„Eurobasket 2017“ D grupė: Latvija svarbiose rungtynėse nukovė Turkiją

Latvija įveikė Turkijos komandą<br> AFP/Scanpix nuotr.
 Rusija nesunkiai įveikė britus<br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Sep 7, 2017, 5:03 PM, atnaujinta Sep 7, 2017, 11:08 PM

Priešiškai ir triukšmingai nusiteikę žiūrovai nepalaužė Latvijos rinktinės, kuri D grupėje, Stambule 89:79 (24:22, 23:16, 22:25, 20:16) įveikė čempionato šeimininkus turkus.

Pirmajame kėlinyje komandos žaidė apylygiai, o tai parodė ir rezultatas. Latviai po pirmojo kėlinio pirmavo vos dviem taškais. Antrasis kėlinys Ainaro Bagatskio auklėtiniams buvo sėkmingesnis ir ilgąją pertrauką jie pasitiko turėdami jau devynių taškų persvarą (47:38).

Trečiajame kėlinyje Latviją ėmė kamuoti pražangų problemos, o turkams skirtumą pavyko aptirpdyti. Lemiame ketvirtyje turkai priešinosi, tačiau latviai iniciatyvos iš rankų nebepaleido ir iškovojo pergalę

Pergalė lėmė, kad latviai D grupėje liko antri.

Latvija: Kristapas Porzingis 28 (3/6 tritaškių, 7 atk. kam., 3 blokai), Janis Blūmas 17 (5/8 tritaškių), Davis Bertanis 9 (1/5 tritaškių, 4 rez. perd.), Dairis Bertanis (5 rez. perd.) ir Žanis Peineris (5 atk. kam., 4 rez. perd.) po 8, Martinas Meieris 6, Janis Timma (5 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Aigaras Škėlė (8 minutės) po 5.

Turkija: Cedi Osmanas 24 (4/8 tritaškių, 6 atk. kam., 5 rez. perd.), Melihas Mahmutoglu 19 (3/6 tritaškių, 7 atk. kam.), Semih Erdenas 10, Sinanas Guleras 7.

Į kovą pirmosios stojo Rusijos bei Didžiosios Britanijos rinktinės.

Rusijos komanda daug vargo neturėjo ir Didžiąją Britaiją įveikė rezultatu 82:70 (23:16, 20:15, 18:23, 21:16).

Rungtynės prasidėjo atkakliai, tačiau vėliau rusai po truputį ėmė didinti persvarą. Taiklūs tlimi metimai po dviejų kėlinių leido pirmauti 43:31.

Po ilgosios petraukos britai šiek tiek sumažino atsilikimą pasinaudodami priešininkų klaidomis, tačiau ketvirtajame užtikrinčiau sužaidusi Rusija pergalės iš rankų nebepaleido.

Rusija: Aleksejus Švedas 30 (6/9 tritaškių, 8 rez. perd.), Vitalijus Fridzonas 14, Andrejus Voroncevičius (3/8 tritaškių) ir Timofejus Mozgovas (11 atk. kam.) po 11.

Didžioji Britanija: Danielis Clarkas 21 (4/4 tritaškių, 6 rez. perd.), Gabrielis Olaseni 19 (8/13 dvitaškių, 9 atk. kam.), Garrettas Murray 10 (4 rez. perd.), Kyle‘as Johnsonas 7 (5 atk. kam.).

Paskutines rungtynes D grupėje sužaidė ir pergalingai pirmąjį etapą užbaigė Serbija.

Aleksandro Djordjevičiaus auklėtiniai 74:54 (18:13, 24:12, 14:11, 18:18) įveikė Belgijos ekipą, kuri čempionate liko iškovojusi vienintelę pergalę.

Belgai pirmavo tik įpusėjus pirmajam kėliniui (7:5), tačiau vėliau inicityva perėmusi į savo rankas, Serbija suabejoti neleido – jie akivaizdūs šio mačo favoritai.

Jau trečiajame kėlinyje persvara pasiekė dvidešimt taškų ir tapo aišku, kad ketvirtasis kėlinys tebus formalumas. Jame belgai stebuklų nesukūrė ir baigė kovą Europos čempionate.

Serbija: Bobanas Marjanovičius 22 (8/12 dvitaškių, 7 atk. kam.), Bogdanas Bogdanovičius 15 (1/5 tritaškių, 9 rez. perd.), Milanas Mačvanas 10 (4 atk. kam.), Vladimiras Lučičius 8.

Belgija: Emanuelis Lecomte 12 (1/4 tritaškių), Axelis Hervelle 10 (4 atk. kam.), Sam Van Rossomas 9 (5 atk. kam.), Quentinas Serronas 8, Jeanas Salumu 7.