pridėjo Dario Šaričius (10 atk. kam.), 13 – Ivanas Buva (6 atk. kam.), 12 – Roko Leni Ukičius (6 rez. perd.), 11 – Filipas Krušlinas (5 rez. perd.), 10 – Draganas Benderis (6 atk. kam.).

Čekijos komandoje 19 taškų pasižymėjo Patrikas Auda, 15 taškų pridėjo Vojtechas Hrubanas, 12 – Lukašas Palyza. Čekų lyderis Tomašas Satoranskys per 24 minutes sukrapštė vos 2 taškus (1/4 dvit., 0/3 trit.) ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Paskutiniajame mače Juodkalnijos komanda 86:69 (24:19, 18:11, 24:23, 20:16) įveikė Rumuniją ir paliko vienus Europos čempionato šeimininkų be pergalių.

Didesnės intrigos nebuvo visas rungtynes, kadangi Juodkalnija didesniu ar mažesniu skirtumu laimėjo visus kėlinius. Didžiausio pasipriešinimo iš varžovų juodkalniečiai sulaukė trečiajame kėlinyje, kurį laimėjo tik vienu tašku (24:23), tačiau nei ir tai aikštės šeimininkams didesnių šansų nesuteikė.

Rezultatyviausiai Juodkalnijos gretose žaidė 14 taškų surinkęs Nemanja Djurisičius (7 atk. kam.), po 13 taškų pridėjo Bojanas Dubljevičius (9 atk. kam.) ir Dino Radončičius, 11 – Nikola Vučevičiaus (6 atk. kam.) sąskaitoje.

Rumunijos gretose geriausiai atrodė 14 taškų pelnęs, 10 kamuolių atkovojęs ir 11 rezultatyvių perdavimų atlikęs Andrei'us Mandache. 18 taškų rumunams įmetė Nandoras Kuti, 11 – Catalinas Baciu (6 atk. kam.) sąskaitoje.